GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

4-7 Eylülde CNR Food İstanbul Fuarına Katılacak GİMDES Helal ve Tayyib Sertifikalı Firmalar

 

GALETAŞ  GIDA

Galetaş Gıda San. ve Tic. L.T.D. Ş.T.İ. 2006 yılında İzmir Çamdibi’nde faaliyete geçmiştir.

Şu anda İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir.

Galetaş Gıda çağdaş üretim tekniklerini kullanarak üretim yapan bir firmadır. Kendi alanında devamlı araştırma ve geliştirme yaparak, üretim standartlarını yükselterek ve ürün kalitesine yatırım yaparak kaplama maddesi ve galeta unu sektöründe, kalitesiyle markalaşmıştır; Türkiye’yi gururla temsil etmektedir.

GİMDES Kurumundan, HELAL ve TAYYİB sertifikasına sahip merkezimizde üretilmektedir.

Kurulduğundan bugüne kadar pazarda yer alan tanınmış üreticilerin vazgeçilmez tedarikçisi olmuştur.

Galetaş Gıda çalışanlarına hizmet içi eğitim vererek, onları kalitenin ve kalite güvencesinin muhafızları haline getirmektedir.

BALKAN

Süt ve süt ürünleri imalatını gerçekleştiren BALKAN SÜT ÜRÜNLERİ kaliteli ham madde temini, hijyenik tesisleri ve insan sağlığını temel alan vizyonu ile sektöründe lider firmalardan biridir. Alanında uzman markalardan biridir. 1991 yılında piyasaya giriş yapan Balkan Süt, kuruluşunun ilk yıllarında sadece yoğurt üretimi yapıyordu.

2005 yılından bu ya 20.000 m²’lik arazi içerisinde 15.000 m² kapalı alanda yoğurt, ayran, süzme yoğurt, meyveli yoğurt, kaşar peyniri, beyaz peynir (kültürlü ve klasik), tulum peyniri, taze peynir, örgü peyniri, krem peynir, lor peyniri, tereyağı, UHT süt ve kaymak üretimi yapmaktadır. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir.

ASİLNUR KİMYA 

Yüzde yüz yerli sermaye yapısıyla “Asilnur Grup” kuruluşlarından birisi olan “Asilnur Kimya Kozmetik AŞ” 2009 yılından bu yana bulunduğu Kişisel Bakım ve Temizlik Ürünleri sektöründe hızlı bir yapılanma ve yükseliş göstermekte, adından sıkça söz ettirmektedir.

Feradisin Kişisel Bakım ve Temizlik Ürünleri; zararlı kimyasallar içermeyen, bitki özlü ve doğal içerikli ürünlerden oluşmaktadır. Özellikle diş macunlarında yaygın olarak kullanılan, insan sağlığına olumsuz yan etkileri tespit edilmiş zararlı kimyasal ve katkılar içermeyen “Feradisin Diş Macunları” ile piyasadaki kimyasal içerikli ürünlere doğal alternatifler oluşturmaktadır. Diş macunu piyasasındaki yerli üretici boşluğunu doldurma yolunda hızla ilerleyen firmamız bu sayede kuruluş amacına uygun yol almaktadır.

Türkiye’nin yerel zincir marketlerinde, internet satış sitelerinde ve diğer satış noktalarında tüketiciyle buluşan ürünlerimizin, Yurt dışındaki farklı ülke ve pazarlarda da satışa sunulmaya başlanılmıştır.

“Güçlü bir üretici” kimliğine sahip firmamıza Yurt içi ve Yurt dışından gelen Private Label Ürün ürün taleplerini değerlendirmekte, Türkiye’nin önde gelen bazı firmalarının Kişisel Bakım Ürünlerini ve Konsantre Temizlik Ürünlerini üretmektedir.

Firmamız ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Standartlarını benimsemiş yönetim yapısıyla, GMP (İyi Üretim Uygulamaları) ye uygun üretim anlayışı, hijyenik ve kaliteli üretimi prensip edinen personeliyle ve GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir.

7K KİMYA

Dünya nüfusunun yaklaşık üçte birini oluşturan Müslüman Alemi için Dünya Helal Konseyi çatısı altında ve Türkiye’ de GİMDES Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneğimizin önemli çalışmalarıyla “Helal Ürün Sertifikasyonu” konusunda çok başarılı sonuçlara ulaşılmıştır. GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer’ in onursal başkanlığına getirildiği Dünya Helal Konseyi, dünyadaki 80’i aşkın sertifikalandırma kuruluşu ile evrensel bir “Helal Ürün Pazarı” oluşturmuştur. Bu noktaya gelen çalışmalarda GİMDES’ in gösterdiği performans tüm üye kuruluşlar arasında takdir toplamaktadır. Bundan sonrası içinde yapılması gerekenin, hızla gelişmekte olan dünya helal pazarına mümkün olan en çok sayıda ve en iyi kalitede TÜRK ürünlerinin çıkarılması olduğu düşüncesindeyiz.

Helal Kişisel Bakım ve Kozmetik Ürünlerinde iddialıyız!

2011 Ekim ayı itibariyle kişisel bakım ve kozmetik temizlik ürünlerinde 40′ a yakın Helal Ürün Sertifikası ile SPUMY markası Türkiye’ nin ilk ve tek kozmetik ve temizlik ürün markası olmuştur, ileriye güvenle bakmaktadır. Kişisel bakımda 6 Çeşit Diş Macunu, Köpük El Sabunu, Yetişkin Saç ve Vücut Şampuanı, Bebe Saç-Vücut Şampuanı, Bebek Bakım Yağı, Akne ve Sivilce Kremi, Gece Bakım Kremi, Selülit Kremi, Saç Bakım Yağı, Nemlendirici Krem, Islak Havlu, Cep Tipi Islak Mendil ve Seyahat Tipi Diş Seti kadar özellikle temizlik ürün çeşitliliğinide arttırmış ve Türkiye’ nin 2023 hedeflerinde ciddi yer almayı hedeflemiştir.

Dünya Helal Pazarı’ nın en büyük kişisel bakım ürünleri markası olabilecek güçteyiz…

Endüstriyel ve kişisel bakım ürünleri alanında on seneyi aşkın bir süredir faaliyetini başarı ile sürdüren firmamız bünyesinde üç yıldır süren ar-ge çalışmaları sonucunda Türkiye’nin ilk Helal Kişisel Bakım Ürünlerini piyasaya sunmuştur. SPUMY Helal Kişisel Bakım Ürünlerimize gerek katılmış olduğumuz uluslararası fuarlarda ve gerekse dünyanın dört bir yanından bizlere ulaşan firma ve tüketicilerin gösterdiği ilgi önemli boyutlardadır. Almış olduğumuz “Helal Ürün Sertifikası” ile büyük özveri ile ürettiğimiz ürünlerimizi dünya pazarına çıkarmayı hedeflemekteyiz.

GİMDES

Yakın zamana kadar, Müslümanlar hangi yiyeceğin helal, hangi yiyeceğin haram olduğuna kolayca karar verebiliyordu. Kur’an ve sünnet bize kolayca anlaşılabilecek kurallar bildirmiştir. Yakın zamanımızda, bizim dışımızda gelişen gıda endüstrisi ise, gittikçe yaygınlaşmış, klasik yiyecek ve içeceklerimiz dahi yeni teknolojilerle üretilir duruma gelmiştir. Her gün yediğimiz ekmek gibi. Bunun yanında bilinmeyen yeni gıda çeşidi ortaya çıkmıştır. Kola, çiklet, ketçap, mayonez ve marşmellov gibi. Bu durum Müslüman tüketiciyi kolayca çözemediği iki soru ile karşı karşıya bırakmıştır:
1.BİZE SUNULAN YİYECEK VE İÇECEKLER HELAL Mİ?
2.BİZE SUNULAN YİYECEK VE İÇECEKLER SAĞLIĞA UYGUN MU?
İkinci soruya cevap bulmakta zorluk çekilmiyor. Zira bu konuda Müslümanı gayrimüslimi çalışma yapmakta. İnternette bile konuyla ilgili pek çok sayfaya ulaşmak mümkün olmakta. Bu araştırmalarda genellikle, her türlü alerjik astım, kanser bağışıklık sistemi ve çocukların beyinsel gelişimlerine menfi etkiler yapabilecek katkı maddeleri üzerinde durulmaktadır. Maalesef Müslümanların bu sahada ciddi çalışmalarına rastlayamıyoruz.
Birinci soruya gelince, katkı maddelerinin ve endüstriyel gıda maddelerinin ‘Helal mi, Haram mı?’ sorusuna kesin ve tam cevap verebilmek ciddi çalışmaların ve araştırmaların yapılmasını gerektirir. Bunun için İslam ilim adamları, doktorlar, gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri, veterinerler ve kimyagerlerden oluşan Müslümanlarla işbirliği yaparak, gerekli içtihatları ortaya koymak zorundadırlar.

