GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

MAVİ MARMARA EKİBİ GİMDESİ ZİYARET ETTİ!

Mavi Marmara Derneği Başkan Yardımcısı Ebubekir IŞKIN, Mavi Marmara gemisinde kaptalık yapmış ve aynı gemide yetişenlere rehberlik yapan Medet KAN, GİMDES’in Mavi Marmara Derneği aracılığıya Hatay depreminin gerçekleştiği dönemde Gazze’de 1000 kişilik iftar yemeği verip nakdi yardımlarda bulunması sebebiyle Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’i, GİMDES Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

Gerçekleşen görüşmede bundan sonra Gazze’deki kardeşlerimiz için nasıl bir eylem planlanabilir, nasıl bir farkındalık oluşturulabilir ve inşallah Gazze’nin inşasında, savaş bitiminde ne gibi yardımlar yapılabilir? gibi hususlar karşılıklı olarak istişare edildi.

Mavi Marmara Derneği Başkan Yardımcısı Ebubekir IŞKIN; Mavi Marmara Gemisi inşallah tekrar yola çıktığında gemideki yiyeceklerin ve içeklerin GİMDES tarafından sertifikalanan helal ve tayyib gıdalardan temin edileceğini vadetti. Mavi Marmara Derneği ve çevresindeki gönlüllülerin, helal ve tayyib gıdaya dikkat ettiklerini ve bundan sonra daha çok ihtimam göstereceklerini ifade etti.

Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER; GİMDES ailesinin siyonist firmalara kesinlikle sertifika vermediğini ve boykotun temel çözümünün GİMDES sertifikalı ürünlerin yaygın hale getirilmesi olduğunu ifade etti. Kendi hayatındaki tecrübelerinden ve hatıralarından bahsetti.

GİMDES Başdenetçisi Mehmet BAYAR da, Mavi Marmara Derneği ekibi ile gerçekleştirdiği görüşmede Rusya’daki sıvı yağ firmasına yapmış olduğu denetimdeki firma yetkilerinin kendisine “Daha önce gelen sertifikalama firmalarının çok lakayıt oluşu, hatta sertifikayı denetlemeye gelmeden vermeleri; GİMDES’in ise çok katı kurallara sahip olduğunu” dile getirdiklerini ifade etti.

Gerçekleşen bu ziyaret karşılıklı dilekler, temenniler, dualar ve hediyeler eşliğinde nihayetlendirildi.

Comments are closed.