GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GECELER İÇİNDE BİN AYDAN DAHA HAYIRLI OLDUĞU MÜJDELENEN BİR GECEDİR KADİR GECESİ…

GECELER İÇİNDE BİN AYDAN DAHA HAYIRLI OLDUĞU MÜJDELENEN BİR GECEDİR KADİR GECESİ… 

09/06/2018

Oruç ayımız olan, mübarek Ramazanımızın sonuna yaklaştık. Bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesinin gölgesi düştü üzerimize….

“..biz onu Kadir gecesinde indirdik.Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.O gecede Rablerinin izniyle melekler ve ruh her iş için iner de iner,o gece selamet doludur ta fecrin doğuşuna kadar.” (Kadir 1-5) 

Ey Allah’ım, Sen affedicisin, affetmeyi seversin, Sen bizi affet. Lutfet ki gittiğimiz her yere barış götürebilelim, Bölücü değil, birleştirici olabilelim, Karanlık olan yere aydınlık ve keder olan yere sevinç saçan olmayı bize lutfet…

Ey Allah’ım, Bugün Ümmetin kanlı gözyaşları dinmek bilmiyor. Her yerde zulüm var, her yer acıyla kıvranıyor. Irzımız, namusumuz kafirin ayakları altında perişan. Afganistan’ın, Irak’ın, Filistin’in, Suriye’nin, Doğu Türkistan’ın, Arakan’ın, Ve dünyanın dört bir tarafında acı çeken, horlanan, ezilen Müslümanın Kurtuluşunu Sen’den diliyoruz.

Biliyoruz ki Sen affedicisin, affetmesini seversin. Sen bizi, Ümmet olarak bu gecenin hürmetine, bize kurtuluş müjdesini getiren sevgili Resulün (s.a.v.) hürmetine, Aff eyle, bizi bağışla. Bizi yeniden Helal ve Tayyib hayat sistemimize kavuştur…

 

Yoruma kapalı.