GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES, MÜSİAD FRANSA YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ

Fransa’daki Müslüman İş Adamları Derneği (MÜSAİD) yetkilileri Adnan BAŞTÜRK ve Mahmut Bey GİMDES genel merkezde Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer’i ziyaret etti.

2016 yılında İmamhatip’te öğrenim gören 45 kişilik öğrenci grubu ile GİMDES başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer’i ziyaret eden ve öğrencilere seminer organize edilmesine vesile olan Adnan Bey, o günlere atıfta bulunarak “O gün kendisine helal lokma adına bir sorumluluk yüklendiğini ve Fransa’da gerekli çalışmaları yaptığını, bugünkü sebeb-i ziyaretinin de Allah katında mesul olmamak ve Fransa’da GİMDES denetiminde helal gıdalar tüketilebilmesi için olduğunu” söyledi.

Toplantıda 1 milyon Türk ve toplamda 6,5 milyon Müslüman ile %10’unu Müslümanların oluşturduğu Fransa’da ‘Helal’ adı altında çok fazla denetimsiz ürün olduğu ve gerçek helal ve tayyib gıdaya ulaşmakta zorluk yaşadıklarını belirten misafirler, GİMDES ile işbirliği çalışmaları yapmak istediklerini, bu sayede Helal ve Tayyib ürünlere ulaşmak istediklerini belirttiler.

Ayrıca, Avrupa’da bozuk eğitim sisteminin birçok Müslümanı etkilediği ve kendi milliyetinden bahsederken yalnızca “Dedem Cezayirli imiş.” diyecek kadar asimile oldukları konuşuldu. Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer bu konuda çözümün yine Müslümanların elinde olduğunu ve Dar-ul Helal Medresesi’nin bu gaye ile kurulduğunu, ve konuda bir çözüm olabileceğini anlattı.

Görüşme Fransa’da GİMDES üst kurul olmak üzere Müslüman işbirlikçiler ile denetleme ve sertifikalandırma çalışmaları için bir kurum oluşturulma konusunda mutabık kalınarak, hediyeler ve karşılıklı dualar ile sonlandırıldı.

Yoruma kapalı.