GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

SAHTE HELAL LOGO KULLANIMI HARAMDIR!.

YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALİN SAHTEKARLIĞIDIR !..

Kimsenin orta yerlerde bulunmadığı bir dönemde, GİMDES kuruluş tarihi olan 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslüman Ümmete hizmet etme vecibelerini yerine getirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken Ümmete karşı çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat etmiştir. GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yoluna devam etmektedir.

Ülkemizde, artık eskiye göre daha bilinçli ve şuurlu bir tüketici kitlelesi de oluştu.Buna ragmen, bazı firmalar bu gelişmenin olduğunu görmezden gelerek utanmadan sahte ‘’ Helal Logo’’ kullanımına yönelmektedirler. Gün geçmiyor ki bu firmaların haksız bir şekilde Helal logo kullanımına şahit olmayalım.

Gönüllü Kardeşlerim iyi ki varlar!. GİMDES HELAL Logo sahtekârlarıyla mücadelemizde gönüllü kardeşlerimizin bizleri bilginlendirme gayretleri mücadelemizde bize büyük bir destek sağlamaktadır. Zaman zaman bu kardeşlerimizden gelen haber ve ihbarları bir yandan hukuk büromuza gereği için gönderirken bir yandan da sitelerimizde haber yaparak tüketici kardeşlerimizi dikkatli olmarı için haberdar ediyoruz. Bu konu ile ilgili sitelerimizde yayınladığımız en son haberden henüz 7 ay geçmeden çok sayıda satışa sunulmuş yeni sahte Helal Logolu ürün çıkartan sahtekârlar deşifre oluyorlar. Toplumun çoğunlukla bilinçlenebildiği zamanlara kadar bu tür olayları maalesef yaşayacağız.

Ancak Müslüman kardeşlerimizin ferasetine güveniyoruz. Bu çirkinlikleri de ferasetleri ile defedeceklerine inanıyoruz. Üç kuruşluk dünya menfaati uğruna, ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar helal gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekârlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istismarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile Müslüman kardeşlerini istismar etmeye çalışıyorlar.

Burger’s shop Restorantları ( Hamburgerlerinin GİMDES sertifikalı olduğunu sosyal medya hesabında belirtmişlerdir)
HAKET HAYVANCILIK SAN TİC LTD.ŞTİ – HAK-ET LOGOLU ÜRÜNLER ( Sahte GİMDES sertifika düzenlenip tüketicilere yanıltıcı beyanlarda bulunmuşlardır)
Aksuvital Doğal Ürünler – Shiffa home , Hekimce , Softem , Vitalest markalı ürünlerinin GİMDES sertifikalı olduğunu belirterek tüketiceleri yanıltıcı beyanda bulunmuşlardır.
Turquagro group – Figy adlı ürünlerinde izinsiz GİMDES logosunu kullanmışlardır
AYMNET BİTKİSEL VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ – Ürünlerinin GİMDES sertifikalı olduğunu belirterek tüketicileri yanıltıcı beyanda bulunmuşlar
Ege Temmuz Gıda – Yurdum markalı sızma Zeytinyağı ürünlerine izinsiz GİMDES Helal logosunu kullanmıştır
AS KURUYEMİŞ – Fındık içi ürününe izinsiz GİMDES Helal logosunu kullanmıştır.

 

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2020 Sponsorlar

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler