GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

12-18 HAZİRAN’DA JAKIM İLE AKREDİTASYON DENETİM GÖRÜŞMELERİ YAPILACAK!

12 yıldır işbirliği içinde bulunan GİMDES ve JAKIM (Malezya Helal Otoritesi) 12-18 Haziran 2023 tarihlerinde GİMDES Genel Merkezi’nde rutin akreditasyon denetim görüşmelerini gerçekleştireceklerdir. Görüşmede karşılıklı tanınmanın yenilenebilmesi üzerine gerekli olan bilgiler gözden geçirilecektir.

Görüşmeye GİMDES Uluslararası İlişkiler Departmanından 2 kişi ve Teknik Bilim Kurulu’ndan 1 kişi olmak üzere 3 kişi ve 2 JAKIM denetçisi katılım sağlayacaktır.

Genel itibari ile GİMDES’in genel yapısı, standartları, çalışma prosedürleri, sertifikalı firmaları ve hayır hizmetlerinden bahsedilecek olan görüşmede GİMDES’e şimdiye kadar 5000’e yakın firmanın başvurup bu firmalardan kaç tanesinin sertfika alabildiği ve kaçının sertifikasının iptal edildiği ayrıca bu zamana kadar yaklaşık 17.000’e yakın helal ve tayyib sertifikaya sahip olan ürün çeşitliliğimizden bilgi verilecektir.

Bu görüşmeler yapıldıktan sonra helal ve tayyib sertifika almış bir kesimhane ve sertifika almış diğer ürünlerin üretildiği bir firma ziyaret edilecektir.

Yapılacak görüşmenin akabinde karşılıklı suallere alınan cevapların neticesine göre halihazırdaki tanıma mektuplarının güncellenmesi ile ilgili çalışmalar yürütülecektir.

Gerçekleşecek olan denetimin hayırlara vesile olmasını Rabbimiz’den niyaz ederiz.

 

Comments are closed.