YEŞİL MARKA

Şirketimizin özel olarak yaptırdığı araştırmalarda, piyasada satılan ve doğal olarak lanse edilen birçok ürünün gerçekten sağlıklı içerikle ve helal hassasiyetle üretilmediğini, bunun yanı sıra insanları yanıltıcı ifadeler ve yönlendirici etiketlerle satışı yapıldığını fark ettik. Bu araştırmalarımızla birlikte, etiketlerde doğal yazılan birçok üründe dahi insan ve çevre sağlığına zararlı birçok ham maddenin kullanıldığına da şahit olduk. Örneklendirecek olursak; Organik Sertifikalı Aloe Vera içeren ürünlerde, aloe vera dışındaki tüm ham maddeler zararlı kimyasallardan oluşabilmektedir. %100 Doğal Zeytinyağı içeren ürünlerde, zeytinyağı dışında kalan içerik kısmında SLS, SLES, Paraben gibi zararlı kimyasallar kullanılabiliyor. %100 Doğal Zeytinyağlı Sabun gibi belirtilen ürünlerin birçoğunda da doğal kelimesinin sadece Zeytinyağı kelimesi için geçerli olduğuna da dikkat etmeliyiz. Ürünlerin etiketlerinde büyük harflerle Doğal dahi yazsa içindekiler kısmını mutlaka okumalıyız. Ancak içindekiler kısmından bir ürünün doğal veya doğal içeriğe sahip olup olmadığını anlayabiliriz.

Ayrıca kendini helal sertifikalı bir marka olarak göstermek isteyen birçok markanın ise yalnızca bir ürününe helal sertifikası alabildiğini ya da yurt dışından sağlıklı içeriğe önem vermeyen helal sertifikasyon kuruluşlarından, ücret karşılığında helal sertifikası aldığını görüyoruz. İşte tam bu noktada Yeşilmarka Sağlıklı Yaşam Ürünleri doğdu. Hem kendimiz hem sizin için gerçekten doğal, gerçekten organik, gerçekten helal sertifikalı ürünler geliştirmek istedik. Ve bunu yaparken aldatıcı etiketler, yönlendirici yanlış ifadeler kullanmadık. Tüm ürünlerimizin içeriklerini sitemizde ve ürünlerimizde açıkça belirtmekteyiz. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yeşilmarka adını doğallığın rengi olan ‘yeşil’den aldık ve organik, doğal ve kısacası ‘yeşil’ ürünlerin markası olmak inancıyla “marka” kelimesini ekledik. Yeşilmarka adımız bu şekilde doğmuş oldu. %100 Yerli Üretim gerçekleştirdiğimizden ve milliyetçi duygularımızdan dolayı da Türkçe bir marka oluşturmaya özen gösterdik. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmekteyiz.

WOLF GIDA

Şirketin Değerleri ! Wolf gıda olarak sorumluluklarımızı ve yükümlülüklerimizi yerine getirmekte ve müşterilerimizin, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın bizimle çalıştıkları gerçeğinden gurur duymaları için gayret gösteriyoruz.
Amacımız herkesin beğeneceği en doğal ve sağlıklı cipsleri siz değerli müşterilerimizin damak zevkine sunmaktır .
Нer zaman ürünümüzün kalitesinden emin olabilirsiniz!Sizlere daha iyi hizmet etmek ve beğenileriniz doğrultusunda ürünler üretmek hedefimizdir
Görüşleriniz bizim için değerlidir. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmekteyiz.

ACICIK ÇİĞKÖFTE

Türkiyenin ilk GİMDES Helal Sertifikalı Çiğköftesi ve İrmik Helvası üreticisi

ACICIK, tamamı bitkisel, hiçbir katkı malzemesi kullanmadan, üretiminden itibaren takip ederek tedarik ettiği tamamen doğal ve seçkin malzemelerden HACCP ve HELAL sertifikalarına sahip merkezinde üretilen ayrıcalıklı çiğköfte markasıdır.

ACICIK perakende ve ACICIK kurumsal olmak üzere iki kanaldan ürünlerini satışa sunmaktadır.

