GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

NE KADAR ÇOK GAZAPLANDIRDIK RABBİMİZİ!

Şu hale bakın, Allah’ın musibeti olarak bütün dünya insanlığı gözle görülmeyen bir virüsün pençesinde. Bu virüsten ne zaman kurtulabileceği bilgisine de sahip değil.

Kabe ıssız, tavafsız, camiler cemaatsız, medreseler sohbetsiz, rahleler talebesiz. Görünürde insanlar karantinada, aslında imanlar karantina altında. O kadar zulme sessiz kaldık ki, o kadar isyan ettik ki, o kadar israf ettik, o kadar inkar ettik, o kadar küfrettik ki, haram helal demeden o kadar sorumsuzca yedik içtik ki; bana kim karışır, istediğimi giyerim, istediğimi yerim, istediğim yere giderim, istediğim yerde eğlenir, istediğim ile sarmaş dolaş olurum, kimse karışamaz dedik pervasızca.

Hadi bakalım yap da görelim şimdi. Can korkusu sardı insanları. Çarşaf giyene virüs bulaşmıyor deseler önce çarşaf düşmanları giyecek, ne hale geldik..Şükrü eda edilmeyen nimetler tek tek alınıyor elimizden. Zorlanarak gittik camilere, cumalardan kaçtık, cemaatten uzak durduk, bilemedik kıymetini, layıki ile edemedik şükrünü. Turist gibi gittik Kabeye, tavaftan çok boy boy kabe ile resimler çekildik. Efendimizin (sav) huzurunda edepsizlikler ettik. Sandık bu devran hep böyle sürüp gidecek. Rabbimiz alt üst etti bizleri. Musafaha etmeye hasret kalacağımız gelir miydi aklımıza?Vallahi ibrettir bunlar.

Kendimize gelelim. Gece gündüz mevlamızdan af dileyip, istiğraf edelim. Bol bol sadaka verelim.Bu mübarek ayların günlerin gecelerin hürmetine el açıp yalvaralım. Nankörlük ettik ya Rabbi. Dersimizi aldık. Bizi Kabeden, camiden, medreseden mahrum bırakma yarabbi. Bu imtihanları iman ile atlatmayı nasip et Rabbimiz. Amin

“De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”(zumer 53)

Yoruma kapalı.