GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Domuz Gerçeği

BİR KÜRTAJ OLAYI FİLME ÇEKİLDİ. KÜRTAJDA ÇIKARTILAN CENİNLER KOZMETİKTE KULLANILIYOR

İLÂÇTA DOMUZ!!!… KOZMETİKTE CENİN KATKISI !!! .

Kürtajı yapan evli olmayan genç bir doktordu. İki ayrı kürtaj kliniğinde çalışıyordu ve 10.000 ‘e yakın kürtaj yapmıştı.

Kendisinden filmin editörü olmasını istedik. kabul etti. Filmi seyretti, editör oldu ama odadan çıktıktan sonra bir daha kürtaj yapmadı . Kamerayla çekim yapacak kadın da özel olarak seçilmişti. Bu kadın kürtajı şiddetle savunan bir feministti.Ancak kendi eliyle görüntülediği filmi seyrettikten sonra kürtajla ilgili konularda hiçbir tartışmaya katılmadı.

Filmde önce bebek ana rahminde rahatça hareket ederken görüntüleniyor. Kürtajı yapan kişi rahme müdahele ettiği zaman çocuk bir an dona kalıyor. Müdahelenin aksi istikametine, rahmin diğer tarafına doğru kaçmaya çalışıyor.Kalp atışları 140’tan 200’e çıkıyor.Kürtaj yapan kişi çocuğu ararken çocuğun dehşetle ağzını açtığını görüyorsunuz. Sonra kürtaj yapan el ona doğru uzanıyor, çocuğun ağzı öylesine açılıyor ki , çığlık atışını filmde görebiliyorsunuz. Kürtajı yapan ya da olmayı kabul eden insanlar acaba bir hayatı katlettiklerinin farkındalar mı?”

Okumaya devam et

GİMDES STANDARDINA GÖRE; HERBİR TAVUK BESMELE İLE, KAFASI KOPARTILMADAN, ELLE KESİLMELİDİR…

Sivas Saadet Partisi İl ve Merkez İlçe Hanım Kolları Başkanlıkları tarafından organize edilen “HELAL GIDA ve GİMDES” konferansı 26.Kasım.2017 pazar günü gerçekleştirildi.

GİMDES Teknik Bilim Kurulu üyesi, Ankara Temsilcisi Ziraat Yüksek Mühendisi Suat SEZER tarafından verilen konferans, Sivas Saadet Partisi İl Başkanı Osman GÜNAY, önceki İl Başkanı Dursun COŞAR, Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Bülent ŞİMŞEK başta olak üzere, diğer yönetici ve hanım kolları üyelerının yoğun katılımı ile Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapıldı.

Program Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı, daha sonra Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Osman GÜNAY açılış konuşmasında, helal gıdanın önemine değindi.

GİMDES Teknik Bilim Kurulu üyesi, Ankara Temsilcisi Suat SEZER ise konferansında sırasıyla;

-Kur’an ve sünnete göre “Helal Gıda”nın önemi, Okumaya devam et

DOMUZ JELATİNLİ AŞILAR MÜSLÜMANLARI KAHREDİYOR…

15 yıldır uyarmaya çalıştık, ama nafile ilgililer ve sorumlular kulaklarını hep tıkadılar. Kızamık, Boğmaca, Kabakulak, Tatanoz vesaire gibi aşılarla çocuklarımız yıllardır büyük bir tehlike ve risk altında yaşamaktadırlar. Onlarca yayınladığımız yazılarımızda birçok canlı örnekler vermiştik. Şimdi yeni bir örnekle tekrar gündeme üzülerek sunuyoruz. İşte ispatı, Bir gönüllü kardeşimizin mektubu olayı bütün dehşeti ile ortaya koyuyor.

“Selamun aleykum; Bebeğime aşı yaptırmak için KKK (Kızamık, Kabakulak ve kızamıkçık) ve su çiçeği aşılarına ait prospektusleri inceledim. Okumaya devam et

MUTFAK VE FIRINLARIMIZDA KULLANDIĞIMIZ FIRÇALARIMIZ!..

Gıda imalathanelerinde kullanılan kıl fırçaların hemen hemen neredeyse tamamı piyasada yağlı boya fırçası olarak da satılan fırçalar olup, bunların yapımında çoğunlukla doğal kıl olarak, domuz kılı kullanılmaktadır. Sektörde üreticilerin önemli bir kısmı tarafından bilinçsizce kullanılan domuz kılı fırçalar, uygulama sırasında koparak veya yüksek sıcaklıkta kırılarak gıdaya bulaşabilmektedir.

