GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES HELAL GÜVENCE SİSTEMİ TEMEL EĞİTİM PROGRAMI DEVAM EDİYOR


GİMDES’ in Helal Güvence Sistemi Temel Eğitim programı ülkemizde Helal ve Sağlıklı gıda güvenilirliği içerisinde olmak isteyen çeşitli kurumlar tarafından talep edilir hale gelmiştir.

GİMDES, Türk Hava Yolları Doco, İkram bölümü yetkilileri ve teknik kadrosuna 10.09.2012 tarihinde Helal Güvence Sistemi Temel Eğitim programı düzenledi.Eğitim süresince Helal ve Sağlıklı gıdanın temel kritik konuları ve helal sertifikalandırma sistemi üzerinde duruldu.

Eğitim programında GİMDES başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER Helal Gıda nedir, Helal ve Tayyib nedir? Konularına değinerek, helal standart programı ve sertifikalandırmada en fazla üzerinde hassasiyet gösterilen haram ve helal kritik noktalardan bahsetti.GİMDES başkanı sertifikalandırma standardı içerisinde kullanımına izin vermedikleri, zararı yıllardır dünyada tartışılan Sodyum Nitrit,Sodyum Nitrat, MSG, Müslümanlar açısından kaynağı bakımından bugün en çok sıkıntı çekilen katkı maddesi olan Jelatin konusunda ayrıntılı bilgi verdi.Eğitim programında GİMDES Eğitim koordinatörü,Ziraat Mühendisi A.Tunç CENGİZ tarafından helal sertifikalandırmanın iş akış sistemi anlatıldı. Helal Güvence Sistemi Temel Eğitim programına katılan 15 katılımcıya katılım belgeleri düzenlendi.

Bütün dünya Müslümanları olarak seyahatlerimiz sırasında görmeyi arzuladığımız bir seçenek olan güvenilir bir kurumdan alınmış helal sertifikalı yemek programını uygulayan bir menü içeriğine sahip hava yolu ile yolculuk yapma isteklerimiz artık dünyada benimsenmeye başladı.KOSHER SEÇENEĞİ VAR , VEJETERYAN SEÇENEĞİ VAR , HELAL SEÇENEK NEDEN OLMASIN!

Comments are closed.