GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Aylık arşiv: Eylül 2010

30 Eylül – 03 Ekim 2010 tarihleri arasında Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarını Destekleyen Kuruluşlar ile Sponsor Firmalar

Okumaya devam et

BÜYÜK GÜNLER BAŞLADI…

1-WHC ‘İN 12.KONGRESİ

2-3.ULUSLAR ARASI HELAL GIDA-TÜRKİYE KONFERANSI

3- 1. TÜRKİYE ULUSLAR ARASI HELAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARI

GİMDES 30 EYLÜL’de İstanbul’da çok önemli etkinliklerin başlangıcını yaptı inşallah.

Okumaya devam et

GİMDES, JAKIM(DEPARTMENT OF ISLAMIC DEVELOPMENT MALAYSIA)’DAN DA AKREDİTASYON ALDI…

JAKIM-Malezya Helal Akreditasyon kurumunun Genel Direktörü Dato’Wan Mohamad Bin Dato’ Sheikh Abdulaziz imzası ile GİMDES Başkanlığına gönderilen akreditasyon belgesi ile GİMDES, Malezya JAKIM tarafından da akredite edilmiş bulunmaktadır. Ülkemiz gıda ihraç ürünleri için önemli bir Pazar olan Malezya ve çevre hinterlantında böylece yeni bir potansiyel sağlanmış bulunmaktadır. Ülkemize hayırlı olsun.

Okumaya devam et

Şifa Yemek AŞ. de Helal Gıda Sertifikası Aldı…

Şifa Yemek A.Ş., özellikle et sektöründeki sağlıklı ve kaliteli, özellikle nitratsız ve nitritsiz, sucuk, salam, sosis, pastırma, kavurma gibi ürünleriyle ‘helal gıda’ damgası taşıyan firmalar arasında birinci olarak yerini aldı.
Okumaya devam et

GİMDES DERGİSİNİN 13.SAYISI HAZIRLANDI..

GİMDES Dergisi , yine birbirinden çarpıcı yazıları ile, okuyucularına ve abonelerine ulaşıyor.

Bu sayıda neler var?

Prof.Dr. Mustafa Nutku Hocamızın ‘Helal Arayışımızda Aklın Nûru Olan Fûnun-u Medeneniye de Gerekir’ başlıklı makalesi çok önemli bir noktayı açıklıyor.

Okumaya devam et

TÜM DÜNYADA TEK BİR HELAL STANDARDA DOĞRU….

Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER
GİMDES Başkanı

25 Temmuz’da Jakarta’da çoğu WHC üyesi olan 30’dan fazla helal sertifika kurumunun katılımı ile uluslar arası çok önemli bir Sempozyum yapıldı.

WHC’in de başkanlığını yürüten MUI Başkanı Lukmanul Hakim : “Bu toplantının sonucunda tüm katılımcılar tek bir helal standardına sahip olmayı kabul ettiler” açıklamasını yaptıktan sonra İstanbul’daki WHC toplantısında bu konunun gündemde olacağını ve detaylı bir standardizasyonun formule edileceğini, bu standardın hem İKÖ’ne, hem de Birleşmiş Milletler’e sunulacağını bildirdi.

Okumaya devam et

ENKA SÜT HELAL SERTİFİKASI ALDI…

Enka Süt GİMDES’den ihracata dönük Helal Sertifikasını aldı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Muhterem Nihat AKPINAR Beyin basında yayınlanan beyanatı şöyle:
‘Enka Süt Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Akpınar, firma olarak kuruldukları günden beri üretim kalitesine ve hijyene önem verdiklerini söyledi. Enka’nın, öncelikli koşul olarak üretiminde bu hassasiyeti devam ettireceğini ifade eden Akpınar, “Dünya Helal Gıda Konseyi’nin üyesi olan GİMDES’ten ‘Helal Gıda’ sertifikasını alarak bu hassasiyetimizi belgeledik.

Okumaya devam et

Öznesil, ‘helal gıda sertifikalı’ piliç markası ile ihracat atağına başlıyor…

Malatya’nın beyaz et üreticisi Öznesil, Dünya Helal Konseyi’nin üyesi olan Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES)’den helal gıda sertifikası aldı.

Hayvan kesimini İslami usullere uygun olarak gerçekleştirdiğini aldığı sertifika ile onaylatan firma, dünyada 2 trilyon dolar olarak ifade edilen helal pazarından pay almayı hedefliyor.

Okumaya devam et

GİMDES HELAL SERTİFİKASI ALAN FİRMA SAYISI 70 OLDU…

Daha önceki yayınımızda toplam 63 Firmamızın Helal Sertifika bilgilerini bildirmiştik.

Bu kervana yedi firmamız daha eklenmiştir.
Okumaya devam et

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2020 Sponsorlar

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler