GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi

HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ (ONLİNE) EĞİTİM PROGRAMI-25-29 NİSAN

34. Eğitim Programımızın 25-29 NİSAN 2023’de, online sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

Dünya piyasasında Helal ve Tayyib Sertifikalı ürünlerin talebinin giderek artması sonucu üretim sistemlerinde Helal Güvence Sisteminin devam etmesinin gerekliliği sonucunda, alanında tecrübe kazanmış, uzmanlaşmış Helal ve Tayyib sürecin eğitimini almış denetim hizmetini yürütecek eleman ihtiyacını da hızla arttırmıştır. GİMDES olarak ülkemizde, Helal ve Tayyib Sertifikalandırma hizmetine başladığımız 2009 yılından itibaren önemle üzerinde durduğumuz Helal ve Tayyib Sertifikalandırmada olmazsa olmaz olarak gördüğümüz, Helal ve Tayyib Sertifikalı üretim uzmanı ve denetim elemanı ihtiyacının ülkemizde de ortaya çıkacağı, bu doğrultuda tedbirlerin alınması gerektiği üzerinde durduk.

Bu doğrultuda bu güne kadar 33 defa, 5 gün süreli bir eğitim programı ile 607 kursiyerimize sertifika verdik. Düzenlemiş olduğumuz son denetçi eğitimi 13-17 ARALIK 2022 tarihlerinde online sistemi üzerinden gerçekleştirilmiştir. 2023 yılının ilk Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitiminin 25-29 NİSAN tarihleri arasında online sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

5 gün sürecek bu eğitim programında gıda, ilaç, kozmetik, temizlik ve ihtiyaç maddelerinde helallik riskleri ve sertifikalandırma süreci, fıkhi meseleler, Helal Güvence Sistemi ve helal denetçi vasıfları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılacak. Eğitim sonunda yazılı ve gerekli görülürse sözlü imtihan ile katılımcılara, başarılı olmaları durumunda, Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimine katılım belgesi verilecektir.

GİMDES Helal ve Tayyib Sertifikasına sahip 17.000’e yaklaşan ürün çeşidinin yer aldığı bugünkü üretim piyasasında her zamankinden daha fazla bilinçli, eğitimli ve İslam’ı yaşayan eleman ihtiyacı bulunmaktadır. GİMDES, Helal ve Tayyib Sertifikalı Denetçi Eğitimleri ile dünyadaki diğer Helal Sertifikalandırma kurumlarına da öncülük etmektedir. Bu son programa Ülkemizden başka Almanya, Plonya, Belçika, Hollanda ve İngiltere’den, kardeşlerimiz katılım göstermişlerdir.
Devamını Okuyun

33. HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ (ONLİNE) EĞİTİM PROGRAMI!

33. Eğitim Programımız 13-17 Aralık 2022’de, online sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

GİMDES olarak ülkemizde, Helal ve Tayyib Sertifikalandırma hizmetine başladığımız 2009 yılından itibaren önemle üzerinde durduğumuz Helal ve Tayyib Sertifikalandırmada olmazsa olmaz olarak gördüğümüz, Helal ve Tayyib Sertifikalı üretim uzmanı ve Denetim elemanı ihtiyacını karşılamak için bu güne kadar 32 defa, 5 gün süreli bir eğitim programı ile 600 kursiyerimize sertifika verdik.

5 gün sürecek bu eğitim programında gıda, ilaç, kozmetik, temizlik ve ihtiyaç maddelerinde helallik riskleri ve sertifikalandırma süreci, fıkhi meseleler, Helal Güvence Sistemi ve helal denetçi vasıfları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılacak. Eğitim sonunda yazılı ve gerekli görülürse sözlü imtihan ile katılımcılara başarılı olmaları durumunda Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimine katılım belgesi verilecektir.
Devamını Okuyun

TUNUS Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

tunus7x
Geçtiğimiz yıl GİMDES, International Trade Center Konseyi tarafından konferansa davet edilmişti. O toplantıda GİMDES adına Yük.Kimya Müh. Murat SAYIN VE Yük. Zıraat Müh. A.Tunç Cengiz katılmışı.

