GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Duyurular

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Esselamu Aleyküm

Bizleri bir kez daha Kurban bayramına yaklaştıran Rabbimize hamd ederek sözlerime başlamak isterim.
Salat ve selam Hz. Muhammed Mustafa’ya, kurban bayramının vesilesi olan Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’e ve de diğer bütün peygamberlerin üzerine olsun.
Yaklaşan Kurban bayramının bizlere Hak yolunda Hz. İbrahim ve Hz. İsmail aleyhimasselam misali teslim olmanın yüceliğini ve bilhassa günümüzdeki şartlar altında gerekliliğini hatırlatmasını ümit ederim.
Helal lokmayı bizlere hakkıyla hissettiren kurbanlarımızın bizleri helal arayışında ve Peygamber (S.A.V.) sancağı altında birleşebilme azmine katkı sağlamasını Hak Teala’dan dileriz.
Yaklaşan Kurban bayramımızın hayırlara vesile olması dualarıyla,
Allah yar ve yardımcımız olsun.
GİMDES ve Dünya Helal Vakfı Başkanı

Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER Okumaya devam et

GİMDES Yönetim Kurulu ve Dünya Helal Vakfı(DHV) Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı

GİMDES Yönetim Kurulu ve Dünya Helal Vakfı(DHV) Yönetim Kurulu Toplantısı Rabbimizin bir musibeti olan Korona virüs salgın sebebiyle 11.05.2021 tarihinde online yapıldı.

Toplantıya GİMDES ve DHV Başkanı Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER giriş konuşmasında GİMDES ve DHV ‘nin çalışmalarından bahsetti. Ayrıca şu başlıklara da değinildi; Dünyada helal yaşam, Türkiye’de GİMDES in çalışmaları ve GİMDES kurullarından ve bu kurulların yurtiçinde-yurt dışında karşılıklı ilişkileri olan WHC, TGTV, İDSB, TOÇBİR-SEN ,ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI ve sayıları 23‘ ü bulan sertifikalandırma yapan kurumlardan, GİMDES’in yayınlanmış standartlarından ve projelerinden bahsedidi. Dr.Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER DARUL HELAL MEDRESESİ ve HELAL LOKMA KARZ-I HASEN SANDIĞI projelerinden önemle üstünde durarak bu çalışmaların hızlandırılması gerektiğini, ümmeti Muhammedin (sav) buna büyük bir ihtiyacı olduğu belirterek günümüz sıkıntılarını nasıl çözüleceğini de şu veciz ifade olan “Çöllerde vahalar kurararak” diyerek toplantının giriş konuşmasını nihayete erdirdi ve sözü toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerine bıraktı.
Okumaya devam et

GİMDES’TEN NİSAN 21’DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

YENİ SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ

1. LIVZYM BİYOTEKNOLOJİ AR-GE A.Ş. İSTANBUL HEMİSELÜLAZ GLUKOAMİLAZ FUNGAL ALFA AMİLAZ ENZİM
2. ARPACI SÜT VE GIDA MAM.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. KONYA SÜT ÜRÜNLERİ
3. TOMATO GIDA SAN VE TİC A.Ş BALIKESİR SALÇA ÇEŞİTLERİ
4. ÖYKÜ GIDA MADDELERİ ENERJİ MADENCİLİK PAZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ ANKARA TUZ ÇEŞİTLERİ
5. NORA UN GIDA SAN.VE TİC AŞ ANKARA BUĞDAY UNU ÇEŞİTLERİ
6. YALÇINKAYA BİBER BAHARAT SAN.İTH.İHR.VE TİC.LTD.ŞTİ. GAZİANTEP BAHARAT ÇEŞİTLERİ

SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
7. SABIRLAR FINDIK İHRACAT LTD. ŞTİ. TRABZON FINDIK VE ÜRÜNLERİ
8. KADOOĞLU YAĞ SAN. VE TİC. A. GAZİANTEP BİTKİSEL YAĞÇEŞİTLERİ
9. BALKAN SÜT ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ İZMİR SÜT ÜRÜNLERİ
10. DUTPINAR GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MALATYA SÜT ÜRÜNLERİ
11. DUTPINAR GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MALATYA PEKMEZ ÇEŞİTLERİ
12. AKSU GIDA PAZARLAMA VE TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. İSTANBUL SÜT ÜRÜNLERİ
13. TAT MAKARNACILIK SAN VE TİC A.Ş GAZİANTEP MAKARNA ÇEŞİTLERİ
Okumaya devam et

17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ SLOGAN YARIŞMASI SONUÇLARI

GİMDES olarak geçtiğimiz günlerde, 17 Ramazan Dünya Helal Günü özel etkinliklerinden biri olarak slogan yarışması düzenlemiştik. Helal gıda gönüllüleri, bu yarışmaya büyük bir ilgiyle yöneldi ve yoğun bir katılım sağlandı.

Uzun süren incelemeler sonunda, her ne kadar her slogan birbirinden güzel olduğu için seçim yapmak zor olsa da, mecburen bir sıralama yapmamız gerekti. Sloganlar arasında seçim yapmak gerçekten zor oldu. Bu sebeple, katılım gösteren tüm kardeşlerimizi tebrik ederiz. İnşâallah, bu sloganları zaman zaman etkinliklerimizde kullanacağız.

İşte seçilen sloganlar:
Okumaya devam et

GİMDES GÜVENCESİ İLE RAMAZAN’DA HELALİNDEN SEVİNDİRİN!

