GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HELAL SEKTÖRÜNÜN YENİ RANDEVÜSÜ EKİM 2011′DE İSTANBUL’DA!

15-16 Ekim 2011 tarihlerinde, GİMDES tarafından “Helal Üründe Küresel Tek Bir Standardın Önemi” temalı 4.Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Konferansı ve CNR Fuarcılık tarafından 13-16 Ekim 2011 tarihlerinde 2.Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı gerçekleştirilecektir.

 Konferansta; akademisyenler, ilgili tüm meslek mensupları, kamu temsilcileri, tüketici örgütleri, gıda sektörü profesyonelleri ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri biraraya gelerek “Helal Gıda ve Helal Sertifikalama” konusunun tartışılacağı bir platform oluşturacaklardır

Ülkemizde alanında bir ilk olma özelliği taşıyan 1.Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nı gerçekleştirdikten sonra CNR Holding firmalarından Sine Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye’de ihracata dönük helal ürün sertifikası veren tek kurum olan GİMDES ( Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği) ve WHC (World Helal Council) desteğinde 2.Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı düzenlenecektir.

Helal sertifikalı ürün sektörünün geliştirilmesi, bilincin artırılması ve sektör ihracatının canlandırılması hedeflenen organizasyona yurtdışından alım heyetleri de geliyor. DTM (Dış Ticaret Müsteşarlığı) desteğinde Irak, İran, Malezya, Endonezya, Pakistan, Suriye, Hindistan, Bangladeş, Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Umman, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, Finlandya, Kanada, Filipinler, Brezilya, Belçika, İngiltere ve Fransa’nın da bulunduğu 30’u aşkın ülkeden getirilecek alım heyetleri fuar katılımıcıları ile sıcak temas kuracaktır.

Helal ve sağlıklı sertifikalı ürünler konusunda yurtdışı pazarlarına ulaşmak isteyenlere büyük fırsat sunan konferans ve fuarın bir parçası olmakta acele edin!

Yoruma kapalı.