ACICIK perakende franchise ve bayilik sistemiyle en doğal hali ile ürünlerini tüketicisine sunmaktadır.

ACICIKkurumsal Otel, Okul ve etkinliklerde toplu alımlardan sertifikalı üretimini uygun fiyat ve kalite standardı ile kurumsal müşterine sunmak tadır.

VEJETERYAN ACICIK

Tarihteki anlamını kaybetmeden, etsiz ve et suyu gibi katkı maddeler kullanılmadan HACCP ve HELAL sertifikalı üretim tesislerinde hazırlanmakta.

ORGANİCA

Organica Natural Dış.Tic. Ltd. Şti.

Şirketimiz  kendi alanında uzmanlaşmış, kozmetik alanında uzun yıllar çalışmış ve sektörün ihtiyaçlarına doğru çözümler sunan bir ekip ile yola çıkmıştır. Ar-ge çalışmaları sonucunda elde edilen bilgi ve birikimlerin yeni teknoloji ile buluşması sonucunda herkes tarafından güvenle kullanılabilecek bir diş macunu formüle edilmiştir.

ORGANICADENT Diş Macunu, merkezi İstanbul’da bulunan Organica Natural Dış.Tic. Ltd. Şti. şirketinin uzun zamandır tasarladığı inovatif bir çalışmadır.

ORGANICADENT Diş Macunu organik tarım ile elde edilen içerikler kullanılarak İslami şartlara uygun olarak hazırlanmıştır. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir.

111 PİZZA

Adıyaman da kurulan firmamız daha sonra tesisini İstanbul’a taşımıştır. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir.

KERVAN SÜT ÜRÜNLERİ

1955 yılında Makedonya’nın Kırçova beldesinden göç eden Sabit – Şükrü – Tayyip SABİT kardeşler çeşitli ticari faaliyetlerden sonra 1972 yılında Yoğurt ve Çerkez Peyniri imalatı ile Süt Ürünleri sektörüne girerek KERVAN Gıda’nın temellerini atmışlardır. Sakarya’nın Yeni Cami bölgesinde imalata başlayıp, Çark Sanayi’nde bulundukları faaliyetlerden sonra Söğütlü – Sakarya’da bulunan 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde ki modern tesislerine taşınarak üretim kapasiteleri ve ürün kalitelerini yükseltmişlerdir.

Bugün Söğütlü – Sakarya’da bulunan 25.000 m² açık alan, 6.500 m² kapalı alanlık fabrikamız ile Çanakkale’nin Biga ilçesinde bulunan fabrikamızda yürürlükte olan gıda üretim tüzüklerinden taviz vermeden, ileri teknoloji üretim hattımız ve her geçen gün artırdığımız kalitemiz ile ve GİMDES’ten aldığımız, HELAL ve TAYYİB sertifikası ile sizlere hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız.

ORJINAL FIRÇA

ORJİNAL FIRÇA DEĞİRMEN VE END. MAK. FIRÇALARI- SÜLEYMAN OKUR

Firmanın üretim tesisi Bursa da olup GİMDES Helal sertifikasına sahiptir,

Firma değirmen fırçaları ve endüstiriyel  makine fırçaları üretimi yapmaktadır

DEVREKANİ YEM VE GIDA HAYVANCILIK İNŞAAT ORMAN MADENCİLİK TUR. SAN. ve TİC. A.Ş.

Şirketimiz, bölge kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla, Devrekanili iş adamları ve yatırımcılarca 1998 yılında çok ortaklı olarak kurulmuş olup bu ortaklık yapısı devam etmektedir.

Kuruluşunda belirlenen faaliyet konularından Yem Üretim ve Satışı, Yem Ham maddeleri alım-satımı faaliyeti kuruluşundan beri aralıksız devam etmektedir. Siyez Ürünleri Üretim ve Satışı faaliyeti 2018  yılında başlamıştır

Bu gün itibariyle iki ana faaliyetimiz vardır.

Yem Fabrikası işletmesi ve yem üretim-satışı
Siyez ürünleri  başta olmak üzere doğal ürünler üretim, paketleme ve satışı
Yem üretim ve satışı  33 dönüm arazi üzerinde 4000 m2 kapalı alanda, 24000 bin ton/yıl yem üretim kapasiteli Devrekani Yem Fabrikamızda 1998 yılından beri devam etmektedir.

