GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES YÖNETİM KURULU, TEMMUZ AYLIK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

GİMDES Yönetim Kurulu ve Denetim ekibiyle beraber gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı bu sene GİMDES merkezinde gerçekleştirildi.

Bununla beraber GİMDES bünyesinde gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulu ve üyelerle ilişkiler tazelendi ve HELAL GIDA alanında çalışmalardan bahsedildi.

GİMDES Yönetim Kurulu ve Denetim ekibiyle beraber gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı bu ay GİMDES merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantı üyelere önceden gönderilen gündeme uygun olarak icra edilmiştir. Toplantı kapsamında kurul üyeleri ve denetim kurulu üyeleri aile efradıyla beraber ayrı ayrı salonlardatoplantıya iştirak ettiler. Program akışı dua ile başlanıp, Toplantı sonrası yemek ve ikramlarla tamamlandı. Toplantıya katılan üyelere GİMDES tarafından hazırlanan hediyeler verilerek, teşekkür edilerek uğurlandılar.

Toplantıda yapılması gereken muhtelif çalışmalardan bahsedildi ve aşağıdaki konulara dair detaylı görüşmelerde bulunuldu:

1- 13. düzenlenecek olan Uluslararası konferans ve 8. Fuar etkinlikleri hakkında görüşmeler yapıldı ve bu etkinliklerde görev alacak kişiler belirlendi.
2- GİMDES ’in 2021 yılında yapılmış ve yapılması planlanan faaliyetler hakkında görüşmeler yapıldı.
3- GİMDES adına bir komisyon kurulup, komisyonunun hizmet alanı Sivil Toplum Kuruluşları olup “HELAL GIDA” alanında faaliyetler yapılacağına ve bu komisyonun başında başkan ve başkan yardımcısı olarak yönetim kurulundan seçilmiştir.
4- DAR’UL HELAL MEDRESESİ için uzun zamandan beri yapılan arsa çalışması, araştırmalar neticesinde Arnavutköy, Çatalca, Karaburun ve Başakşehir de uygun arsalar bulunmuş olup GİMDES yönetim kuruluna sunularak fikirler alındı.
5- KARZI HASEN SANDIĞI projesi hakkında yapılan konuşmalar neticesinde; Türkiye’de bu alanda faaliyet yapan kurumlar ile görüşülerek projenin uygulanabilirliği hakkında bilgi ve tecrübelerden yararlanması ve bu projenin hayata tatbiki hakkında çalışmalar başlatılmasına karar verilmiştir.

Toplantıda alınan kararlar ile beraber dua edilerek hitama erdirildi. Toplantıya katılan veya mücbir bir sebepten dolayı katılamayan yönetim kurulu üyelerimize, gönüllülerimize ve helal gıda davasında yanımızda duran tüm Müslüman kardeşlerimize sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin, kendilerine bir sadakayı câriye olmasını Rabbimden niyâz ediyorum.

Allah yâr ve yardımcımız olsun

Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER
GİMDES ve DHV Başkanı

Yoruma kapalı.