GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES Bülten

MÜSLÜMAN TÜRKİYE’NİN YÜZAKI ‘HALAL DUNYA MARKETLERİ’NE BİR ŞUBE DAHA KATILIYOR!

MÜSLÜMAN TÜRKİYE’NİN YÜZAKI ‘HALAL DUNYA MARKETLERİ’NE BİR ŞUBE DAHA KATILIYOR!

16.05.2018

“Sizden, hayra dâvet eden, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân, 104)

“Ey iman edenler! Eğer siz yalnız Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların Helal ve Tayyib olanlarından yiyin ve Allah’a şükredin!” (Bakara /172)

Müjdeler olsun! Yeni bir Dünya doğuyor ülkemiz ufuklarında. İhtiyaçlarımızı Helalinden temin edebileceğimiz, mutluluk ve sağlık verecek yeni bir dünyaya doğru çoğalarak yürüyoruz. Tokat’ımızda ilk Halal Dunya Marketini açıyoruz.

Allah’a (cc) hamd olsun ki Müslüman TÜRKİYE’nin yüzakları, sayıları artarak yola devam ediyorlar ve Helal ve Tayyib ürünleri Müslümanlara sunmak için hizmette yarışıyorlar. Okumaya devam et

RAMAZAN KUMANYALARINIZ EN HELALİNDEN OLSUN…

RAMAZAN KUMANYALARINIZ EN HELALİNDEN OLSUN… 

04.05.2018

GİMDES’in denetiminde HALAL DUNYA MARKETLERİ tarafından hazırlanan Helal ve Tayyib Ramazan kumanyalarını, talep eden kardeşlerimiz Helal Lokmanın öncülüğünü yapmış ve Daru’l Halal Medresesinin gerçekleştirilmesinde katkı sağlamış olacaklardır.
Toplumumuzun GİMDES Helal Sertifikasına olan güveni Helal Ramazan Kumanyalarında da devam etmektedir. GİMDES, Ramazan kumanyaları gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz, helalliği belgelenen ‘’ GİMDES Helal Sertifikalı Ürünlerden’’ oluşmaktadır.
Toplu ve Perakende talepleriniz için, Helal ve Tayyib ürünlerden oluşan ve “Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda” Kitabı hediye edilen Ramazan Kumanyamız Kargo dahil, kdv dahil SADECE 69.90 TL dir. Okumaya devam et

HELAL MUTFAK ATÖLYESİ ÇALIŞMALARI

HELAL MUTFAK ATÖLYESİ ÇALIŞMALARI

“Ey Rabbimiz, Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerini göster, tevbemizi kabul et; zira, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak Sensin.” (Bakara: 128)

GİMDES’in üç yıldır uygulamada olan anaokul projesi Helal Mutfak Atölyesi çalışmamızı bu sefer Cemre Koleji Anaokulu’nda gerçekleştirdik.

20 kişiden oluşan 5-6 yaş grubu çocuklara Helal ve sağlıklı beslenmenin önemi anlatıldı. El kuklası, görüntüler, oyuncaklar, abur cubur sağlıksız gıda paketleri ve şarkılar eşliğinde daha eğlenceli bir anlatım sergilendi. Son olarak Helal ve sağlıklı maddeler kullanarak çocuklarla kurabiye yapımı gerçekleştirildi.

Öğrencilerin ilgiyle izleyip katıldığı bir program oldu. Fakat çocukların genel şikayeti evde anne, baba ve büyüklerinin sigara, asitli içecek, abur cubur tüketmeleriydi. Helal ve sağlıklı beslenme konusunda daha bilinçli nesiller yetiştirmek ümidiyle bu çalışmamıza gayretle devam edeceğiz inşaallah.

Kasım 2013 ayında GİMDES helal sertifikası alan firmalar

kasimonucx
KASIM 20013 AYINDA GİMDES HELAL SERTİFİKASI ALAN FİRMALAR

YENİ ALAN FİRMALAR

KALİTE GIDA İSTANBUL FINDIK ÜRÜNLERİ
KERVAN SÜT ÇANAKKALE SÜT ÜRÜNLERİ
ÖNEM GIDA ANKARA UN ÇEŞİTLERİ
SEYYİDLER ŞEKERLEME ADANA CEZERYE LOKUM VE CEVİZLİ SUCUKLARI

İKSAT BAHARAT ANKARA BAHARAT ÇEŞİTLERİ
ATİYE LAÇİN TATLILARI ÇANAKKALE MARMELAT VE REÇEL ÇEŞİTLERİ

YENİLEYEN FİRMALAR

Okumaya devam et

Yozgat UMUT Derneğinde “Alış-verişteki Helal Hassasiyeti ve Sağlığımız ” konulu konferans

alizz
Yozgat UMUT Derneğinde “Alış-verişteki Helal Hassasiyeti ve Sağlığımız ” konulu konferans GİMDES tarafından anlatıldı.

Yozgat UMUT Derneğinde “Alış-verişteki Helal Hassasiyeti ve Sağlığımız ” konulu konferans GİMDES Setifikalama Koordinatörü Ali KAYGISIZ tarafından anlatıldı.

06.12.2013 Tarihinde Yimpaş Kültür Merkezinde gerçekleşen seminerde GİMDES Sertifikalama Koordinatörü, Gıda Mühendisi, Ali KAYGISIZ, konferansa katılan dinleyicilere marketlerden yapılan alışverişte neye dikkat etmeleri gerektiğinden bahsederken gıda, kozmetik ve ilaçlardaki sağlık skandallarını ve bunların Helallik açısından vardığı vehim noktaları anlattı.
Okumaya devam et

Moral FM’de “Helal Yaşam” Canlı Yayın Programında Bu Hafta Vitaminlere dikkat çekildi.

moral9
Moral FM’de “Helal Yaşam” Canlı Yayın Programında Bu Hafta Vitaminlere dikkat çekildi.

Moral Fm’de, GİMDES’le canlı yayınla devam eden “HELAL YAŞAM”, dinleyiciler tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.

MUSTAFA BALEVİ ‘nin sunumuyla her hafta Salı günleri Saat 20:30-21:30 arasında canlı yayın olarak sürdürülen Salı akşamı programında GİMDES’ in HALAL DUNYA Marketleri projesiin bu günkü durumu,gelecekteki planları ve vitamin ilaçları meselesi(E vitamin) masaya yatırldı.

Programa katılan GİMDES Eğitim koordinatörü Ahmet Tunç CENGİZ doktorlar tarafından yazılan vitamin ilaçlarının tehlikesinden bahsetti,Bu ilaçları üreten firma yada firmaların telefon ile arandığında rahatlıkla bu ilaçların domuzdan elde edildiğini zikrettiklerini hatta fetva veren bir hoca edasında başkalaşım olduğundan kullanılmasında sakınca olmadığını belirttiklerini, Okumaya devam et

MÜSLÜMAN TANZANYA İSLAMİ BİR HAYAT İÇİN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR!

tanzanya
Daha önce ‘’UYUYAN AFRİKA YENİDEN DİRİLİYOR’’ başlığı altında Müslüman Tanzanya Yüksek İslam Organizasyonları Konseyi ve Tanzanya Enstitüsü hakkında internet sitemizde kamuoyuna bilgi vermiştik. …
Okumaya devam et

Ağustos – Eylül 2012 Helal Sertifikası Alan Firmalar


İhracata dönük GİMDES Helal Sertifikası alan firmalarımızı her ay yayınlarken, 1 eylül’deki uluslararası 3 Helal ve Tayyib konferansımız sebebi ile iki ayı birlikte yayınlıyoruz.

İhracata dönük GİMDES Helal Sertifikası alan firmalarımıza ve ülkemize hayırlı olsun diyoruz.

GİMDES HELAL SERTİFİKALARINI İLK ALAN FİRMALARIMIZ

NAFİA GIDA İSTANBUL GÜL AFİA DAMLA ÇİKOLATA
NAFİA GIDA İSTANBUL GÜL AFİA MİNİ KURABİYELER
ADA DERYA SÜT ADAPAZARI-BİLECİK SÜT ÜRÜNLERİ Okumaya devam et

HELAL GIDA

HELAL GIDA internet sitesinde Müslim AKTÜRK kardeşimizin kaleme aldığı yazısını, önemli mesajlar vermesi sebebi ile, siz kardeşlerimizin de bilgisine sunmak istedik:

Kaybettiğimiz paramızı veya bir eşyamızı bulduğumuzda söylediğimiz ilk cümle şu olur genellikle: “Helalmiş…”

Zaman zaman gazetelerde okuruz, televizyonlarda izleriz; kaybedilen yüklü miktardaki parayı sahibine teslim edenler için de şu övgü dolu sözler kullanılır: “Helal süt emmiş…”

Peki, bu iki örneğe rağmen helal-harama gereken önemi gösteriyor muyuz? Okumaya devam et