GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

YENİ SERTİFİKA ALANLARLA BİRLİKTE TOPLAM 63 FİRMA OLDU

Süreç devam ediyor… GİMDES uluslar arası akreditasyonuna halel getirmeden azimli, kararlı, taviz vermeden ve ihlas çizgisini kaybetmeden yoluna dolu dizgin devam ediyor. Geçen ay Endonezya’da Gıda Fuarı oldu. İstanbul İhracatçılar Birliği’nden bir gurup Fuara katılmışlar. Mallarını pazarlamaya çalışırlarken karşı firmalar Helal Sertifikayı gündeme getirmişler. Bunun için de GİMDES’den belge almaları gerektiğini bildirmişler. Yönetim Kurulu son yönetim kurulu toplantısına GİMDES Başkanını davet ederek bu konuda fikir alışverişinde bulundular.

Bugün ve yarın da Malezya Helal Sertifikalama Kurumu JAKİM’in bir Heyeti GİMDES’in faaliyetlerini gözlemlemek ve denetlemek için Türkiye’de bulunmaktadırlar. Sabah Merkezde çok önemli ve kapsamlı görüşmelerden sonra bugün Helal SertifikalıMAYSA ve ERPİLİÇ Firmalarını incelemek üzere elemanlarımızla birlikte yola çıktılar. Yarın da Bursa’da Helal Sertifikalı İTİMAT Peynircilik Firmasını ziyaret edeceklerdir. Malezya heyetinden aldığımız bir müjdeli haber de Jakimin de Helal kesimde elle kesim şartına karar verdiği haberidir. Beraberlerinde getirdikleri yeni şartnameyi GİMDES’e teslim ettiler.

Evet süreç devam ediyor… 2.5 ay sonra ülkemizin uluslar arası ilk Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı GİMDES’in öncülüğünde gerçekleşecek. Bu fuarda yer alabilmek için Firmalarımızda bir yarış başladı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden onlarca firma bağlantılarını tamamlamaya çalışyor.

Aynı günlerde WHC’ün yıllık kongresi yine GİMDES’in ev sahipliğinde İstanbulda gerçekleştirilecek.

Bu noktada bizi takip eden dostlarımızdan gelen bazı sorulara cevap verelim. WHC’in açılımı İngilizce olarak World Halal Council şeklindedir. Türkçesi ise DÜNYA HELAL KONSEYİ’dir. Bu kuruluş uluslar arası bir kuruluştur. Merkezi Endonezya’dır. 50’ ye yakın ülkenin Helal Sertifika Kurumları bu Sivil Toplum Kuruluşunun üyesidir. Türkiye’de yakın zamanda aynı isimle kurulduğu söylenen dernekle ne bu Konseyin ne de GİMDES’in yakından uzaktan bir ilgisi bulunmamaktadır.

GİMDES Ümmete ait bir kurumdur. Kendisini bu Ümmetin samimi ve ihlaslı bir müntesibi kabul eden herkese kapısı açıktır. Bu sahada hizmet yapmayı düşünen her kardeşimiz buyurabilir , hizmetlere katılabilir.

Ancak yüreklerinde hırs, haset, kıskançlık, tamah, dinî nasları sulandırma ve cemaat perestlik taşıyanlar ve bu duygularını saklayarak iftira, karalama, fitne ve fucurla insanları kandırmaya çalışanların GİMDES’le bir işleri olamaz. Meyveli ağaç taşlanır anlayışı ile GİMDES yoluna devam eder. Bu hastalıklı ruhlara da Allah’tan şifa vermesini niyaz eder.

Evet süreç devam ediyor… GİMDES kervanı hak bildiği yolda yürümeye devam ediyor. İşte 6 yeni Helal Sertifikalı Firma ve Ürünleri:

DSA Kimya Kırıkkale-Yem Katkıları
AYTAÇ Gıda Çankırı- Bütün ve Parça Piliç
AYTAÇ Gıda Çankırı- Kırmızı et Kesimhanesi
ERİŞLER Un İstanbul -Buğday Unu
BEGASAN Un Silivri-İstanbul-Buğday Unu
ENKA Süt Konya-Süt Ürünleri, DPST, Süt Tozu

Daha önce sertifika almış firmaları ve ürünlerini takip etmek isterseniz

[book id=’9′ /] yazısına

Yada

Öncü Helal Sertifikalı Firmalar linkini tıklayabilirsiniz

Yoruma kapalı.