GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi

TUNUS Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

tunus7x
Geçtiğimiz yıl GİMDES, International Trade Center Konseyi tarafından konferansa davet edilmişti. O toplantıda GİMDES adına Yük.Kimya Müh. Murat SAYIN VE Yük. Zıraat Müh. A.Tunç Cengiz katılmışı.

Bu defa aynı konsey benzer bir konferansla birlikte Tunus’ta Denetçi Eğitimi organize etti. Konsey bu toplantıda GİMDES’e hem tebliğ sunma ve hem Denetçi eğitimini yapma teklifinde bulundu. GİMDES bu teklifi kabul ederek Murat SAYIN ve Mehmet Z. GEDİKLİ’yi Tunusa gönderdi. Okumaya devam et

3.HELAL SERTİFİKALI KASAP VE 5.DENETÇİ EĞİTİMLERİ YAPILDI…

3.HELAL SERTİFİKALI KASAP EĞİTİMİ 19-20 ŞUBAT’TA ADANA’DA;

5.HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ 23-27 ŞUBAT’TA İSTANBUL’DA YAPILDI

 

GİMDES’e gelen yoğun talepler dikkate alınarak 19-20 Şubat 2011 günleri arasında 3. Helal Sertifikalı Kasap Eğitimi Adana’da yapıldı.

3. Helal sertifikalı Kasap Eğitimi katılımcıları Beyza Piliç, Yumta Tavukçuluk, Saray Piliç, Garip Tavukçuluk, BGN Tavukçuluk firmalarının kasaplarından oluştu

GİMDES’e gelen yoğun talepler dikkate alınarak 23-27 Şubat 2011 günleri arasında da 5.ci Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimi İstanbul’da yapıldı.

Okumaya devam et

4. HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ VE 1. HELAL SERTİFİKALI KASAP EĞİTİMİ TARİHLERİ BELLİ OLDU…

GİMDES’e gelen yoğun talepler dikkate alınarak 27-31 Ekim 2010 günleri arasında 4.cü Helal Sertifikalı Denetçi ve 29-31 günleri arasında 1. Helal Sertifikalı Kasap Eğitiminin yapılmasına karar verilmiştir. Okumaya devam et

3.HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI…

Haftalar önce sitemizden duyurduğumuz ‘3.Helal Sertifikalı Denetçi Eğitimimiz’, 19 Mayıs Çarşamba gününden itibaren başladı. Beş gün boyunca devam eden eğitim çalışmalarında Helal Sertifikalama faaliyetlerinde denetçi, baş denetçi ve danışman hizmeti yapacak katılımcılara İslam Dini, İslam Fıkhı,GİMDES Helal Standardı, Dünyadaki Helal Sertifikalama Çalışmaları, Gıda, Kozmetik ve İlaç Ürünlerinde Kullanılan Katkı Maddeleri, GİMDES Sertifikalama Süreci, Denetleme Prosedürü, Helal Güvence Sistemi, Helal Sertifikalamada GDO’lu Ürünler ve Bir Laboratuar Kuruluşunda uygulamalı Tanıtım konularında Dr.H.K.BÜYÜKÖZER, Dr.Halim AYDIN, Yük.Gıda Müh.M.Ayhan KENTBUĞA, İlahiyatçı Fatih KALENDER, Biyolog Hamit AKÇAY, Gıda Müh. Ali Kaygısız, Mak.Müh. Mustafa Coşkun kendilerine ayrılan sürelerde eğitim çalışmalarını tamamladılar. Son gün yapılan sınavla Eğitim çalışmaları sonlandı.
Okumaya devam et

YENİ DENETÇİ EĞİTİMİ TARİHLERİ BELLİ OLDU…

GİMDES’e gelen yoğun talepler dikkate alınarak 19-23 Mayıs günlerinde 3.cü Helal Sertifikalı Denetçi Eğitiminin yapılmasına karar verilmiştir.

Eğitimde görev yapacak eğitimciler:
Okumaya devam et

İKİNCİ HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI….

sinav1Ülkemizde ilk defa GİMDES tarafından gerçekleştirilen Helal Sertifikalı Denetçi eğitiminin birincisi hatırlanacağı gibi geçtiğimiz Ağustos ayında yapılmıştı. Eğitim sonrası basınımızın yoğun ilgisi ile karşılanmış, ‘Helal denetçi öncüleri geliyor’, ‘Helal denetim hafiyeleri geliyor’ gibi başlıklarla kamu oyuna duyurulmuştu. Bu eğitimde başarılı olan 16 Denetçimize Ramazan ayı içerisinde organize ettiğimiz bir iftar yemeğinde sertifikaları misafirlerimiz tarafından takdim edilmişti.
Okumaya devam et

II. HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ

GİMDES Başkanlığı bir açıklama yapmıştır. Bu açıklama şöyle;

“HELAL SERTİFİKALI” Denetçi Eğitiminde karşılaştığımız büyük talebi karşılayabilmek için, 28 Ekim – 01 Kasım Çarşamba-Pazar günlerini kapsayan bir zaman diliminde “II. HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ”nin gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır. Müracaat şartları ve eğitim programı aşağıda bildirilmiştir:
Okumaya devam et

HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİNDE BAŞARILI OLAN KATILIMCILARA SERTİFİKALARI MERASİMLE TAKDİM EDİLECEK

12-16 Ağustosta 5 günlük bir eğitimden sonra yapılan imtihanda başarı sağlayan aşağıda isimleri ve meslekleri belirtilen 15 kursiyere 14 Eylülde, bir merasimle hakettikleri Sertifikaları takdim edilecektir.
Okumaya devam et

HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİN ŞARTLARI BELLİ OLDU…

GİMDES Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre, Müslümanların yaşadığı birçok ülkedeki firmaların Helal Sertifikalı ürün talebinin artması trendine bağlı olarak Türkiye’deki firmaların Helal Sertifikalı ürün ihracına hız kazandırdığını dikkate alan GİMDES, “HELAL SERTİFİKA” çalışmalarında istihdam edilecek “HELAL SERTİFİKALI” Denetçi talebini karşılayabilmek için, 12-16 Ağustos Çarşamba-Pazar günlerini kapsayan bir zaman diliminde “HELAL SERTİFİKALI DENETÇİ EĞİTİMİ”ni icra edecektir.

Okumaya devam et