GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

ANKARA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GIDA GÜNÜ İÇİN İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ!

27 Mart 2024 Çarşamba günü 17 Ramazan Dünya Helal Gıda Günü Tarım ve Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇBİRSEN) nın desteği ve Uluslararası Öğrenci Derneği Ahlak Sevgi ve Maneviyat Köprüsü (ASMAKÖPRÜ) nün ev sahipliğinde Uluslararası misafir öğrencilerin ve bürokrasiden misafirlerin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

GİMDES olarak 17 Ramazan Dünya Helal Gıda Günü iftarına ev sahipliği yapan ASMAKÖPRÜ DERNEĞİ yöneticileri ve mensupları adına Hanifi SİNAN Bey’e, Gimdes’in Ankara da ki bütün programlarına destek veren, bugün ki iftar yemeğinin maliyetini de karşılayan TOÇBİRSEN Genel Merkezi ve üyeleri adına Genel Başkan Hüseyin ÖZTÜRK Bey’e teşekkür ederiz, katılımlarınızdan dolayı değerli misafirlere ve değişik coğrafyalardan ümmetin birer temsilcisi mesabesinde olan öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

ASMAKÖPRÜ Uluslararası öğrenci derneğindeki iftar programına başta ASMAKÖPRÜ Derneği Genel Başkanı Hanefi SİNAN, yönetim kurulu üyeleri Zeynel Abidin ÖZKAN, Erkan HALICI, TOÇBİRSEN Genel Başkan Yardımcıları Zekeriya YAZICI, Ayhan AKDENİZ, Harun SARIDOĞAN ve Fatih KURT ile TOÇBİRSEN Ankara 4 nolu Şube Başkanı Kamil ZELYURT ve 5 nolu Şube Başkanı Mustafa GÜRAN katıldılar. Ayrıca Tarım Bakanlığından Bakanlık Müşaviri Mehmet Emin ŞAHİN, Mühendis Yusuf TORUN ile TOÇBİRSEN Genel Merkez görevlisi Ahmet DEMİR ile Hayrullah KARAKAŞ da iftara katılan misafirlerimizdi.

17 Ramazan Dünya Helal Gıda Günü iftarı öncesinde ev sahibi ASMAKÖPRÜ Derneği Genel Başkanı Hanefi SİNAN Bey kısa bir konuşma yaparak hem günün önemini vurguladı ve misafirlere hoşgeldiniz dedi. TOÇBİRSEN Genel Başkan Yardımcısı Zekeriya YAZICI Bey de kısa bir konuşma ile; “Tarım Orman ve Gıda işkolunda örgütlü bir sendika olarak her yıl 17 Ramazan Dünya Helal Gıda günü iftar programlarına destek vermekten dolayı memnun olduklarını, iftara katılarak Uluslararası misafir öğrencilerle birlikte olmaktan dolayı huzur duyduklarını” ifade etti. Yaklaşık 200 öğrenci ve misafirin katılımıyla yapılan iftarın ardından akşam namazı ve teravih namazı da birlikte eda edildi. İki namaz arasında da semaver başında çay ile sohbet edildi.

Bedir savaşında kazanılan zafer ile elde edilen ganimetlerle ilgili gelen ve aynı zamanda helâlle ilgili ilk ayet olan Enfal süresinin 69. Ayetin de o gün, yani ramazan ayının 17.günü, Bedir günü nazil olmuştur. Allah cc bu ayette şöyle buyuruyor: “Artık elde ettiğiniz ganimetten helal ve hoş olarak yeyin ve Allah’tan korkun. Gerçekten Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir”. Buradan hareketle GİMDES Dünya Helâl Günü olarak ramazan ayının 17.gününü belirlenmiştir, bu günümüz hayırlara vesile olsun, Helâl Gıdanın bilgi ve bilinçten şuur boyutuna ulaşmasına vesile olsun, Allah cc emeği geçen ve destek olan herkesten razı olsun.”

Comments are closed.