GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

DİKKAT! HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI ARAMIZDA KOL GEZİYOR

“Allah’a karşı verdikleri sözü ve yeminlerini az bir bedelle değiştirenler varya, işte bunların ahirette bir payı yoktur. Kıyamet günü Allah onlarla konuşmayacak, onlara bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için acı bir azap vardır.” (Âli İMRÂN 77)

Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bizi aldatan bizden değildir.”[Müslim, Îmân 164, Fiten 16] …

Enaz yüz yıla yakın bir zaman diliminde, gayri müslimlerin hazırladığı gıda kodeksine göre üretilmiş gıda, kozmetik ve diğer ürünlerin helal haram kriterlerine bakılmadan üretildiği, ve marketlerde müslümanlara satıldığı, uzunca bir dönemden sonra, 2005 yılında GİMDES’in ortaya çıkması ile Allah(cc)’ın 1500 yıl önce gönderdiği Kitabındaki ‘’Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan maddelerin helâl ve tayyib olanlarından yiyin; şeytanın peşinden gitmeyin, çünkü o apaçık düşmanınızdır.’’ Emrini bilimsel çalışmalarla yerine getirecek helal ve tayyib sertifikalı ürünler hem gayretli üretici firmaları, hem satıcı firmaları ve hem de helal ürün talebinde bulunan tüketicilerimizi heyecanlandırdı. Ancak başlangıçta dikkate almadığımız bir sektörü de heyecanlandırdı. O sektör de ‘’SAHTEKÂRLAR Sektörü’’.

Üç kuruşluk dünya menfaatı uğruna , ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar HELAL gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bugün dünya üzerinde onlarca helal gıda sertifikası veren kurum oluşmasına rağmen. yüz yıldır gayrimüslimlerin istasmarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile sahte Helal Logolar ile müslüman kardeşlerini kandırmaya ve istismar etmeye çalışan firma ve şahıslar türedi.

Bu hastalıklı uzuvların neşvunema fırsatı bulmamaları için Tüketici kardeşlerimizin ihtiyaçlarını mümkün mertebeHDM şubelerinden veya HDM online satış merkezinden temin etmeye çalışmalıdırlar. Helal sertifika almış firmalarımız ürettikleri ürünlerin anbalaj ve etiketlerinde doğru bilgilendirmelere dikkat etmelidirler. Helal gönüllüsü kardeşlerimizin çevrelerinde gördükleri sahtekâr lıkları ilgililere duyurmaları ve insanların bilinçlenmelerine yardımcı olmalıdırlar.

Yoruma kapalı.