Siyez ürünleri  başta olmak üzere doğal ürünler üretim, paketleme ve satış faaliyeti 2018  yılında başlamıştır. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir.

DEVREKANİ DEV A markalı siyez ve arpa unlarımız:

“ Sazyaka Mah. Sünnüoğlu Sk. NO: 2 DEVREKANİ-KASTAMONU  ” adresinde faaliyet gösteren TR-37-K-000249 İşletme Kayıt nolu ÜÇ BAŞAK Un ve Gıda Sanayii Koll. Şti tarafından Türk Gıda Kodeksi Buğday Unu Tebliğine uygun olarak; “Devrekani  Yem ve Gıda Hay.cılık, İnş. Orman Madencilik Tur. San. ve Tic A.Ş.” adına fason olarak üretilip Devrekani  Yem ve Gıda Hay. İnş. Or. Mad. Tur. San. ve Tic A.Ş. siyez ürünleri paketleme tesisinde paketlenmiştir. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir.

NURCEVHER DONDURMA

2002 yılından beri, Kahramanmaraş dondurmasının eşsiz lezzetini Türkiye ‘ye tattırmak amacıyla yola çıkmıştır. Yılların tecrübesine sahip dondurma ustaları Ahir dağında yetişen sahlep ve süt ile bu lezzeti sizlere en kaliteli ve doğal şekilde üretmektedir.
Yaz sezonunda Nurcevher Dondurma reyonlarında Sadesinden Fıstıklısına Karamellisinden Bademlisine, Çikolatalısından Cevizlisine, Çileklisinden Vişnelisine kadar farklı dondurma reyonları ve birçok paket dondurma çeşitleriyle yaza merhaba demiştir. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir. Yıllarca sürecek bu birlikteliğin başlangıcını, yeniliğini ve heyecanını hep birlikte yaşamak dileğiyle…

GÜNEYCE PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKET (AGARTA)

Firmamızın üretim tesisi Ankara da olup GİMDES ten Helal Sertifikalı olarak  Kişisel Bakım ve Kozmetik ürünleri üretmektedir.

UĞURLUOĞLU BİTKİSEL YAĞ

Bitkisel Sabit ve Uçucu Yağlar Tedarik Mağazamız, yenilikçi, akıllı ve kolay çevrimiçi alışveriş çözümleri geliştirmeye adanmış bir grup profesyonel gibi farklı düşünen kişiler tarafından kurulmuştur. Europe Vital olarak yaptığınız her bir satın alımın, baştan sona sorunsuz bir süreç olacağını garanti ediyoruz. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam ediyoruz.

LAÇİN TATLILARI-ATİYE LAÇİN

Topraktan damağa damaktan sağlığa eşsiz lezzetin doğuşu.

Girişimci Atiye LAÇİN 2004 yılında, Mevlevihane’lerde yapılan unutulan eski bir tat olan Mevlevi Tatlısını ATİYE LAÇİN tescilli markası ile üretimine başladı. Özel formülü, kullanılan doğal maddelerin tazeliği, baharatların ve bitkilerin esrarengiz sırrı ve geleneksel yöntemle yapılması rahiyasını içinde saklayarak Mevlevi Tatlısının sırrını oluşturuyor. Yaşamın temel taşları olan yağsız, unsuz, şekersiz, glutensiz ürünler üreterek üretimde ivme kazanan bir markadır.

GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir. LAÇİN TATLILARI nişasta bazlı şeker, katkı maddesi, kıvam arttırıcı, koruyucu, gıda boyası, gluten, GDO içermeyen, insan sağlığına orta ve uzun vadede tahribat yapmayan ürünler üretmektedir. Ayrıca, eski tatları Ar-ge çalışmalarıyla farklı ürünlere geliştirerek ve ürün çeşitliliğini arttırarak farkındalık yaratmayı hedeflemektedir. Koruma, yaşatma, paylaşma ve sürdürebilirlilik felsefesi ile geçmişten geleceğe köprü oluşturarak yeni ürünler üretmeye devam etmektedir.

NATURALİVE KOZMETİK İTH. İHR. TİC. LTD. ŞTİ.

Kimya Yüksek Mühendisi Kudret Livaoğlu, ‘‘Zararlı Kimyasallardan Korunma Yöntemleriyle Sağlıklı Hayat” isimli kitabının 2006 yılında yayımlanmasının ardından; kozmetiklerde yoğun olarak kullanılan zararlı kimyasalları içermeyen ve doğal hammaddelere dayalı alternatif ürünler geliştirmeye başladı.

1984 yılında kurulan aile şirketi, yapısı ve ünvanı değiştirilerek “Natural Yaşam Ürünleri İth. İhr. Tic.” adını almış ve 2009 yılında kozmetik alanındaki faaliyetlerine başlamıştır. İlk olarak, doğal ter kokusu önleyicisi deodorantı geliştirip sağlığına önem veren siz bilinçli tüketicilerimizin hizmetine sunmuştur. Kısa zamanda  kozmetik ve deterjanlarla birlikte  ürün çeşidi 13′ e ulaşmıştır.  2013 yılında helal  sertifikalandırma kuruluşu GİMDES tarafından temizlik ürünleri sertifikalandırılmıştır. Ürünlerimizi üretirken hem helal olması hemde insan ve çevreye karşı zararlı madde  içermemesi en önemli kriterlerimizdendir.
Firmamız; sizlerin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek için hizmet kalitesinden ödün vermeden ürün yelpazesini artırmaya devam etmektedir

MADEVA

Firmamız Ankara da olup sıvı propolis ekstresi üretimi yapmaktadır. GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir.

LİMSAK

Limsak Ailesi

Limonun ilk hecesi ve Sarımsağın son hecesi ile başlayan hikayemiz 2010 yılına dayanmaktadır. Kurucumuzun yakın çevresine bu kürü yapmak isteyişi ile başlayan serüven 5 yıl boyunca satış amacı gütmemiştir. 2015 yılı itibarıyla ürünü ücretsiz kabul etmeyen tanıdıkların ısrarı, Baki Bey’ in sosyal medya deneyimi ile ilgili tüm kanallarda Limsak sayfaları açılmış ve amatör de olsa bir web sitesi oluşturulmuştur.

Limsak bir aile şirketi olup; gücünü gıda işletmesi geçmişinden, titizliğini kuyumcu geçmişinden, içerik zenginliğini sosyal medya geçmişinden ve  GİMDES’ten aldığı, HELAL ve TAYYİB sertifikası ile üretime devam etmekten alır.

HDM-HALAL DUNYA MARKETLERİ

İlerleyen zaman içinde tüketicilerin helal sertifikalı  ürünlere kolay bir şekilde ulaşma ihtiyacı, derneğimizde, GİMDES’ten onaylı ve GİMDES’in kabul edebileceği helal sertifikalarına sahip ürünlerin satılacağı “Uluslararası Halal Dunya Marketleri zinciri” fikrinin ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

Aralık 2011 tarihi itibariyle  “Uluslararası Halal Dunya Marketleri “adı altında faaliyet gösterecek market zincirlerinin ilk halkaları GİMDES denetim ve gözetiminde İstanbul’da hizmete girmiştir. Yurt genelinde talep ve ilgi artarak devam etmektedir.Bugün çeşitli illerimizde  toplam 43 adet şube faal olarak hizmete devam etmektedir

Peki, GİMDES bu marketleri açmak isteyenlerden ne istiyor? İsim hakkı olarak para talep edecek mi?

GİMDES Allah’ın rızasını kazanmayı ilk ve en önemli amaç olarak görmekte ve halka hizmetin hakka hizmet olduğu bilinci ile çalışmalarına devam etmektedir. Aynı şekilde GİMDES, bu konuda hizmet vermek isteyen kardeşlerimizin sadece Allah rızasını ön planda tutmalarını istemektedir.

Bu hususla ilgili ön şartları yerine getirebilecek bütün girişimci Müslüman kardeşlerimize kapıları sonuna kadar açık olacaktır

Ve Rızayı ilahi gereği, GİMDES hiçbir surette bu marketlerden  kuruluş gayesine sadakat gösterilmesi şartı ile isim hakkı olarak para talep etmeyecektir.

DHV-DÜNYA HELAL VAKFI

DARU’L HALAL MEDRESE

Vasıflı elaman istihdamında İslami kuralların bilincinde insan ihtiyacını karşılamak, dünya çapında akreditasyon ve dünya standartlarında eğitim verilerek uluslararası kalitede eğitim ve kariyer imkânı sağlamak, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda; gıda mevzuatlarına hakim, bilimsel, teknolojik gelişme ve İslami kurallar doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlilikleri kazanmış, helal ve haram kavramlarına vakıf, nitelikli meslek sahiplerini yetiştirmek için yola çıktık.