Bu defa aynı konsey benzer bir konferansla birlikte Tunus’ta Denetçi Eğitimi organize etti. Konsey bu toplantıda GİMDES’e hem tebliğ sunma ve hem Denetçi eğitimini yapma teklifinde bulundu. GİMDES bu teklifi kabul ederek Murat SAYIN ve Mehmet Z. GEDİKLİ’yi Tunusa gönderdi. Devamını Okuyun

3.HELAL SERTİFİKALI KASAP VE 5.DENETÇİ EĞİTİMLERİ YAPILDI…

3.HELAL SERTİFİKALI KASAP EĞİTİMİ 19-20 ŞUBAT’TA ADANA’DA;

5.HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ 23-27 ŞUBAT’TA İSTANBUL’DA YAPILDI

GİMDES’e gelen yoğun talepler dikkate alınarak 19-20 Şubat 2011 günleri arasında 3. Helal Sertifikalı Kasap Eğitimi Adana’da yapıldı.

3. Helal sertifikalı Kasap Eğitimi katılımcıları Beyza Piliç, Yumta Tavukçuluk, Saray Piliç, Garip Tavukçuluk, BGN Tavukçuluk firmalarının kasaplarından oluştu

GİMDES’e gelen yoğun talepler dikkate alınarak 23-27 Şubat 2011 günleri arasında da 5.ci Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi İstanbul’da yapıldı.

Devamını Okuyun

4. HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ VE 1. HELAL SERTİFİKALI KASAP EĞİTİMİ TARİHLERİ BELLİ OLDU…

GİMDES’e gelen yoğun talepler dikkate alınarak 27-31 Ekim 2010 günleri arasında 4.cü Helal Sertifikalı Denetçi ve 29-31 günleri arasında 1. Helal Sertifikalı Kasap Eğitiminin yapılmasına karar verilmiştir. Devamını Okuyun

3.HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI…

Haftalar önce sitemizden duyurduğumuz ‘3.Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimimiz’, 19 Mayıs Çarşamba gününden itibaren başladı. Beş gün boyunca devam eden eğitim çalışmalarında Helal Sertifikalama faaliyetlerinde denetçi, baş denetçi ve danışman hizmeti yapacak katılımcılara İslam Dini, İslam Fıkhı,GİMDES Helal Standardı, Dünyadaki Helal Sertifikalama Çalışmaları, Gıda, Kozmetik ve İlaç Ürünlerinde Kullanılan Katkı Maddeleri, GİMDES Sertifikalama Süreci, Denetleme Prosedürü, Helal Güvence Sistemi, Helal Sertifikalamada GDO’lu Ürünler ve Bir Laboratuar Kuruluşunda uygulamalı Tanıtım konularında Dr.H.K.BÜYÜKÖZER, Dr.Halim AYDIN, Yük.Gıda Müh.M.Ayhan KENTBUĞA, İlahiyatçı Fatih KALENDER, Biyolog Hamit AKÇAY, Gıda Müh. Ali Kaygısız, Mak.Müh. Mustafa Coşkun kendilerine ayrılan sürelerde eğitim çalışmalarını tamamladılar. Son gün yapılan sınavla Eğitim çalışmaları sonlandı.
Devamını Okuyun

YENİ DENETÇİ EĞİTİMİ TARİHLERİ BELLİ OLDU…

GİMDES’e gelen yoğun talepler dikkate alınarak 19-23 Mayıs günlerinde 3.cü Helal Sertifikalı Denetçi Eğitiminin yapılmasına karar verilmiştir.

Eğitimde görev yapacak eğitimciler:
Devamını Okuyun

İKİNCİ HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI….

sinav1Ülkemizde ilk defa GİMDES tarafından gerçekleştirilen Helal Sertifikalı Denetçi eğitiminin birincisi hatırlanacağı gibi geçtiğimiz Ağustos ayında yapılmıştı. Eğitim sonrası basınımızın yoğun ilgisi ile karşılanmış, ‘Helal denetçi öncüleri geliyor’, ‘Helal denetim hafiyeleri geliyor’ gibi başlıklarla kamu oyuna duyurulmuştu. Bu eğitimde başarılı olan 16 Denetçimize Ramazan ayı içerisinde organize ettiğimiz bir iftar yemeğinde sertifikaları misafirlerimiz tarafından takdim edilmişti.
Devamını Okuyun

II. HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ

GİMDES Başkanlığı bir açıklama yapmıştır. Bu açıklama şöyle;

“HELAL SERTİFİKALI” Denetçi Eğitiminde karşılaştığımız büyük talebi karşılayabilmek için, 28 Ekim – 01 Kasım Çarşamba-Pazar günlerini kapsayan bir zaman diliminde “II. HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ”nin gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır. Müracaat şartları ve eğitim programı aşağıda bildirilmiştir:
Devamını Okuyun