GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES GÖNÜLLÜ HANIMLAR KURULU 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ETKİNLİKLERİ!

Birgül ASLAN-GİMDES Hanımlar Kurulu Başkanı

GİMDES Gönüllü Manisa Temsilciliği olarak 24 Mart Pazar 17 Ramazan Dünya Helal Günü iftar programını Genç İHH ile ortak olaraktamamlamış olduk. Yaklaşık 45 kişilik bir katılım oldu. Kısaca Dünya Helal Günü nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır? Konusunu ele almış olduk. Demirci ilçemizde öğrencilere yönelik 17 Ramazan Dünya Helal Günü önemi anlatıldı .

GİMDES Gönüllü Osmaniye Temsilciliği olarak 26 Mart Salı günü saat 13.30’da Osmaniye Fasl-ı Gül Kız Kur’an Kursu’nda GİMDES Osmaniye Temsilcisi Sevdenur Taşdemir ve GİMDES Osmaniye Öncü Ekip Üyesi Fatma Ceren Kurt tarafından, 17 Ramazan Helal Günü Eğitimi gerçekleştirildi. Program sonunda GİMDES Hanımlar Kayıt Formu dağıtılarak hanımlar tarafından dolduruldu. Yeni gönüllü hanımefendiler oldu. GİMDES helal sertifakalı hurma ikramlık olarak dağıtıldı, Dünya Helal Vakfı broşürleri dağıtıldı. Osmaniye Dünya Helal Marketleri’nin konumundan bahsedildi. GİMDES Helal Gıda Uygulaması, Dar’ül Halal Medresesi Projesi’nden bahsedildi. GİMDES yayınları tanıtıldı.

GİMDES Gönüllü Ankara Temsilciliği olarak 26 Mart 2024 Salı 18.00’da 17 Ramazan Dünya Helal Günü münasebetiyle iftar düzenledik. Elhamdülillah 100 kişinin katılımı ile icra ettik. Daha fazla başvuru geliyordu ancak 150 kontenjan sınırı koymak durumunda kaldık hem alan hemde hazırlığa yetişemeyiz diye. Neden 17 Ramazan Dünya Helal Günü ilan edildi açıklamaya çalışıp helal tayyib gıdanın ötesinde bakış açılarımız helal yaşam üzere olursa kolaylaşacağını gıdada neden dikkat ediyoruz nasıl tedricen yol almayız kısa kısa konuşup bu konuların detaylı olarak eğitimlere gelerek öğrenebileceklerini belirttik. Medine usulü iftar olarak hurma, su, çorba, pide/bazlama/poğaça ikram ettik. Naturalive ve Agarta sponsorluğunda diş kirası hediyelerimiz oldu. Çocuklara da iftarımıza hoş geldiniz minik kağıtları ile balon hediye ettik. Muhabbet kartları ile birbirimizi daha samimi tanımaya çalıştık. Elhamdülillah güzel geri dönüşler aldık. Gelemeyenler tekrar olacak mı diye soruyor. 17 Ramazan Dünya Helal Günü münasebetiyle Ankara Mamak ilçesinde ikramlık (hurma ve çikolata) ve broşür dağıtımı yapıldı. Mukabele sonrası hanımlara 17 Ramazan günü anlatıldıktan sonra kalan paketler mahalledeki fırın, manav, eczane, mandıra, market ve emlak ofislerine dağıtıldı.

GİMDES Gönüllü Eskişehir Temsilciliği olarak; Helal ve Tayyib Gıdanın önemini daha iyi idrak edebilmek ve farkındalık oluşturmak için gündeme getirdiğimiz 17 Ramazan Dünya Helal Günü münasebetiyle bugün bir mukabeleyi ziyaret ettik.Akabinde heybem kitap kafedeki arkadaşları ziyaret edip onlara da hurma ikram ettik Helal Gıdadan ve 17 Ramazanda inen ayeti kerimeden bahsedip ardından ayrıldık.

GİMDES Gönüllü Kütahya Temsilciliği olarak 17 Ramazan Dünya Helal gününe dikkat çekmek amacıyla 27 Mart Çarşamba günü Kütahya Merkez’de Cumhuriyet Caddesinin işlek alanı Sevgi Yolu üzerinde stant kuruldu. Saat 14.00-15.20 arasında gerçekleşen etkinlikte 50 kişiye balon, hurma ve Dünya Helal Günü tanıtım kartını içeren paketler dağıtıldı. Merak edip standa gelen kişilere günün anlam ve önemi anlatılarak Helal Gıda hakkında bilgi verildi.

GİMDES Gönüllü Afyonkarahisar Temsilciliği olarak, Afyonkarahisar Halk eğitim kursiyerleri ile yaklaşık 30 kişilik bir grupla 17 Ramazan Dünya Helal gününü kutladık. GİMDES’in faaliyetlerini anlattık. HELAL GIDA uygulamasını indirmelerini gösterdik. WhatsApp grubumuza girmek isteyenler oldu yardımcı olacağımızı anlattık. Belediyenin sosyal tesislerinde Halk eğitim kursiyer ve hocalarına da yine 17 Ramazan Dünya Helal gününü anlattık. Öncü ekibimizden bir arkadaşımız bu programı yaptı 20 kişilik bir grupla. Şeker ikram ettik üzerlerine helal gıda ile ilgile hadis ayet etiket yaptık. Akşamda gençlere iftar programımız oldu.

GİMDES Gönüllü Hanımlar Kurulu Bilecik Temsilciliği olarak komşularımızın 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nü kutlamak amacıyla kendilerine ikramlıklarda bulunduk.

Comments are closed.