GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

II-HELAL LOKMA SEVDALILARI WHC İLE BİRLİKTE KASIM 2023’TE TÜRKİYE’DE BULUŞUYORLAR

2.10,11 KASIM ULUSLAR ARASI HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER TÜRKİYE ZİRVESİ VE KONFERANSI

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

10-13 KASIM 2023 günlerinde HELAL VE TAYYİB YAŞAM için İstanbul’da gerçekleştirilecek 2 büyük etkinlik için bütün dünyadaki kardeşlerimizi İstanbul’a davet ediyoruz.

Bu etkinliklerde GİMDES ev sahipliği yapacak. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyaca meşhur dünya başkenti İstanbul inanıyoruz sizi de büyüleyecektir. 100 yıldır kendisine dayatılan, kendisine ait olmayan bir moderniteye mahkum edilmiş İslam Ümmeti artık Kaybettiği Helallerini arıyor.

3.5 Trilyon dolarlık Helal pazarın gerçekleştirilmesi için üreticimiz, ihracatçımız, satıcılarımız, tüketicimiz ve kamu kurumlarımız elbirliği, güçbirliği, gönülbirliği yapmalıyız. Bütün ümmet elele, gönül gönüle, omuz omuza olmak için geliniz 600 yıl İslam’a başkentlik yapmış İstanbul’da buluşalım.

15. ULUSLAR ARASI HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER TÜRKİYE ZİRVESİ VE KONFERANSI (ONLİNE)

15. Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Konferansına Endonezya’dan, Malezya’dan, Amerika’dan, Almanya’dan, Filipinler’den, İngiltere’den, Güney Afrika’dan, Güney Kore’den, Tunus’tan, Cezayir’den, Suudi Arabistan’dan ve Türkiye’den konularında uzman konuşmacılar 10-11 KASIM 2023 günlerinde,

1.Küresel Helal olmada Helal ve Tayyib şartlarının önemi ve Helal sertifikalama kuruluşlarının müşterek bir standartta buluşma imkânları.
2. İlaç ve Kozmetikte Helal olma şartlarının önemi
3.Margarin türü yapay yağlar, yapay etler Helal ve Sağlıklı olma şartlarını ne derece karşılamaktadır?
4.GDO’lu gıdaların helal olabilirliği
5.Modern Tıb ve Geleneksel Tedavi
6.Helal Turizmin Ekonomiye ve Sosyal yapıya sağlayacağı faydalar
Konuları üzerinde tebliğlerini sunacaklardır. Konferansımız bütün dünyadan online olarak izlenebilecektir.

Türkiye, Avrupanın, Afrikanın, Orta Doğunun ve Asyanın tam ortasında ve Helal Pazarın çok önemli ve aranan aktörü olarak bütün kardeşlerini GİMDES’in bu etkinliklerine davet etmektedir.

Comments are closed.