GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

İKİNCİ HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI….

sinav1Ülkemizde ilk defa GİMDES tarafından gerçekleştirilen Helal Sertifikalı Denetçi eğitiminin birincisi hatırlanacağı gibi geçtiğimiz Ağustos ayında yapılmıştı. Eğitim sonrası basınımızın yoğun ilgisi ile karşılanmış, ‘Helal denetçi öncüleri geliyor’, ‘Helal denetim hafiyeleri geliyor’ gibi başlıklarla kamu oyuna duyurulmuştu. Bu eğitimde başarılı olan 16 Denetçimize Ramazan ayı içerisinde organize ettiğimiz bir iftar yemeğinde sertifikaları misafirlerimiz tarafından takdim edilmişti.

 

28.Ekim-01 Kasım 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2.Helal Sertifikalı Denetçi eğitimimiz, Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, Dr. Halim AYDIN, Gıda Yüksek Müh. M.Ayhan KENTBUĞA, Fatih KALENDER, Seyfettin PARILDAR ve Hamit AKÇAY Hocalarımızın nezaretinde başarıyla sonuçlanmıştır. Son gün yapılan sınavda 11 katılımcı kardeşimiz başarılı olmuş, böylece ‘Helal Sertifikalı Denetçi’ kervanına katılmaya hak kazanmışlardır.

Sınav sonucunda başarılı olan katılımcılarımız harf sırasına göre:

 

Ali İhsan ALTAN

Cengiz UZUN

Emre PEKÖZ

Harun YİĞİTTÜRK

İ.Halil YÜZGÜL

Kenan ALTUNKAYNAK

Necdet ÇAPA

Necmettin ÇALIŞKAN

Merve BOSTAN

Selahattin DİNÇER

Yalçın UÇAR

 

Hayırlı hizmetlere vesile olmalarını Rabbimizden niyaz ederiz.

 

Sırada, ‘Helal Sertifikalı Kasap’ Eğitimi bulunmaktadır. İlk eğitim, muhtemelen GİMDES tarafından ihracata dönük sertifikalandırımış, elle kesim yapan bir tavuk firmasının kasaplarına yapılacaktır.

Comments are closed.