İslami ilimler ışığında bilime hizmet etmek, karanlık çağ denilen ama dünya’ya aydınlık getiren ve bugün bilim adı altında karanlığa gömülmüş dünya’mızı aydınlatacak Yeni Farabi’ler, İbn-i Sina’lar, Ali Kuşçu’lar, El Biruni’ler, Mimar Sinan’lar, Kindi’ler, Battani’ler, Sabit Bin Kurra’lar ve Nurettin Batruci’ler yetiştirmek en büyük hedefimizdir.

Modernitenin bütün tahribatlarına rağmen, toplumumuz öz değerleri içerisinde paylaşma ve yardımlaşma duygusunu muhafaza etmektedir. Milletimiz hayırseverlik hasletlerini kaybetmeyen bir toplum olma özelliğini korumaktadır. Biiznillah Hayır Merkezimiz bu insani ve dini görevimizi yapma vesilesi olacaktır. Bütün gönüllü hayır sahibi kardeşlerimizi bu hayırlı hizmetlere paydaş olmaya davet ediyoruz.

World Halal Council (WHC)/Dünya Helal Konseyi

Dünya Helal Konseyi (WHC), dünya çapında Helal Belgelendirme kuruluşlarının oluşturdukları bir federasyondur.Bu Federasyon üye kuruluşların kendi helal sertifikasyon ve akreditasyon süreçlerinin uluslararası tanınmalarını sağlayacaktır.

Dünya Helal Konseyi farklı ülkeler ve milletler arasında bulunan üye kuruluşlarını dünya çapında temsil etmek ve helal sertifikasyon ve akreditasyon sürecini standartlaştırmak amacıyla 1999 yılında Jakarta’da kurulmuştur.

Kurumlaşma Endonezya, Malezya, Amerika,Güney Afrika, Avustralya ve Belçika gibi bir kaç ülke kurumunun çalışmaları ile başlatılmıştır. Bugün 2017 Kongresinde seçimle gelmiş Türkiye, Malezya, Güney Afrika, Filipinler, Kanada ve Amerika kurumları temsilcilerinden oluşmuş bir Yönetim kurulu görev yapmaktadır. Üye kurum sayısı ise 50 cıvarına yükselmiştir.HİSAR SÜT

Balıkesir merkez ve tüm ilçelerde tercih edilen ürünleri ile sektörün en eski firmalarından biri olan firmamız gıda sektöründe uzun yıllar boyunca edindiği deneyim ve bilgi birikimi ile ürettiği ayranı siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmekteyiz.

Bilinçli tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile Türkiye’yi doyuran Balıkesirimizin en kaliteli doğal sütlerine, 65 yıllık tecrübe ile kurucularımızın saklı tuttuğu geleneksel tarifimizin de eklenmesi sonucunda ortaya çıkan eşsiz, doğal lezzetimiz 3. nesilde de kalitesinden ödün vermeden süregelmektedir.

AVES ENERJİ YAĞ VE GIDA SAN. A.Ş

Firmamız Mersinde olup GİMDES’ten Helal ve Tayyip sertifika alarak Mısır, Pamuk ve Ayçiçek yağlarının üretimini yapmaktadır.

BEŞSAN MAKARNA GIDA SAN. VE TİC. A.Ş

Beşler Makarna (Beşsan Makarna Gıda San. ve Tic. A.Ş.), aralarında Türkiye’nin en büyük un fabrikasının yanı sıra sıvı yağ, nişasta/glükoz ve yem sektörlerinde faaliyet gösteren Beşler Grup’un makarna sektöründeki yatırımı olarak, 5 Temmuz 2004 tarihinde kurulmuştur. Gaziantep Başpınar 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Beşler Makarna tesisleri; 37.960 m2 alan üzerinde 18.500 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Günlük 380 ton olan üretim kapasitesiyle ülkemizin en büyük makarna üreticileri arasında yer almaktadır.

GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmektedir.

 

MİLAT ÇİKOLATA

2016 yılında “En yeni ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ İLE kurulan firmamız en kaliteli hammaddeler ile en kaliteli ürünleri tüketici ile buluşturmak  düşüncesi ile üretim serüvenine başlamıştır.

GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmekteyiz.

