GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

ÜMMET İÇİN BİR ARAYA GELEN SİVİL TOPLUM KURUMLARI HELAL GIDA DAVASINDA DA BİR ARADA

12 Aralık 2021 8 Cemaziyelevvel 1443 Pazar günü saat 12:00 ile 15:00 arasında GİMDES Hanımlar Kurulu Ankara Temsilciliği öncülüğünde Yedi Hilal, İnsan Hak Der, TÜGVA, AGD, Genç İHH beraberliği ile “Tüketirken Tükeniyoruz” programımızı GİMDES Baş Denetçisi Gıda Mühendisi Füsun Menteş’i misafir ederek icra ettik.

Bilinçli insan bilinçli toplum niyeti ile 150’den fazla hanım, aynı dert ile birçok vakfın beraberliğinde ve Ümmet birliği vurgusu yaparak bir aradaydı.

GİMDES’in çalışma prensipleri misyon vizyonu açıklanarak; katkı maddelerinin geçmişten günümüze gelen süreci, katkı maddelerine neden dikkat etmemiz gerektiği gibi; üretim prosesinde helal ve tayyiplik yönünden meydana gelen şüpheli ve sıkıntılı hususlardan bahsedildi.

Evlerimizde yapabileceğimiz ürünlerin, evde yapılmaya gayret edelim vurgusu olmadığı vakit, dışarı çıkıp almak istediğimizde; içeriği müslümana uygun, yani sertifikalı olarak ürünlerin bize sunulduğu açıklandı.

Sual – Cevap şeklinde, katılımcıların aklında olan sorular cevaplandı. Ardından çekiliş ile birlikte her dernek, vakfın istifade etmesi niyeti ile kitap hediyelerinde bulundu.

Elhamdülillah, program neticesinde çok güzel dönüşler alındı.

Vakıf ve derneklerle beraber stant açıldı. Açılan stantlar ve kitaplarımız katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Birebir ekip üyeleri olarak herkesin hususi soruları ile ilgilenildi.

Ayrıyeten soru soran, destek olmayı arzu eden katılımcılarımız vardı. Allah (cc) hayır ve ihlasla daimi eylesin.

Güzel dualar aldık; güzel dualar ettik ve niyetlerimizi tazeledik.

Helal lokma ve helal yaşamın her daim hayatımızda olması duası ile…

Yoruma kapalı.