GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES HANIMLAR KURULU RAPORU.4

1. 2 Ekim de başladığımız “Helal Dava da Nefer Olmak “eğitimin bu hafta 4.eğitim ile sonuncusu gerçekleştirildi.Eğitim Hollanda Temsilcimiz Pakize Aksay Hanım efendi tarafından verildi.Bu haftaki konumuz “helal Gıda Dava Şuuru”idi.Tebli yaparken izlenecek yollar ve bu konuda Başta peygamberimiz( s.a.v) olmak üzere asabı kiram ve Allah dostlarından örnekler verilerek anlatım yapıldı.Eğitimin 4 haftasına katılan kişilerin tesbiti yapıldıktan sonra bulundukları illerde görev almaları için görüşülüp çalışmalara katılması sağlanacak.

2. Her ay belirlediğmiz atölye veya ücretli eğitimde ekim ayında diyetisyen olan gönüllülerimizin verdiği eğitimin de 3. Haftasında Diyetisyen Kübra Zeydanlı “pkos ve beslenme konulu ” konulu eğitimi verdi. Geliri Darul Helal Medresine bağışlandı.

3. Günlük paylaşımlarda ağırlıklı olarak fuar ve konferans duyuruları nın yapılmaya başlandı.Başda sosyal medya da takipçisi çok olan şahıslar ,sertifikası olmayan firmalar ve her ildeki stk ve watsap gruplarında paylaşımlar yapılmaya devam ediyor.

4.Pandemi sürecinden dolayı bir araya gelerek yapılanmayan etkinliklere tanışma çayları ile başlamıştık.İl il tanışma çayları temsilcisi olan illerde devam ediyor.Tanışma çayların da amaç GİMDES ve Dünya Helal Vakfı ‘nı tanıtmak yeni aktif hizmet edecek gönüllüleri tesbit etmek.

5.Bu ayki on line seminerimiz 20 ekim çarşamba günü Handan Kıyıklı Hanımefendi tarafından “cihad ahlakı”konulu seminer gerçekleştirildi 90 kişinin katılımı ile yapılan eğitimin beğenilmesinden dolayı tekrarı talep edildi.

6.Her ay yaptığımız kitap kritiğinde 25 Ekim pazartesi günü “Helalen Tayyiben”kitabının tahlili il temsilcilerimizle birlikte yapılacak.

7.Kasım ayı atölye çalışması tespit edildi.24 ve 26 Kasım olmak üzere 2 tarihte gerçekleştirilecek atölye çalışmamızdaki eğitimi Denizli den bir gönüllümüz verecek paralı olacak eğitimin geliri Darul Helal Medrese hesabına yatırılacak.

8.İllerde yüz yüze eğitimlere geçilmesi için il temsilcilerimizle bireysel günlük telefon görüşmeleri yapmaya başladım .illerden beklediğimiz faaliyetlerden bahsedip kitap satışı ve dergi aboneliği teşvik ediyorum.

9. Haftalık yaptığımız hanımlar kurulu toplantısında kasım ayında için hizmet iç eğitimi planlandı.

Yoruma kapalı.