Firma ismimizden anlaşılacağı üzere çikolata ürünlerinde MİLAT yapmak ilkesi ve hedefi ile geçmiş 20 yıllık pazarlama ve satış tecrübemizi de birleştirerek damak zevkinde MİLAT yapmak ilk hedefimiz.

MEYSU

Kuruluşumuz, Kayseri’de 1948 yılında akide şekeri ve şekerleme ürünleri ile 8 kurucu üye ve 8 ortakla GÜLSAN GIDA SAN. TİC. A.Ş. adı altında imalata başlamıştır. GÜLSAN A.Ş. kaliteli hammadde ve en son teknolojiyi kullanarak geleneksel ürünlerimizi yaşatmayı ve her geçen gün daha iyiye ve daha kaliteliye ulaşmayı hedeflemektedir. Kalitede lider olmak temel politikamızdır.

GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmekteyiz.

ŞİTOĞLU

96 yılında 200 metrekarelik küçük bir alanda Malatya’da üretime başlayan ŞİTOĞLU firması bugün 20.000 metrekare bir alan üzerine kurulu 9.000 metrekare kapalı alanda ve ortalama 120 çalışanı ile üretim yapılmaktadır. Türkiye’de ilk defa sadece pekmez üzerine yatırım yapan bir firmadır. Şu anda %100 doğal olarak ürettiği dut, üzüm,kayısı , harnup (keçiboynuzu) ve hurma pekmezlerinin yanı sıra nar ekşisi, tahin ve soya sosu, reçel çeşitleri ve helva çeşitleri ürünlerini üreterek ürün yelpazesini genişleterek gerek ulusal gerekse de uluslar arası piyasada kendisine önemli bir yer edinmiştir. 1996 yılında üretime başlamadan önce yöresel pazarlarda satılan dut pekmezinin, bugün ulusal ve yerel marketlerin raflarında satılması konusunda öncülük yapmıştır.

En son teknoloji kullanarak üretim yapılan Türkiye’nin en büyük pekmez üretim fabrikasın sahip olan firmamız şu anda günlük 50 ton üretim ve pazarlama kapasitesine sahiptir. Üretim hayatına ilk olarak dut pekmezi üreterek başlayan firmamız daha sonra ürün yelpazesine harnup pekmezi, kayısı pekmezi, üzüm pekmezi, hurma pekmezi, tahin, nar ekşisi sosu, soya sosu, 10 çeşit reçel grubu ve helvayı ekleyerek Türkiye’nin geleneksel damak tadına hitap etmektedir. Ürün çeşitliliğini daha da geliştirmeyi hedeflemektedir.

GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmekteyiz.

GÜNEŞOĞLU SÜT ÜRÜNLERİ

1964 yılında Aziz Üzeyir GÜNEŞ tarafından Güneş Süt Mamulleri Koll. Şti adı altında Sakarya’da aile şirketi olarak kuruldu. Gıda sektörüne yoğurt üreticiliği ile adım atan şirket, 1972 yılından sonra ayran ve kaşar peyniri üreterek varlığını devam ettirdi. İlerleyen yıllarda üretimine sadece kaşar peyniri alanında faaliyet gösterme kararı alındı.

GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmekteyiz.

GÜNEŞOĞLU Ticari, ahlaki ve vicdani kuralları üretim anlayışının değişmez ilkeleri olarak benimsemiş; gücünü bu değerleri içselleştirmiş olan dinamik yönetiminden ve her konuda önünü yarım asrı aşkın tecrübesinden alan kurumsal yapısıyla, büyümesini her geçen gün artırmaktadır.

GÜNEŞOĞLU ‟unda üretim süreci, ham madde olarak gelen sütün fabrikaya girmesiyle başlamadığı gibi ürünün satışa hazır hale gelmesiyle de bitmez. GÜNEŞOĞLU geleneksel üretim politikasını, üretim öncesinin ve satış sonrasının bu sürecin içinde olduğunu kabul etmek suretiyle belirlemiştir. GÜNEŞOĞLU bu anlamda ülkemizin süt ve süt ürünleri sektörünün örnek bir kuruluşu olmak için çalışmaktadır.

CİHAN INT. TRADE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ

Firmamız domates salçası üretimi yapmaktadır. Ürünlerini İzmir deki tesiste üretmektedir GİMDES’ten, HELAL ve TAYYİB sertifikasını alarak, helal sertifikası ile üretime devam etmekteyiz.

 

Comments are closed.