GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Duyurular

ARALIK 21’DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

YENİ SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ
1. NİMS GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. DONDURULARAK KURUTULMUŞ MEYVE VE SEBZE
2. MERZSAN GIDA SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ GAZİANTEP KIRMIZI ET KESİMHANESİ
3. ESŞEN ORGANİK GIDA SANAYİ VE TİCARET LTD ŞTİ BURSA DOĞAL AYÇİÇEK YAĞI
4. FATİH GIDA (FERİȘTE) BURSA ERİŞTE ÇEŞİTLERİ
5. SANSET GIDA TURİZM SAN. VE TİC. A.Ş. İSTANBUL PERNİGOTTİ TABLET VE BAR ÇİKOLATA
Okumaya devam et

DARU’L HALAL MEDRESE PLANI ÇERÇEVESİNDE DÜNYA HELAL VAKFI’NA YAPILAN BAĞIŞLAR ADIM ADIM ARTMAYA DEVAM EDİYOR!

Allah’ın (cc) izni ve kardeşlerimizin gayretleri ile Daru’l Halal Medresesi projemiz, hedefe adım adım ilerlemeye devam ediyor. Dolar, Euro ve Türk Lirası olarak toplanan bağışlarımız, 1 ay evvel 364.305 TL iken, bugün 120 bin TL’lik artışla 482.190 TL’ye ulaştı! Bunun devamını takip ediyor; bu rakamın en yakın vakitte 1 milyona ulaşmasını arzu ediyoruz.

Daru’l Halal Medrese Projesi’ne ait arazi çalışmaları İstanbul Avrupa Yakası’nda tüm hızı ile devam ediyor. Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz üzere; Silivri, Başakşehir ve Çatalca’da sürdürdüğümüz çalışmalar, bugün Arnavutköy’de devam etmektedir. Bu çalışmalar neticesinde, Daru’l Halal Medresesi için en uygun yer tespiti gerçekleştirilecektir.

Allah (cc) yardım ve destek veren bütün kardeşlerimizin hayırlarını kabul ve makbul eylesin.

Yardım ve Bağışlarınız için:
Okumaya devam et

ÜMMET İÇİN BİR ARAYA GELEN SİVİL TOPLUM KURUMLARI HELAL GIDA DAVASINDA DA BİR ARADA

12 Aralık 2021 8 Cemaziyelevvel 1443 Pazar günü saat 12:00 ile 15:00 arasında GİMDES Hanımlar Kurulu Ankara Temsilciliği öncülüğünde Yedi Hilal, İnsan Hak Der, TÜGVA, AGD, Genç İHH beraberliği ile “Tüketirken Tükeniyoruz” programımızı GİMDES Baş Denetçisi Gıda Mühendisi Füsun Menteş’i misafir ederek icra ettik.

Bilinçli insan bilinçli toplum niyeti ile 150’den fazla hanım, aynı dert ile birçok vakfın beraberliğinde ve Ümmet birliği vurgusu yaparak bir aradaydı.

GİMDES’in çalışma prensipleri misyon vizyonu açıklanarak; katkı maddelerinin geçmişten günümüze gelen süreci, katkı maddelerine neden dikkat etmemiz gerektiği gibi; üretim prosesinde helal ve tayyiplik yönünden meydana gelen şüpheli ve sıkıntılı hususlardan bahsedildi.
Okumaya devam et

GİMDES YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜNYA HELAL VAKFI KONGRESİ İLE EŞ ZAMANLI OLARAK İCRA EDİLDİ

Her ay genel merkezimizde yapılan toplantımız, bu ay 25.12.2021 tarihinde GİMDES Yönetim Kurulu Toplantısı DHV Kongresi ile eş zamanlı olarak icra edildi. Toplatı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile açılıp dualarla son buldu.

Toplantıya Yönetim Kurulu üyelerimizden; Başkan Hüseyin Kami Büyüközer, Başkan Yardımcısı Mustafa Meral, Genel Sekreter A. Hayreddin İşbilir, Sayman Abdülhamit Aksel, Üyemiz Orhan Savaş ile Denetleme Kurulu Üyelerimizden; Mahmud Celal Terzi, Mustafa Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden; Mehmed Zahid Büyüközer, Musa Egemen Namlı, Murat Büyüközer katılım gösterdiler.

Toplantıda Halal Dunya Marketler Koordinatörü Yusuf İsmailoğlu söz alarak marketlerin son durumundan bahsetti. 19 ilde 50 ye yakın marketimiz ile faaliyet gösterildiği beyan edildi. Ayrıca İsmailoğlu, yakın zamanda Halal Dunya Marketler Zincirinin İzmir Şubesinin de açılacağı müjdesini verdi.
Okumaya devam et

31. HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI.

31. Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimi 21-25 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi. Eğitim programında katılımcılarımızın farklı vasıf ve mesleklerden olması hasebiyle, eğitim programının gayesi olan Helal ve Tayyib lokmanın tüm insanlara ulaşması noktasında müspet bir netice almış olduk Elhamdülillah.

