GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

KURBAN BAYRAMI YAKLAŞTI: KURBANLARINIZI GAZZE’YE ULAŞTIRIYORUZ

KURBANLARINIZI GAZZE’YE ULAŞTIRIYORUZYıllardır abluka altında zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Gazze’li kardeşlerimizin yıllardır büyük bir zülme maruz kaldıklarını gözyaşlarımızla şahit oluyoruz…

Gazze’de kardeşlerimizin yaralarını sarmak için hep birlikte çalışıyoruz.

Birçok kardeşimizin talebleri üzerine Hayat Öykümü kitap haline getirmek mümkün oldu. Kitabımızın satış fiyatı olarak 75 lira olarak belirlendi.Masraflar çıktıktan sonra kalan gelirin Gazze’ye ulaştırılmasına karar verildi. Bu konuda ciddi çalışmalar yaptığını bildiğimiz Hayrat Vakfı mütevellilerinden GİMDES’in de Yönetim Kurulu üyesi olan Hakkı AYGÜN bey kardeşimizle istişare sonucunu bir yazı ile 22/05/2024 tarihinde sizlere bildirdik.

Bu yazımızda:

1000 adet kitabımız, adedi 75 tl ücretle satılacaktır. Masraflar çıkarıldıktan sonra kalan gelirin tamamı Gazze’ye konserve edilmiş kurban eti olarak ulaştırılacaktır. Rabbim tamamına erdirsin, bereketlendirsin ve hayırlarınızı kabul buyursun.

Bu Bayram kardeşlerimiz için Türkiye’de Kurbanlar kesip konserve olarak İyilik Gemileri ile kardeşlerimize ulaştıracağız.

Gazze Hisse Bedeli: 12.000TL

Ayrıca SADAKALARINIZ ile de katkı sağlayabilirsiniz. Bu bilgiden sonra bağlantılar yapılmış ve bu noktada çalışmalarımız devam ediyor. Bu çağrımıza bu güne kadar 300 kardeşimiz katılım göstermiş ve hesabımıza meblağlarını göndermişlerdir.

Katılım gösterecek kardeşlerimiz için:

HESAP:

Kuveyt Türk İkitelli Şubesi

Hesap Sahibi: DÜNYA HELAL VAKFI

Hesap Numarası: 93737332 – 1

IBAN: TR60 0020 5000 0937 3733 2000 01

Açıklama kısmına ” Gazze Kurban ” yazılmalıdır.

*Kitabımızı GİMDES Genel Merkezi’nden teslim alacaklar için mevcut fiyat geçerlidir. Ancak kargo ile temin edecek olanlar için alıcı ödemeli şeklinde gönderim sağlanacaktır. Kitap siparişleriniz için ilgili tutarı yukarıdaki IBAN hesabına yatırdıktan sonra İsim-Soyisim, Cep Telefon, Adres ve Dekont bilgilerini dergi1@gimdes.org mail adresine göndermeniz rica olunur.

Hayrat Vakfı ‘nın bu konu ile yaptığı açıklama şöyle:

Bilgilendirme: 500 büyükbaş 2 yaşını tamamlamış erkek tosun satın alımı yapıldı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Ankara kurumsal ofisimizin çok büyük gayretleri oldu. Teşekkür ediyoruz.

242.260 toplam kg, yaklaşık hayvan başı ortalama 485 kg. Afyon Şuhutta besihaneye yerleştirildi.

Entegre tesislerde bayramın 2. ve 3. günü kesimi yapılacak ve konserve yapılarak İyilik Gemileri ile Gazze’deki kardeşlerimize gönderilecek inşallah.

Allah kazasız belasız ve rızasına uygun olarak bakmayı, İslami usullere göre kesip, Gazzeli kardeşlerimize ulaştırmayı nasip eylesin.

Tüm maliyetler eklendiğinde, belirlediğimiz hisse başı 12.000 TL fiyatı başabaş kurtaracak gibi görünüyor Allah’ın izniyle.

3.500 hisse bağışı tamamlandığında bağış alımını durduracağız. Bağış az gelirse (ki fazlası ile gelecektir ümidindeyiz) yine sadaka kurbanı olarak kurbanda kesimini yapıp konserve et olarak Gazzeli kardeşlerimize gönderilecek inşallah.

Allah rızasına ve inayetine mazhar eylesin.

Comments are closed.