GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Haziran-Ağustos Ayı Raporları

Elif ELMA l GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu – Kimya Mühendisi

GİMDES Laboratuvar çalışmaları rutin olarak işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmalar için kontrolünü hem de helal güvence sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan haziran, temmuz ve ağustos ayları için yaptırılan ürünlere ait liste mevcuttur.

Son 3 ayda yaptırılan analizleri özet olarak incelersek,

71 adet ürün için 146 adet analiz yaptırılmıştır. Bu çalışmalar istatistiksel verileri ortaya koymak için çıkarılmıştır. 3 numunenin sonucu uygun değil olarak tespit edilmiştir. Bu numunelerde standartlara uygun olmayan limit tespit edilmiştir. Sonuçlara göre ilgili firmalara gerekli bildirimler yapılmış ve düzeltici/önleyici faaliyetler talep edilmiştir. Bu analizler sadece sertifikalı firmalara değil sertifikalama aşamasında olan firmalara da yapılmaktadır.

En doğrusunu Allah bilir.

Ürünlerinde analiz yapılan firmalar;

Abant Su – Bolu, Abant Su – Gölcük, Agronet, Altınbaşak / Nahita, Altıparmak, Arden Makarna, Asilnur Kimya, Aslankaya, Aspek, Balarısı , Beyda Gıda, Calvatis Hijyen, Carmel Gıda , Daşkan Tarım, Dbs Devtat, Doğuş Çay, Doydoy Süt, Döhler Marmara, Dutpınar Gıda, Erçal Fındık, Eriş Yumurta, Göymen Tarım , Habbaz, Hesa Kimya, İşlek Gıda, Kaaanlar, Kersia, Krl Kimya, Mz Kimya, Oba Makarna, Oruçoğlu Yağ, Ömeroğlu, Övün Et, Pns Pendik Nişasta, Progıda Ahenk Helva, Reform Kimya, Rella Gıda, Sbs Beeo, Semolina, Spc Kozmetik / Organica Natural, Spumy, Şenocak Fındık, Uy Gıda, Yeşil Marka, Yılmaz Gıda / Canpetek Bal

Yoruma kapalı.