Helal Yaşam Rehberi

Helal Yaşam Rehberi

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

VARAN 7… HALAL DUNYA MARKETLERİ ESENLER ŞUBESİ AÇILDI…


03 MART 2012 Cumartesi günü, Halal Dünya Marketleri zincirinin 7.halkası, Esenler’de yoğun bir katılımcının iştirakı ile açıldı. Açılışta,GİMDES Yönetim kurulu Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER, Teknik ve Yönetim Kurulu üyesi ve Başdenetçilerinden Ali KAYGISIZ, GİMDES genel Sekreteri Harun YİĞİTTÜRK, Halal Dunya Marketleri Koordinatörü Ahmed Cengiz TUNÇ, Fıkıh Kurulu üyelerinden Mustafa MERAL, GİMDES Basın Koordinatörü Fatih ÇİÇEK ve GİMDES Başdenetçileri hazır bulundu.

Tekstilkent Genel Müdürü Ahmet HURŞİTOĞLU, Akit Gazetesinden Ferit GÜL, Yenişafak Gazetesinden Usame KARAKIŞ katılımcılar arasındaydı.

Şifa Et, Umyat, Elite Naturel, Kartal Gıda ikram stantları ile açılışa renk kattılar

Esenler Belediye Başkanı, GİMDES, Tekstilkent Çelenk gönderdiler.

Mehter Marşları eşliğinde açılış programı başladı

Son zamanlarda girişimcilerin gözdesi olan Halal dünya marketlerinin 7. Şubesi Esenler’de açıldı. Uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES’in denetiminde tüm sertifikalı helal ve sağlıklı ürünleri bir çatı altında toplayan Halal Dunya Marketleri Esenler şubesi Turgut Reis mahallesi, Cengiz Topel caddesinde açıldı.

GİMDES’in sertifika verdiği 200 kadar firmanın ürünlerinin bulunacağı markette tavuk, kırmızı et, peynir, dondurulmuş gıdalar, süt, kaşar, un, yağ, çay, şeker, su, makarna, bal, ayran, yoğurt, tahin, pekmez gibi ana gıdaların yanı sıra bebe ve yetişkinler için şampuan ve diş macunu da satılacak. Markette satılacak tüm ürünler Gıda ve İhtiyaç maddeleri denetleme ve sertifikalandırma araştırmaları derneği(GİMDES) tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmış. Bir yıl gibi bir süre de öncelikle İstanbul’da 30 şube Türkiye genelinde de 50 şube açmayı planlayan HALAL DUNYA Marketleri uzun vadede Avrupa’ya ve Orta Doğu’ya da marketler açmayı planladıklarını bildirdi.

Açılışta Konuşma yapan Dr. Hüseyin Kami Büyüközer ”Bütün dünya ülkeleri global bir köy durumuna geldi. Biz maalesef yıllardır Türkiye’de yaşayan insanlar olarak hep marketlerin müslümanların kontrolünde olduğunu düşünüyorduk. Şu an hangi markete girseniz dünyanın çeşitli yerlerinden ithal edilmiş ürünleri raflarda görebilirsiniz. Biz açtığımız bu marketle tamamen Müslümanların gasp edilmiş haklarını kurtarmaya çalışıyoruz. Çünkü Müslümanlar kendi inanç sistemleri içinde tayyib ve helal olan gıdalarla beslenmek zorundadır. GİMDES bu marketlerle ticari bir bağlantısının olmaması ile birlikte sadece denetleme yetkisindedir” dedi.

Büyüközer, ayrıca konuşmasının sonunda “Halkımızın bu marketlere sahip çıkması gerekiyor. Eğer bu gün açılan marketlerimize sahip çıkılmazsa yarın yediklerimizden ve içtiklerimizden şikayet etme hakkımızı da kaybederiz. Öncelikle kendi ihtiyaçlarımızı karşılamak için bu marketlerimizi seçmek görevimiz olduğu gibi yakınlarımızı, komşularımızı ve çevremizi de bu marketlerimizle tanıştırmak da görevlerimiz arasında olmalıdır.”

Yoruma kapalı.