GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ (ONLİNE) EĞİTİM PROGRAMI-25-29 NİSAN

34. Eğitim Programımızın 25-29 NİSAN 2023’de, online sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

Dünya piyasasında Helal ve Tayyib Sertifikalı ürünlerin talebinin giderek artması sonucu üretim sistemlerinde Helal Güvence Sisteminin devam etmesinin gerekliliği sonucunda, alanında tecrübe kazanmış, uzmanlaşmış Helal ve Tayyib sürecin eğitimini almış denetim hizmetini yürütecek eleman ihtiyacını da hızla arttırmıştır. GİMDES olarak ülkemizde, Helal ve Tayyib Sertifikalandırma hizmetine başladığımız 2009 yılından itibaren önemle üzerinde durduğumuz Helal ve Tayyib Sertifikalandırmada olmazsa olmaz olarak gördüğümüz, Helal ve Tayyib Sertifikalı üretim uzmanı ve denetim elemanı ihtiyacının ülkemizde de ortaya çıkacağı, bu doğrultuda tedbirlerin alınması gerektiği üzerinde durduk.

Bu doğrultuda bu güne kadar 33 defa, 5 gün süreli bir eğitim programı ile 607 kursiyerimize sertifika verdik. Düzenlemiş olduğumuz son denetçi eğitimi 13-17 ARALIK 2022 tarihlerinde online sistemi üzerinden gerçekleştirilmiştir. 2023 yılının ilk Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitiminin 25-29 NİSAN tarihleri arasında online sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

5 gün sürecek bu eğitim programında gıda, ilaç, kozmetik, temizlik ve ihtiyaç maddelerinde helallik riskleri ve sertifikalandırma süreci, fıkhi meseleler, Helal Güvence Sistemi ve helal denetçi vasıfları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılacak. Eğitim sonunda yazılı ve gerekli görülürse sözlü imtihan ile katılımcılara, başarılı olmaları durumunda, Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimine katılım belgesi verilecektir.

GİMDES Helal ve Tayyib Sertifikasına sahip 17.000’e yaklaşan ürün çeşidinin yer aldığı bugünkü üretim piyasasında her zamankinden daha fazla bilinçli, eğitimli ve İslam’ı yaşayan eleman ihtiyacı bulunmaktadır. GİMDES, Helal ve Tayyib Sertifikalı Denetçi Eğitimleri ile dünyadaki diğer Helal Sertifikalandırma kurumlarına da öncülük etmektedir. Bu son programa Ülkemizden başka Almanya, Plonya, Belçika, Hollanda ve İngiltere’den, kardeşlerimiz katılım göstermişlerdir.

Eğitimde görev yapacak eğitimciler:

Dr.H.K.BÜYÜKÖZER GİMDES Başkanı
Dr. Halim AYDIN Kimyager ve GİMDES Tek. Bil. Kur. Üyesi
Mustafa MERAL Fıkıh Uzmanı, GİMDES Fıkıh Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi
Zafer GEDİKLİ WHC Yönetim Kurulu Başkanı
Hayreddin İŞBİLİR GİMDES Yönetim Kurulu üyesi ve Teknik Bilim Kurulu Üyesi
Abdulhamit AKSEL GİMDES Yönetim Kurulu üyesi ve ve Teknik Bilim Kurulu Üyesi
Timuçin GÜNESEN GİMDES Teknik Bilim Kurulu üyesi
Ali Rıza KURUM GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi
Mustafa AVCISOY GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi
Mehmet BAYAR GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi

Müracaat şartları ve eğitim programı aşağıda bildirilmiştir:

1- Eğitime katılacaklar için müracaat 20 Nisan 2023 akşamına kadar yapılabilecektir. Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.
2- Katılımcılar öncelikle İslam dininin müntesibi, dini vecibelerini yerine getirir ve Helal Yaşam tarzını hayatına uygular vasıfta olmalıdır. Tercihte eğitim düzeyi, meslek ve tecrübe dikkate alınacaktır. Katılımcı ayrıntılı ve fotoğraflı CV göndermelidir.
3- Kesin kayıt işlemlerinin başlaması için öncelikle; mail, faks veya mektup ile aşağıdaki GİMDES adresimize eğitime katılma dilekçesi, öz geçmiş belgesiyle ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
4- Kontenjanın dolması halinde diğer müracaatlar yedeğe alınıp daha sonra yapılacak eğitimlerde değerlendirilecektir. 5- Ön kayıt işlemi sonunda; eğitime katılma hakkı kazanan 25 kişi, aşağıda banka hesap bilgileri bulunan DÜNYA HELAL VAKFI Kuveyt Türk Hesabına Denetçi eğitimi için 500 TL bağış olarak yatıracaklardır.
6- Eğitim sabah saat 9.00 da başlayacak ve saat 17.00 de bitecektir.
7- Yurt içinde GİMDES harici kurumlarda helal sertifikalama çalışmalarında denetçi-uzman-müşahit vb. vasıflar ile çalışmakta olan şahıslar GİMDES denetim sisteminde yer alamayacaklardır.
8- Sınav sonuçları katılımcıların adreslerine bildirilecektir.

EĞİTİM PROGRAMI

Birinci Gün

İslam Dini, Dini Kavramlar, Helal ve Tayyib Standart, Helal Sertifikalama konularında teorik ve uygulamalı dersler.

İkinci ve Üçüncü Gün

Gıda Güvenliği konusunda İslam kökenli olmayan ISO ve Kosher gibi benzer uygulamalar ile Helal ve Tayyib Ürünler Güvenlik uygulamaları ve Helal Güvence Sistemi (HGS) Sertifika öncesi ve sonrası süreçteki uygulama bilgileri.
Dördüncü Gün

Denetçilik performansı, Denetleme prosedürleri ve senaryolar.
Beşinci Gün

Konuların tekrarı, yazılı sınav ve gerek görülürse sözlü sınav yapılması. Eğitim ile ilgili tüm dökümanlar dijital formatta müracaat başvurusundan sonra eğitime katılacak kişilere iletilecektir.

HESAP BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: DÜNYA HELAL VAKFI
Kuveyttürk : Hesap Numarası: 93737332 – 1
IBAN: TR60 0020 5000 0937 3733 2000 01
Şube: İkitelli Şubesi

ADRES BİLGİLERİ:
Giyim ve Sanatkarları İş ve Ticaret Merkezi 2. Ada A Blok Kat 7 No:701 Başakşehir İ.O.S.B. /İSTANBUL
TEL : 0 212 438 33 18. FAKS: 0 212 438 33 19. E-mail : irtibat@gimdes.org

Comments are closed.