GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Konferanslar ve Fuarlar

GİMDES ŞUBAT 2020 KONFERANS VE SEMİNERLERİ

04.02.2020 Cumartesi Medrese-i Nuriye SAAT:14:30 Krefeld/ALMANYA
05.02.2020 Carşamaba İnsani Medeniyet Hareketi Konferans Salonu SAAT:13:00 Münire ÖNCE
07.02.2020 Cuma Ördekli Kültür Merkezi Büyük Salonu SAAT:20:00 BURSA Abdulhamit AKSEL
11.02.2020 Salı Abdurrahman Gürses Anadolu İmam Hatip Lisesi SAAT:10:00 Pendik/İSTANBUL Ali Rıza Kurum
15.02.2020 Cumartesi İnsani Medeniyet Hareketi Konferans Salonu “Ekmek Atolyesi” SAAT: 14:00 Konak/İZMİR Fatma MİNNETOĞLU/Duygu KEÇEÇİ
16.02.2020 Pazar Ditib Yeni Cam SAAT:14:00 Viersen /Almanya
18.02.2020 Salı Medrese-i Nuriye SAAT:14:30 Krefeld/ ALMANYA
Okumaya devam et

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ MÜSLÜMAN AİLE HAYATINI BERHAVA ETMEYİ HEDEFLEMİŞTİR

Sadece helal ve Tayyip lokma değil, İslami bir yaşam şeklinin de derdinde olan GİMDES, Ankara Hanım Gönüllüleri olarak, aileye yönelik en büyük darbe olarak görülen İstanbul sözleşmesi hakkında hanımları bilinçlendirmek için bir seminer organize ettiler.

Üç oturumdan oluşan seminer dalında uzman Avukat Hanım kardeşlerimiz tarafından sunuldu.

İlk oturumda “Aileyi neden korumalıyız?”başlığı ile günümüzde ailelerimizin karşı karşıya olduğu fakat farkında olmadığımız tehlikelerden bahseden Avukat Kübra Ediz’ hanımefendinin sunumundan sonra “toplumsal cinsiyet “konu başlığı ile cinsiyetsizlik ve tercihlere özgürlük adı altında bizlere dayatılan toplumsal cinsiyetin ne demek olduğunu, bu ideolojinin temellerinin feminizme dayandığını, yaratılıştan gelen cinsiyet ile toplumsal cinsiyeti ayıran cinsiyet teorilerini ve bunların tehlikelerini, tüm bunların küresel bir nüfus planlaması yapmak ve tek tip insan ortaya çıkarmak amacıyla yapıldığını ancak insan nesline açılan bir savaş olduğunu, cinsiyetten bağımsız üreme yollarının icat edilmesiyle büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığımızı, queer teoriyi ve eşcinselliği kanıtlamaya çalışan deneyleri Avukat Sena Özdemir hanımefendinin sunumuyla dinledik.
Okumaya devam et

HANIMLAR KURULU ÖNDERLİĞİNDE SEMİNER VE KONFERANSLARIMIZ YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA DEVAM EDİYOR.

1. 13 Ocak Pazartesi Saat:10.30-11.30 Kahramanmaraş Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulunda ‘Helal Yiyelim Sağlıklı Büyüyelim’ adlı seminerimizi gerçekleştirdik.

• Bu seminerde çocukların anlayabileceği şekilde neden yemek yediğimizden başlayarak vücudumuza yemek yerken neler yaptığımızı, vücudumuzda oluşacak etkiler anlattıldı. Seminere 300 öğrenci katıldı

2 .15.01. 2020 Çarşamba Saçaklı İHL Konferans Salonunda Gaziantep de seminer verildi.

• Gaziantep Helal Marketin aracılığıyla düzenlenen seminere 300 yakın öğrenci katıldı.
• Programın başında Helal Dünya Marketinden lokum, şeker ve kolonya ikramları oldu.

3..15.01.2020 Çarşamba Hakkari Gençlik Merkezi seminer verildi.

• Hakkari gönüllüleri olarak 2. sini düzenlediğimiz seminerde Hakkari temsilcimiz Hatice Kübra Hanım Hakkari Gençlik Merkezinde bir sunum gerçekleştirdi .Seminere katılım azdı ama ilgi güzeldi.
4..15.01.2020 Çarşamba 15. Ocak ta Darmstadt Almanya’da seminer düzenlendi. • Yapmış olduğumuz seminere 20 kişilik katılım oldu.
• Helal ve tayyib gıdanın tanıtımını ayet ve sünnet ile anlatmış oldum.
• Ne yazık ki diğer seminerlerde olduğu gibi bu bilgilerden uzak ve ne yediğini bilmeyen Müslümanlara anlatmış olduk.

5.17 Ocak 2020 Cuma Medeniyet Vakfında seminer verildi.
Okumaya devam et

İSTANBUL 2-5 EYLÜL TARİHLERİNDE 3 ÖNEMLİ ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

2019’da, Helal ve Tayyib Bölümünün de katıldığı, 109’u yabancı 2.000’den fazla markanın buluştuğu CNR Food İstanbul, yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. CNR Food İstanbul’u 117 ülkeden yerli ve yabancı 50 binden fazla kişi ziyaret etti. CNR Food İstanbul’da katılımcı firmaların, kurdukları iş bağlantılarıyla 3 milyar doların üzerinde bir ticaret hacmi sağladığı ifade ediliyor.

