GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

SELAMSIZ SABAHSIZ İSLAM ÜLKESİ VE TOPLUMU OLUR MU?

HER HAYIRLI ŞEY HELAL LOKMA İLE BAŞLAR

1982’de başlayan bilimsel ve sistematik Helal Gıda arayışımız bugün 37 yılını geride bırakmış bulunuyor. Bu zorlu ve uzun yürüyüşte gösterilen azim, gayret ve sırat ı müstakimden taviz vermeme ceht ve gayreti, Allah(cc)’ın izni ve yardımı ile, bizi bugün bu önemli merhalelere ulaştırdı.

“(Onlar) ne bir ticâretin, ne de bir alış-verişin kendilerini Allah’ı anmaktan, namazı dosdoğru kılmaktan ve zekât vermekten alıkoymadığı erlerdir! (Onlar, dehşetten) kalblerin ve gözlerin kendisine döneceği bir günden korkarlar.” (Nûr – 37)

YÜZ AKLARIMIZ HALAL DUNYA MARKETLERİ

BU HAFTAKİ BEREKETLİ CUMADA DA; HALAL DUNYA MARKETLERİNDE ÖZEL UCUZLUK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR. “Bütün Ürünlerimiz Helal ve yerli, Helal ve milli. Hem de İndirimli”

“Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah(cc)’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah(cc)’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah(cc)’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.” (Cuma 9,10)

Çarşıda pazarda alışverişte HELALİ unutma

Helal sertifikalı olmayan ürünleri almayarak boykot etmek, bu konuda titiz olmak müslüman kimliğin bir göstergesidir. Dünyanın birçok yerinde dini için mücadele eden, gerektğinde canını veren müslümanlar var. Onlar canlarından vazgeçerken biz daha aldığımız ürünlerden vazgeçemiyorsak bu bizim imanımızn eksikliğini gösterir.

Bir benimle ne olur? düsüncesi çok yanlış. Müslüman böyle düşünmemeli. Boykotun kâfirlere ve bizim inançlarımıza saygı göstermiyenlere karşı büyük bir darbe oluşturacağını unutmayalım.

Müslüman bilmelidir ki bir benimle çok şey olur. Ben değiştiğimde dünya değişecek. Boykot aynı zamanda safını belli etmektir. Ben kâfirlerden ve inançlarımıza saygı göstermeyenlerden taraf olursam bunun hesabını nasıl veririm?

Allah(cc) hepimize kâfirlere ve inançlarımıza saygı göstermiyenlere karşı şiddetli, müslümanlara karşı merhametli olmayı nasib buyursun…

“Tık.tık.tık Kim o? Hazırlan gidiyoruz.
Sen kimsin? Nereye gidiyoruz?
Sıran geldi. Gerçek evine gidiyoruz.
Gerçek ev mi?.. Sen! Yoksa!… Evet hadi gidelim!

Bu mukadder haber gelmeden Helal ve Tayyib yaşam sistemine dönmelisin”

SEBEBLER DAİRESİNDE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPAN KİŞİLER OLMAMIZ GEREKİYOR…

Hayırlı bir hedefe doğru tıkalı gözüken yolu ilk açan kişiler arasında olmanın ne kadar büyük bir değer olduğunu tahmin edebilirmisiniz? GİMDES’in Helal logosunun, ürünlerin ambalajında kullanmaya başlandığında, o logolu ürünleri almaya başlayan kişilerin edeceği duaları düşünün… ‘Bu işte emeği geçenlerden Allah(cc) razı olsun’ dediklerini hayalinizde canlandırın… Manevi kazançlarımız için bunu yapamazmıyız?

Lütfen çekingenliğimizi, umursamazlığı bir kenara bırakıp isteklerimizi açıkça belirtelim. Mesela firmadan alışveriş yapmadan önce ürünlerinde Helal logosunu sorgulamalısınız.

Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ…. GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2020 Sponsorlar

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler