GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Akreditasyon

MALEZYA’DAKİ İŞ ORTAĞIMIZ JAKIM İLE KARŞILIKLI TANINMA BELGEMİZ YENİLENDİ!

Yaklaşık olarak 10 yıldır işbirliği içinde bulunan GİMDES ve JAKIM (Malezya Helal Otoritesi), bu sene de karşılıklı tanımasını yeniledi.

Malezya’da bulunan JAKIM kurumuyla iş ortaklığımızın devam etmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Güncellenmiş tanınma mektubunu aşağıda sunuyoruz.

Ümmet-i Muhammed’e İslami değerlere uygun ve kaliteli bir helal sertifikası vererek hizmet etmeye devam edeceğiz.

Allah her iki taraf için de hayırlı eylesin. Okumaya devam et

WHC GENEL KURUL TOPLANTISI ENDONEZYA’DA YAPILDI

WHC 17. Genel Kurul Toplantısı 13-14 Kasım günlerinde Endonezya’nın Sultan Hotel & Residence Jakarta’da yapıldı.

Gündemdeki konular,
-BPJPH ve Endonezya ile ilişkilerin geleceği,
-üyelik işleri,
-ülke raporları.
-Fıkıh komitesinin hazırladığı şoklama (stunning)
-Teknik komitenin hazırladığı Balık yemleri, Beta Damascenone, tartaric acid maddelerinin Helallik durumları hakkında müzakereler yapıldı.
16 yeni üyelik başvuruların değerlendirilmesi ve sadece tüm kriterleri yerine getirenlerin üyeliğe kabul edilmesi sıkı bir şekilde vurgulandı. Bu 16 üyenin tamamı yeni, bazıları yeni kurulmuş, bazıları ise yeni duydukları için üye olmak istemişler. Yeni üyelikler konusunda, Halal Control (Almanya), Halal Makedonya(Makadonya), Halal Balkans (Bulgaristan) ve Al Amin (Avustralya) kurumlarının asil üyelikleri onaylandı. Böylece 4 yeni asil üyemiz daha oldu. Diğer müracaatların yedek üyelikleri tamamlandıkça asil üyelikleri onaylanacaktır.

Okumaya devam et

GİMDES, JAKIM(DEPARTMENT OF ISLAMIC DEVELOPMENT MALAYSIA)’DAN DA AKREDİTASYON ALDI…

JAKIM-Malezya Helal Akreditasyon kurumunun Genel Direktörü Dato’Wan Mohamad Bin Dato’ Sheikh Abdulaziz imzası ile GİMDES Başkanlığına gönderilen akreditasyon belgesi ile GİMDES, Malezya JAKIM tarafından da akredite edilmiş bulunmaktadır. Ülkemiz gıda ihraç ürünleri için önemli bir Pazar olan Malezya ve çevre hinterlantında böylece yeni bir potansiyel sağlanmış bulunmaktadır. Ülkemize hayırlı olsun.

Okumaya devam et

GİMDES, MUİS( MAJLİS UGAMA ISLAM SİNGAPURA)’DAN DA AKREDİTASYON ALDI

MUIS Helal Akreditasyon kurumunun Helal Sertifikasyon Stratejik Birim Başkanı Ms. Dewi Hartaty imzası ile GİMDES Başkanlığına gönderilen akreditasyon belgesi ile GİMDES, Singapur İslam Ulema Meclisi tarafından da akredite edilmiş bulunmaktadır.

TAYLAND SENATO HEYETİ GİMDESİ ZİYARET ETTİ…

Tayland Senatosu ‘İnsan Hakları, Hak ve Özgürlük, Tüketicileri Koruma Komitesi üyeleri ve Merkez İslami Komite Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 18 kişilik bir Heyet GİMDES’i ziyaret etti. Heyet bir ay önceden GİMDES başkanlığından randevi taleb etmişti.

Heyette bulunan bazı isimler şöyle:

Okumaya devam et

MALEZYA JAKİM HEYETİ İLE YAPILAN GÖRÜŞMELER TAMAMLANDI…

Malezyanın yeni Helal standardında kanatlıların kesiminde de sadece elle kesime izin veriliyor.
Jakim’den gelen 2 kişilik Denetim Heyeti ile yapılan açılış toplantısında, Heyet, denetim süresince araştıracakları 7 husus olduğunu belirtmişti. Bu hususlar;
Okumaya devam et

MALEZYA HELAL SERTİFİKA KURUMU JAKİM HEYETİ GİMDES’DE…

T.C. Malezya Büyükelçiliği Ticaret Ateşeliğinin de yakından takip ettiği ve görüşmenin gerçekleşmesine katkıda bulunduğu bu toplantının sonucunda ülkemizde üretilen ürünlerin Malezya pazarlarına girişinde daha da büyük imânlar sağlayacağı düşünülmektedir.

Okumaya devam et

GİMDES ULUSLAR ARASI HELAL SERTİFİKALAMA KURUMU OLARAK TANINIYOR.

Sertifika resimlerinin büyük hallerini görmek için üzerine tıklayınız.

Endonezya’da MUI’nin, Malezya’da IFRC ASIA, Avusturya’da IIDZ AUSTRIA ve Amerika’da Amerika Helal Kurumu (AHF)’nun GİMDES’e Helal Sertifikasyon konusunda Akreditasyon vermesi ile GİMDES uluslararası yetkili bir kurum olmuştur.

GİMDES, MUI, IFRC ASIA, IIDZ ve AHF’nin aynı zamanda Dünya Helal Konseyi (WHC)’nin de üyeleri olmaları sebebi ile bu konseye üye olan diğer ülke Helal Sertifika Kurumları tarafından da tanınmış olmaktadır.

Okumaya devam et

‘TEK SES TEK YÜREK-SINGLE VOICE FULL UNITY’

IMG9AVRUPA HELAL SERTİFİKA KURUMLARI BİRLİK OLMAYA KARAR VERDİ

Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Belçika, Avusturya, Danimarka, İspanya, Bosna Hersek ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Helal Sertifika Kurumları aralarında işbirliğini pekiştirecek bir birliğin ilk adımlarını attılar.
Okumaya devam et