GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES DEPREM BÖLGESİNDE!

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Mü’minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.” (Buhârî, Edeb 27; Müslim, Birr 66)

Tüm Türkiye olarak tek yürek olduğumuz yaşanan bu elim deprem felaketinde GİMDES de afet bölgesinde depremzede kardeşlerimiz ile birlikte!

GİMDES Yönetim Kurulu Üyesi Halim GİRGİN Beyefendi deprem bölgesinde gerçekleştirilen arama kurtarma faaliyetlerinde görev aldı. GİMDES Gurubu (GİMDES, WHC, DHV, HDM ve GİMDES Gönüllü Gençlik) olarak her koşulda kardeşlerimizin yanındayız.

AFAD ve Kızılay öncülüğünde, GİMDES ve Halal Dunya Marketleri Gaziantep Şubesi katkılarıyla bölgedeki depremden etkilenen kardeşlerimiz için 1000 kişilik çorba dağıtımı gerçekleştirildi.

Ayrıca Halal Dunya Matketleri Kahramanmaraş Şubesi, bölgede bulunan kardeşlerimiz için gıda, hijyen seti, gıda takviyesi gibi ürünlerden oluşan yardım paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Halal Dunya Marketleri Şanlıurfa Şubesi ise çocuk bezi, bisküvi, tahin, ıslak mendil gibi malzemeleri Adıyaman’daki depremzede kardeşlerimize ulaştırmak üzere çalışmalara başlamıştır.

Diğer deprem bölgelerinde de HDM şubeleri yardım faaliyetlerini yürütmeye devam etmektedir.

Comments are closed.