GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ UŞAK ŞUBESİ, HELAL GIDA KONULU KONFERANS ORGANİZE ETTİ

SUAT SEZER GİMDES Ankara Temsilcisi ve Teknik Bilim Kurulu üyesi, Ziraat Yüksek Mühendisi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Uşak Şubesi tarafından organize edilen “Helal Gıda Konferansı” 25 Mayıs 2024 cumartesi günü akşam saat 21:00 de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

GİMDES Ankara Temsilcisi ve Teknik Bilim Kurulu üyesi, Ziraat Yüksek Mühendisi Suat SEZER’in konuşmacı olarak katıldığı programda “Helal Gıda ve GİMDES” konulu sunumu ile; İlk olarak Helal Gıdanın Kur’an Kerim ve Sünnetteki yeri, İkinci olarak Ne yediğimizin farkındamıyız? Gıda katkı maddeleri nelerdir?, üçüncü olarak Helal Sertifikasyon nedir, nasıl yapılır ve takip süreçleri nelerdir? Son olarak da Helal Sertifikasyonu kim yapar, GİMDES kimdir, tarihi süreci nedir? Helal Dünya Marketlerin önemi nedir? Ne yapabiliriz? konularrına değinmiş ve Helal Yasam sistemin özetini yapmıştır.

Programa Saadet Partisi il Başkanı Ramazan ACAR yönetim kurulu ile birlikte, AGD Şube Başkanı Aykut COŞKUN ve. Din Görevlileri Birliği Derneği (DİNBİRDER) Şube Başkanı Ramazan GÜNDÜZ protokol olarak katılmıştır.

Güzel bir katılım ile gerçekleşen program Kur’an Kerim tilaveti ile başladı, AGD Şube Eğitim Komisyon Başkanı Bilal Kadir DAĞDAŞ,” ın açılış konuşması, Suat SEZER”in Helal Gıda sunumu ve soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

Comments are closed.