GİMDES olarak, Allah’ın izni ile, bu sene de Suriye’de hem iftar hem Ramazan kumanyası hizmetlerimizi başlattık. Destek veren kardeşlerimize teşekkür eder bugüne kadar katılamamış kardeşlerimizi de bu hizmetlere dahil olmaya davet ediyoruz.

Suriye’de iftar programına bağış yapmak isteyen kardeşlerimiz 20TL tutarındaki hayırlarını aşağıdaki hesaba “İftar” yazarak yollamaları gerekmektedir.

HESAP ADI : DÜNYA HELAL VAKFI. HESAP NO : 93737332-1

ŞUBE : KUVEYTTURK – İKİTELLİ

IBAN NO : TR60 0020 5000 0937 3733 2000 01

(NOT: Lütfen, bağış yapılırken açıklama kısmına “İftar” yazınız.)
Okumaya devam et

ÇOCUKLARIMIZ ÇİZİYOR

Çocuklarımızın kaleminden 17 Ramazan Dünya Helal Günü Çizgi Yarışması

17 Ramazan Dünya Helal Günü Çocuklarımız Çiziyor Yarışması’na tüm kardeşlerimizi davet ediyoruz.

GİMDES ve WHC olarak, her sene ilk helal ayetinin indiği gün olan 17 Ramazan için çeşitli kutlamalar yapmakta ve etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu sene de Allah’ın izniyle bu etkinliklerimize tüm hızıyla devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde slogan yarışmamızı duyurmuştuk.

İkinci yarışmamız olan “Çocuklar Çiziyor” yarışmasını da sizlere duyurmak ister ve tüm çocuklarımızı bu programa katılmaya davet ederiz.

17 Ramazan Dünya Helal Günü Çocuklarımız Çiziyor Yarışması’na tüm kardeşlerimizi davet ediyoruz.

Çİzim Konusu: 17 Ramazan Dünya Helal Günü bize ne anlatıyor?

Gönderilecek adres: dergi@gimdes.org ve irtibat@gimdes.org (Çizgilerinizi isim, soy-isim ve iletişim numarası belirterek göndermeyi unutmayınız.)

Son gün: 27 Ramazan 1442 (9 Mayıs 2021)

Okumaya devam et

17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ SLOGAN YARIŞMASI

GİMDES ve WHC olarak, her sene ilk helal ayetinin indiği gün olan 17 Ramazan için çeşitli kutlamalar yapmakta ve etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu sene de Allah’ın izniyle bu etkinliklerimize devam edeceğiz.

Bu vesileyle slogan yarışmamızı da başlatmış bulunmaktayız. 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nün önemini anlatan sloganlarınızı bizlere iletmenizi sizlerden rica ederiz.

17 Ramazan Dünya Helal Günü Slogan Yarışması’na tüm kardeşlerimizi davet ederiz.

Slogan Konusu: 17 Ramazan Dünya Helal Günü

Gönderilecek adres: dergi@gimdes.org (Sloganlarınızı isim, soy-isim ve iletişim numarası belirterek göndermeyi unutmayınız.)
Okumaya devam et

MÜBAREK ÜÇ AYLAR GELİVERDİ ANSIZIN!…


Af ve mağfiret vesilesi olan Üç Aylar sizlere, milletimize, Müslümanlara ve tüm insanlığa rahmet ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah (cc)’tan niyaz ederiz.

Üç aylar! Esasen buna gerçek ve ilahî gündemimiz de diyebiliriz. Bizi yıpratan, kirleten ve Rabbimizden uzaklaştıran sahte gündemden kurtuluşumuza vesile olacak göz aydınlığımız bir gündem içindeyiz. Zira Cenab-ı Hak, bu aylarda af ve mağfiretini, nimetlerini sağanak sağanak yağdırıyor. Recep, Şaban ve Ramazan aylarının bütün gün ve geceleri sürpriz feyiz ve bereketlerle dopdoludur. Üstelik bu aylar içinde bulunan Regâib, Mi’râc, Berât ve Kadir geceleri, hiçbir maddî ve dünyevî ölçüyle değerlendirilemeyecek kadar ilâhî ikramlarla donatılmıştır. Aslında biraz gönül uyanıklığı, dikkat ve samimiyetle bu günlerin ve gecelerin feyzinden yararlanabilirsek manevi yoldaki pek çok eksiğimizi telafi edebilir ve günahlarımızdan arınıp tertemiz hale gelebiliriz. Peki ne yapalım? Bu fırsat aylarını dolu dolu nasıl değerlendirelim?
Okumaya devam et

DİKKAT! HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN.

“Allah’a karşı verdikleri sözü ve yeminlerini az bir bedelle değiştirenler varya, işte bunların ahirette bir payı yoktur. Kıyamet günü Allah onlarla konuşmayacak, onlara bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için acı bir azap vardır.” (Âli İMRÂN 77)

Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bizi aldatan bizden değildir.”[Müslim, Îmân 164, Fiten 16] …

Üç kuruşluk dünya menfaatı uğruna , ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar HELAL gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bugün dünya üzerinde yüzlerce helal gıda sertifikası veren kurum oluştu. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istasmarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile sahte Helal Logolar ile müslüman kardeşlerini kandırmaya ve istismar etmeye çalışıyorlar.

Biz bunları deşifre etmeye yetişemiyoruz. Ancak Müslüman kardeşlerimizin ferasetine güveniyoruz. Bu çirkinlikleri de ferasetleri ile defedeceklerine inanıyoruz.
Okumaya devam et