GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

VİYANA TEMSİLCİSİ ABDULLAH DEMİRCİ GİMDES’İ ZİYARET ETTİ!

Helal Lokma davasının Viyana’daki cephesinde çeşitli faaliyetler ve etkinlikler düzenleyen, bu davaya gönül vermiş nice insanın bir araya gelmesine vesile olan GİMDES Avusturya – Viyana Temsilcisi Abdullah Demirci Beyefendi GİMDES’i ziyaret etti.

Toplantıda Viyana’da helal ve tayyib beslenmenin önemi, helal sertifikasyonun gerekliliği gibi mühim konuları gündeme getirerek çeşitli konferanslar, organizasyonlar ve çeşitli faaliyetlerin gerçekleştirildiğinden bahsedildi. Bu yıl idrak ettiğimiz Ramazan ayında, takriben 250 kişinin katıldığı, 17 Ramazan Dünya Helal Günü Avusturya’da ilk defa kutlandı.

Başkanımız Hüseyin Kâmi Büyüközer ve toplantımıza telefon bağlantısı ile katılım sağlayan GİMDES Almanya temsilcimiz Emine Arslanoğlu Hanımefendi ile Avrupa’da gerçekleştirilmesi planlanan organizasyonlar ile ilgili istişarede bulunuldu. Yine Almanya’da GİMDES tarafından helal ve tayyib olarak sertifikalı ürünlerin Online olarak satışı için gerekli çalışmaları yürüten Sezai Raif Baydan Beyefendi toplantıya telefon ile iştirak etti ve ürün tedariği hususunda istişarelerde bulunuldu.

Helal Lokma davası için ne gibi çalışmaların yürütülebileceği çerçevesinde gerçekleşen toplantı, karşılıklı olarak irtibatımızın kuvvetli bir şekilde devam etmesi; çalışmlarımızın Rıza-i İlahi doğrultusunda kaim olması duaları ile nihayet buldu. Taraflar; hediyeler, dualar ve teşekkürler ile görüşmeyi sona erdirdi.

Yoruma kapalı.