Bu amaçla piyasadan toplanılan ve gıda sektöründe kullanıldığı bilinen kıl fırçalar, DNA testi için, real-time PCR yöntemi ile analiz edilerek fırça kıllarının orijini tespit edilebilmiştir. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünde uzmanların nezaretinde yapılan bu çalışmada önemli sonuçlara ulaşıldı. Sonuçta analiz edilen toplam 22 fırça örneğinin 20 tanesinin domuz kılından üretildiği tespit edilmiştir. Bir başka deyişle piyasada kullanılan fırçalarda %90 domuz kılının kullanıldığı anlaşılmaktadır.
Okumaya devam et

ESKİŞEHİR HELAL GIDA ŞEHRİ OLMA YOLUNDA

tugvaalixEskişehir’de Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında “Helal Gıdalar ve Sağlıklı Beslenme” isimli bir program düzenledi.

Programı; GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Ali Kaygısız, TÜGVA Eskişehir İl Temsilcisi Fatih Sert ve Proje Sorumsu Ahmet Yaşar sundu. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, Kültür Sanat ve Hizmet Binasında yoğun bir katılımla gerçekleşen programda ilk konuşmayı TÜGVA hakkında kısaca bilgi veren İl Temsilcisi Fatih Sert yaptı. Sert, “Boğazından helal lokma geçmeyen kimselerin Türkiye Gençlik Vakfının yüksek ideallerini anlayamayacağına inanıyorum” dedi.
Okumaya devam et

ÜLKEMİZE İTHAL YOLU İLE GİREN HAYVAN KÖKENLİ PROTEİNLERDE DOMUZ TEHDİTİ..


“Protein ve domuz katkısı hangi ürünlerde bulunabilir? Hayvan yemlerinde, et, tavuk, sucuk, salam, sosis, pastırma, döner, yoğurt, baharat, proteinli içeceklerde, kahve(collagen), kozmetik ürünlerinde, ilaclarda, vitaminlerde, sabunda, merhemlerde, krem, botoks, makaj, porselen ve daha bir çok yerde kullanılmaktadır.”

“Bu ürün 40 ülkeye ihrac edilmekte, bu firma sadece domuzun derisinden protein üretmekte ve bu ülkelerin içerisinde maalesef cok vahimdir bizim Türkiyemiz de var.”

Ayse Özkan kardeşimizin Danimarkadan gönderdiği, çok önemli bilgiler içeren bir yazısını dikkatlerinize sunuyoruz: Okumaya devam et

DİKKAT DOMUZ ÇIKABİLUR!…


İHL Sözlük, “Dikkat Domuz Çıkabilir” sloganı ile domuz eti satan işletmelere restorantlara dikkat çekmek amacı ile 31 Mart Cumartesi İstinye Park’ta basın açıklaması yapıyor.

GİMDES olarak bu eylemi düşünen ve uygulamaya koyan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz. GİMDES gönüllülerine de vakitleri müsait ise bu eyleme katılmalarını tavsiye ediyoruz.
Okumaya devam et

KAZ ETİNDE DOMUZ TADI!….

Birkaç gün önce İspanya’dan, domuz lezzetinde kaz eti başlığı ile, ilginç bir makale gönderildi mailimize.

Makalede, etin helal sertifikalı olup olmayacağı sorgulanmış. Söz konusu kaz eti organik ve etin lezzeti özgün domuz tadında imiş.

Son derece çeşitli, lezzetli, ve kültürel çeşitliliğe sahip Global Halal mutfağımızda, bizler gerçekten domuz tadını helal sertifikalamak zorundamıyız?

Okumaya devam et

ALTIN TAKILARDA DA DOMUZ TEHDİTİ!..

Altın takılarda domuz tehditi..
Hayır, hayır…bu kadarı da olamaz! der gibi mırıldandığınızı tahmin ediyoruz. Biz de bilmiyorduk, ama bu işle iştigal eden kardeşlerimizden gelen bir mektubda anlatılanlar doğru ise bu yazımızın başlığı da doğru konmuş oluyor.

İşte bize gelen mektubu yorumsuz olarak bilginize sunuyoruz.
Okumaya devam et