GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES FESTİVAL KONSEPTİNİ NEDEN TERCİH ETTİ?

HELAL VE TAYYİB LOKMAYI HALKIMIZLA BULUŞTURUYORUZ

08.06.2018

Festival Konseptini Neden Tercih Ettik?

Bugüne kadar GİMDES ve dünyadaki benzer kurumların fuar, konferans etkinlikleri sonucunda geldiğimiz noktayı özetlersek; 2 milyar Müslüman nüfusun toplam takribi Helal ürün ihtiyacı 3,8 trilyon Dolar olarak tahmin edilmesine karşın, gerçekleşme %20 civarında olmuştur. Bu rakam da 760 milyar Dolar civarını göstermektedir. Demek ki geniş halk kitlelerine Helal konseptin önemini ve uygulanabilirliğini anlatmada yetersiz kalındığı anlaşılmaktadır.

Bu yıl bu çarpıcı tespitimize dayalı olarak, birçok ülkede de uygulamaya geçildiği gibi, halkla daha yoğun içiçe olunabilen Festival konseptini uygulamayı düşündük. 1-4 Kasım tarihlerinde 7. Helal ve Tayyib Fuar’ı yerine “Helal Lokmayı Halkla Buluşturuyoruz” sloganı ile “Helal ve Tayyib Expo-Festivali 2018 etkinliklerini Yenikapı Avrasya ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Helal pazarı büyütmek, merkezine ülkemizi oturtmak için önemli bir fırsatı sunabilecek bu etkinliklere firmalarımızın, helal gönüllüsü STK kurumlarımızın ve Helal Gönüllüsü tüketici kardeşlerimizin tam destek vereceklerini umuyoruz. Birlikte başlattığımız bu aksiyonun devam etmesini, büyümesini, nemasının artmasını ve daha büyük hedeflere ulaşmasını arzu ediyorsak bu etkinliklerde yer almalıyız diye düşünüyoruz.

Festival boyunca düzenlenecek çeşitli animasyon ve gösteriler ise,

Açılışta Mehteran, Kılıç-Kalkan ekibi, Mevlevi Sema gösterileri, GİMDES Helal Sertifikalı Firmalarımızın Tanıtımı,Helal Dede Masalları Çocuk oyunu, Hacivat-Karagöz ve Meddah Derlemeleri, Şiir Dinletisi, İlahi Dinletisi, Helal ve Tayyibi simgeleyen Hat Ve Ebru Köşesi, Çocuklara Özel Helal Atölyesi, Kitap Gösteri ve Tanıtımı, Led Ekranlarda Tanıtıcı Videolar, Helal ve Tayyibi Simgeleyen Yemek ve Pasta Yarışmaları, Konferans, Helal ve Tayyib ürünlerle tam bir uyum içerisinde olan HALAL DUNYA MARKETLERİ’nden bu günlere özel inanılmaz iskontolu Helal ve Tayyib ürünlerden bol bol satın alıp evlerinize , bürolarınıza götürebileceksiniz, Helalinden hazırlanmış yiyecek ve içecekleri doya doya yiyecek ve içeceksiniz.

Firmalarımız, Festival alanında açacakları standlarında yurt içi ve yurt dışı ülkelerden davet edilecek üretici, toptancı ve perakendeci firmaların satın alma misyonları ile görüşüp anlaşmalar yapabilecek ve kendilerini anlatacak fırsatı yakalayacaklar.

Yoruma kapalı.