GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HELAL ÜRÜN PAZARI ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR. HELAL KAZANDIRIYOR…

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

Bugün gün geçtikçe bir ihtiyaç değil bir zorunluluk olduğu gerek üreticiler gerekse tüketiciler tarafından daha fazla anlaşılan Helal ve Tayyib Sertifikası, özellikle yurt dışına gıda ürünleri satan firmaların almakta öncelik verdikleri bir sertifika durumuna geldi.

GİMDES, İslam ülkeleri ve Müslümanların azınlıkta yaşadığı her coğrafyadaki Müslümanlar tarafından aranan ve istenen tek ‘’HELAL SERTİFİKALANDIRMA KURUMU’’ olarak çalışmalarını alnı açık yurtiçine ve yurtdışına dönük olarak sürdürmektedir. Başladığı günden bugüne yaklaşık 30 milyar dolarlık ihracatın oluşmasına vesile olmuştur. Sertifikalama talepleri her geçen gün artmakta, bugüne kadar 450 firmanın 20 bine yakın çeşit ürününe GİMDES Helal Sertifikası verilmiştir.

GİMDES, önderliğinde Türkiye küresel helalin liderliğine doğru ‘’Helal Gıda, Helal Sertifikalandırma’’ misyonu doğrultusunda ilerlemektedir. Bu ilerlemeyi hiç bir kişi veya kurumun beyanları durdurmaya gücü yetmeyecektir. Çünkü Müslüman ümmetin bütün dünyada ‘’Helal Lokma’’ konusunda uyanışı başlamış bulunmaktadır. Bu durumda GİMDES’e daha fazla vazife düşmektedir.

HELAL GIDA PAZARINDA ÖNEMLİ BİR ADIM

GİMDES 2008 yılında başlattığı Helal ve Tayyib sertifikalama hizmetlerine ek olarak 2010’da başlattığı fuar ve konferans çalışmaları ile de Helal Sektörde aktif rol almıştır. GİMDES 2024 yılında 03-06 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceği TÜYAB WORLD FOOD İstanbul ‘da 11.uluslararası Helal ve Tayyib Fuarı ve 03-04 Eylülde online olarak gerçekleştireceği 16. Helal ve Tayyib Gıda, Kozmeti, İlaç ve Turizm konferansı ile Dünyadaki üreticileri ve tedarikçileri ile Türkiye’deki üretici ve tüketicileri yeniden buluşturacaktır.

Comments are closed.