Katılımcıların meslekleri ve zanaatları, örnek olması amacıyla kısaca şöyledir; Gıda .

mühendisleri, Kalite Mühendisleri, İlahiyat öğrencileri, Ev hanımı, Finans ve Ekonomi uzmanı, güvenlik görevlisi, Fabrika satış elemanı ve Esnaflarımızdan oluşan kişiler eğitimim programımıza katılım sağladılar.
Okumaya devam et

FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ GİMDES’İ ZİYARET ETTİ!

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Siyer Araştırmaları Kulübü’nden kardeşlerimiz GİMDES’i ziyaret etti.

Kardeşlerimiz, GİMDES Başkanı Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’e kitap hediyelerini takdim ettiler. Akabinde Almanya’da Dünya Helal Vakfı’nın broşürlerinin, lisanı Almanca olacak şekilde dağıttıklarını ve helal ile ilgili muhtelif faaliyetlerin yürütüldüğünü ifade ettiler.

Helal lokmayı ve helal yaşamı dert edinen kardeşlerimiz, GİMDES Başkanı Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER ’in tecrübelerinden istifade ederek, Avrupa’da Müslümanlar’a yönelik ne gibi faaliyetler gerçekleştirebilecekleri ile ilgili istişarelerde bulundular.

Taraflar karşılıklı dualar ve teşekkürler ile görüşmeyi sona erdirdi.
Okumaya devam et

MUHTEREM DR. ADEL SABIR, GİMDES’İ ZİYARET ETTİ!

GİMDES Uluslararası 13. Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı konuşmacılarımızdan olan Dr. Adel SABIR, gerçekleştirmiş olduğumuz fuar ve konferans ile ilgili tebriklerini iletti. GİMDES’in böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmasının büyük ilgi ile takip edildiğini ve takdir gördüğünü ifade etti. Bu bağlamda kendilerine, 13. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansına katılım sertifikası takdim edildi.

Toplantıda, GİMDES’in Daru’l Halal Medresesi Projesi, Halal Dunya Marketleri projesi ve halkın bilinçlenmesine vesile olması amacıyla hazırlanan kitap ve dergi yayınları hakkında bilgiler verildi. Misafirimiz GİMDES’e ait projeleri takdirle karşıladığını ve Daru’l Halal Medresesi Projesi’nin Allah’ın (cc) izni ile Ümmet-i Muhammed’in ziyadesi ile müstefid olacağı; Dünya’da benzeri bulunmayan bir proje olduğunu dile getirdi.
Okumaya devam et

FİLDİŞİ SAHİLLERİ HELAL SERTİFİKALAMA KURUMU VE SENEGAL İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GİMDESİ ZİYARET ETTİ

Fildişi Sahilleri Helal Sertifikalama Kurumu temsilcisi ile Senegal İş Adamları Derneği Temsilcisi GİMDES’i ve Dünya Helal Konseyi başkanımız Dr. Hüseyin Kami Büyüközer hocamızı ziyaret ettiler. Fıkıh Kurulu hocalarımızdan Mustafa Meral Hocamız da bu ziyarette hazır bulundu.2016 Aralıkta ve 2018 Aralıkta yaptıkları ziyaretlerinin ardından bu yıl 3. kez ziyarette bulundular.
Okumaya devam et

KASIM 21’DE HELAL VE TAYYİB SERTİFİKASI ALAN FİRMALARIMIZ

YENİ SERTİFİKA ALAN FİRMALARIMIZ
1. FERZAYM GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ İSTANBUL ENZİM KARIŞIMLARI
2. NİDANUR GIDA PAZ. TEKS.İNŞ.TEM.HAYV.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. KIRŞEHİR TAZE DONMUŞ KARKAS SAKATAT

SERTİFİKALARINI YENİLEYEN FİRMALARIMIZ
3. SAYGIN BİTKİSEL HAYV. VE DOĞAL GIDA ÜRÜN. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. BURSA BAL SİRKE UN TAHİN PEKMEZ
4. DESKİM DESTİLASYON KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. KOCAELİ GIDA KATKI MADDESİ ÜRETİMİ
5. KRL KİMYA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. İSTANBUL DEZENFEKTAN VE TEMİZLİK MADDELERİ
6. HASAL TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İZMİR MODİFİYE NİŞASTA TÜREVLERİ
7. GALETAŞ GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İZMİR GALETE UNU ÇEŞİTLERİ
8. ÜNİVERSAL KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. İZMİR DEZENFEKTAN VE TEMİZLİK MADDELERİ
9. ÇUKUROVA İRMİK UN YEM MISIR GIDA NAK AKAR SAN TİC. A.Ş. MERSİN MISIR UNU MISIR İRMİĞİ MISIR KEPEĞİ
Okumaya devam et