GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI…

Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 10 sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da dünyadaki çeşitli etkinliklerle kutladık.

– GİMDES Genel Merkezi tarafından organize edilen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde 160 kişilik bir iftar yemeği verildi.
– GİMDES Ankara Temsilciliği tarafından organize edilen, Tarım ve Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇBİRSEN)’in katkılarıyla, Ahlâk Sevgi ve Maneviyat Köprüsü Uluslararası Öğrenci Derneği (ASMAKÖPRÜ)’nün ev sahipliğini yaptığı iftar programına Ankara’da ki misafir öğrenciler ile GİMDES denetçileri ve gönüllüleri ve bürokrasi mensupları katıldı.
– Sakarya Halal Dunya Marketleri tarafından organize edilen 300 kişilik iftar yemeğine yetimler, huzurevi ve depremzede kardeşlerimiz katıldı.
– Deprem bölgesinde bulunan kardeşlerimiz için Kahramanmaraş HDM, Osmaniye HDM, Şanlıurfa HDM tarafından 320 depremzede kardeşimizin ağırlandığı iftar sofraları kuruldu. Gaziantep Halal Dunya marketleri depremde hasar gören 110 kişilik bir köye iftarlık dağıttı.
– Suriye (İdlib) ve Filistin’de (Gazze) 3000 kişilik iftar sofraları kuruldu.
– Amerika’da bulunan World Halal Council üyesi ISWA Helal Sertifikasyon Kurumu 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde 350 kişinin katılım sağlayacağı seminer ve iftar organizasyonu düzenledi.
– Tataristan’ın başkenti Kazan’da Dünya Helal Günü’nün önemine binaen bir iftar programı düzenlendi.

İspanya- Halal Food and Quality- Dr. Said Ratbi Bali

1. İspanya’da, Valensiya belediye binası meydanında 500 kişilik iftar organizasyonu yapılmış. Meydanda Ezan okunmuş.
2. İslami Kadın Derneği’ne Ramazan boyunca iftar sponsoru olmuş.
3. 4 farklı camide iftar için hurma dağıtımı yapılıyormuş.
4. Ebeveynleri olmadan Afrika’dan İspanya’ya gelen göçmen Müslüman çocukları barındıran Valencia Küçükler Merkezi’nde her gün 80 kişilik iftar ve sahur organizasyonu düzenleniyormuş.

5. HFQ başkanı Dr. Said Ratbi Bali camilerde sık sık konferans veriyormuş.
6. Müslüman Gençlik Derneğine sponsor oluyor ve eğitimlerine katılıyormuş.
7. Ramazan süresince camilere Fas’tan 32 İmam getirilmiş.
8. Valencia’da Müslüman Gençler Futbol Turnuvasına sponsor olmuş.

Güney Afrika- Islamic Council of South Africa- Shaigh Thaifer Najjar

1. Ramazan boyunca Shaigh Thaifer Najjar, haftalık olarak İslami konularda Müslüman ve Gayrimüslimleri bilinçlendirmek amacıyla radyo programı yapıyormuş.
2. Ramazan boyunca ICSA öncülüğünde TV programları düzenleniyormuş.
3. ICSA, Ramazan boyunca iftar sonrası yaklaşık 3 bin kişiye eğitim düzenliyormuş.
4. Shaigh Thaifer Najjar, Şer’i mahkemede evlilik meselelerine bakan imam olarak görev alıyormuş.
5. Mount View Feeding Scheme (Dağ Görünümü Besleme Programı) kapsamında 5 farklı alanda yoksul kimselere yemek veriyormuş.
6. Ramazan’ın 25’inekadar yoksul kimselere gıda yardım kolileri dağıtılıyormuş.
7. Ramazan ayında ICSA çalışanları Helal Eğitim programına katılmış.

– GİMDES Hanımlar Kurulu Kırşehir temsilciliği ve Kırşehir İHH Çocukla birlikte 17 Ramazan’da 90 çocuk ve çok sayıda veli ile 17 Ramazan Dünya Helal Günü’ne dikkat çekmek için balon geçidi düzenledi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Van temsilciliği tarafından 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde iftar organize edildi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gaziantep İl Temsilciği Dünya Helal Günü’nde Ramazan Sokağı’ndaydı. Helal sertifikalı kekler, lokumlar ve kendi yaptıkları kakaolu sütleri ikram ettiler. Çocuklara balon hediye ettiler.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Iğdır Gönüllü İl Temsilcileri Dünya Helal Günü’nde öğle namazı cemaatini bekleyip broşür ve hurma ikram olarak dağıttı.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Tekirdağ İl Temsilciliği, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde Balkan izcilik spor kulübü binasında 9-14 yaş arası genç kızlarla iftar yemeği gerçekleşleştirdi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu İstanbul İl Temsilciliği tarafından 17 Ramazan Dünya Helal gününde İstanbul Üsküdar Meydanda Öğle namazını müteakip camiden çıkan hanımlara 17 Ramazan Dünya Helal Gününü anlatan broşürler ile hurma dağıtımı yapıldı.
– Erzurum GİMDES hanım gönüllüleri, 17 Ramazan Dünya Helal günü münasebetiyle bir araya geldi. Program Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezinde gerçekleştirildi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Ankara Temsilciliği ve Dünya Helal Vakfı Ankara Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’ne dikkat çekmek adına gönüllülerimizle birlikte iftar programı düzenledi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Konya Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’ne dikkat çekmek adına Merkez Kapu Camii’nde namaz sonrası hurma ve lokum ikramları yapılarak helal gıda konusunda bilgilendirme yazısı dağıttı.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Kayseri Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Gününe özel yaklaşık 80 kişinin katılımıyla iftar programı gerçekleştirdi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Burdur Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde Dünya Helal Gününe özel online eğitim düzenlendi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Karaman Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde Hz. Ebu Bekir Kız Kur’an Kursu ile Cedid Erkek Kur’an Kursu hafızlarına ikramlık dağıtımı yaptı.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Isparta Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde camide helal gıda ve helal yaşam konulu eğitim gerçekleştirdi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Çanakkale Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde Dünya Helal Vakfı’nın ve Dar’ul Helal Medresenin tanıtımı gerçekleştirdi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Muş Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde öncü ekip tarafından sertifikalı ürünlerle hazırlanan tatlılar mahalle sakinlerine ikram etti.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Samsun Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Gününü duyurmak amacıyla Bafra İHH işbirliği ile ümmet iftarı programı gerçekleştirdi.

Comments are closed.