Gıda sektörü CNR FOOD İSTANBUL’da bu yıl da rekora koşacak

Bu yıl CNR FOOD İSTANBUL GIDA Fuar kompleksinde, 8. si düzenlenecek olan Helal ve Tayyip Ürünler Özel Etkinliğimiz ile 12.‘si düzenlenecek Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansımız için çalışmalara Bismillah demiş bulunuyoruz.

Etkinliklerimiz 02-05 Eylül 2020 günlerinde CNR FOOD İSTANBUL Fuar kompleksi, 7. Hall’de gerçekleştirilecektir. Helal ve Tayyib Ürünler için İstanbul’da gerçekleştirilecek bu büyük etkinlik için bütün dünyadaki kardeşlerimizi İstanbul’a davet ediyoruz.
Okumaya devam et

GİMDES SİYER VAKFINDA MODERNİTE VE HELAL GIDA-HELAL SERTİFİKALAMA KONULU KONFERANS VERDİ.

Siyer Vakfımızın Hicri 1441 Aile Yılı Projesi münasebetiyle organize ettiği etkinliklerden birisi de 3 ocak Cuma saat 14 00 de gerçekleştirildi. Konferansçı GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER MODERNİTE VE HELAL GIDA-HELAL SERTİFİKALAMA KONULU konferansını yaptı.
Konferanstan bir paragraf sunuyoruz:
KATKI MADDELERİ KAOSU
Bugün, Üretici ve satıcı istekleri, gıdanın ilk günkü tazeliğini koruyacak şekilde, gıdaların raf ömrünün artırılması, renk ve koku ile cazib hale getirilmesi yönünde olmaktadır. Buna karşılık bu maksatlar için ürünlere ilave edilen katkı maddelerine karşı ise kimi tüketicilerin gittikçe artan haklı çekinceleri bulunmaktadır.

Okumaya devam et

YEDİKLERİMİZİN PSİKOLOJİMİZE ETKİSİ

Marmara Üniverstesi Helâl ve Sağlıklı Yaşam Kulübü Seminerleri.

2015 Yılında Gimdes Gönüllüleri desteği kurulan , “Üzümü Yemeden Bağını Soran Bir Nesil ! ” diyerek yola çıkan Marmara Ünivertesitesi Helâl ve Sağlıklı Yaşam Kulübü helale ses getirme adına seminerlerine devam ediyor.

Hafız Op.Dr Salih Selman’ın katılımı ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Bir Hekim Gözünden Sağlık Çalışanlarının Psikolojisi” ve İlahiyat Fakültesinde “Dava Şuuru” olmak üzere Hafız Op. Dr. Salih Selman Bey ile iki ayrı seminer gerçekleştirildi.Kardeşlerle bir araya gelinerek farkındalık sahibi olmaya çalışıldı.Yoğun katılım gösterilen seminerler üniversite öğrencilerince ilgi ve merak ile takip edildi.

Okumaya devam et

Helal Davamıza Verdiğiniz Destekler için Teşekkür ederiz

Dünya İslam Ümmeti Haramdan Arındırılmış Helal ve Tayyib Bir Gıda İstiyor!…

Küreselleşen dünyada 2 milyar Müslüman tüketici inancına uygun, haramdan arındırılmış ’’Helal ve Tayyib’’ bir gıda aramaktadır. Bu arayışlarına etkili ve önemli bir çözüm olarak gördüğümüz “4.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Fuarına ve 6.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına” göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı tüm halkımıza ve katılımcılara teşekkür ederiz.
Okumaya devam et

6.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı GİMDES’in organizasyonu ile gerçekleşti..

DSC00514
6.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı, 7 Eylül 2013 tarihinde İstanbul’da GIMDES’in ev sahipliğinde gerçekleşti.Konferans programı üç oturum şeklinde yapıldı.
Bugün Müslümanların tüketmekte olduğu ürünlerin büyük bir kısmında ekonomik, biyolojik ve kültürel içeriklerinin gayrimüslimlerin kontrolünde kalması Müslümanların helal yaşam için olmazsa olmazı olan helal lokma sorumluluğunu tehlikeye atmıştır. Okumaya devam et

6.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı Ardından

DSC00523
HELAL VE TAYYİB BİR YAŞAM İÇİN HEP BİRLİKTE TEK SES TEK YÜREK!..
6.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler konferansında 10 ülkeden 12 konuşmacı 4 kategoride önemli tebliğler sundular.
6.Uluslararası ’’Helal ve Tayyib Ürünler’’ Konferansı, 7 Eylül 2013 tarihinde İstanbul’da GİMDES’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.6.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler konferansında 10 ülkeden 12 konuşmacı 4 kategoride önemli tebliğler sundular.Konferans açılışında GİMDES adına konuşan GİMDES Başkan Yardımcısı,Dr.Halim Aydın,Helal sertifikalandırmanın önemi üzerinde durarak sadece Müslüman tüketicilerin değil bütün insanlığın ’’Helal ve Tayyib’’ ürünlere ihtiyacı olduğunu belirtti.Protokol konuşmalarında, Matrade başkanı,IDZHAM ABDUL HAMID, Malaysia Microelectronic CEO,Shafiq Akmal Ismail,İDSB Genel Koordinatörü ve Rabia Paltformu Başkanı,Cihangir İşbilir,Moskova Müftü Konseyi Üyesi,Aydar Gazizov,Kazan Müftü Konseyi Üyesi,Marat Nizamov, HDC Ceo,Asad Sajjad, H.P Jhon ,Daeduck Lab , Memur Sen Genel Başkan Vekili ve Toç Bir-Sen Başkanı,Günay Kaya selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler. Okumaya devam et