GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI…

Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 12 sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da dünyadaki çeşitli etkinliklerle kutladık.

624 yılında (Hicretin 3. senesinde) Ramazan ayının 17. günü nazil olan Enfal suresinin 69. Ayet-i Kerîmesinde buyruluyor ki:

“Artık elde ettiğiniz ganîmetten helal ve tayyib olarak yiyin ve Allah’dan korkun! Şübhesiz ki Allah, Gafûr’dur (çok bağışlayandır), Rahîm’dir (çok merhamet edendir).”

– GİMDES Genel Merkezi tarafından organize edilen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde 160 kişilik bir iftar yemeği verildi. İftar yemeği evvela Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Akabinde Gazze’deki kardeşlerimiz için dua edildi. Yoğun katılım ile gerçekleşen iftarımız, katılım sağlayan misafirlerimize hazırladığımız diş kiralarının takdimi ile nihayete erdi.

– Gönüllüleri organize ederek Suriye ve Filistin’deki Müslüman kardeşlerimize ve asrın en büyük tahribatına uğramış, mağdur ve evsiz kalan Türkiye’deki 1,5 Milyon depremzede kardeşlerimize toplamda 5 bin kişilik “Helal iftar” sofraları düzenlendi.

– İhtiyaç sahibi kardeşlerimize 1000 adet Ramazan Kumanyasının dağıtımı tamamlandı. Türkiye’de olduğu gibi dünyanın dört bir yanında da 17 Ramazan Dünya Helal Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

– Amerika’da ISWA kurumunun başkanı Habib Ghanim, 17 Ramazan Dünya Helal Günü vesilesiyle 500 kişilik bir iftar verdi.

– Güney Afrika’da Radyo ve Televizyonda 17. Ramazan Dünya Helal Günü hakkında farkındalık oluşturan bir program yapıldı.

– Yunanistan’da Halal Greece sertifikalama kurumu GİMDES aracılığıyla 250 kişiye iftar için 32.500 TL iftar ücreti gönderdi. Sosyal medya hesaplarında Dünya Helal Gününün anlam ve önemine dair mesajlar yayınladı.

– Malezya IFRC Asia sertifikalama kurumu Dünya Helal Gününün dünyaya tanıtılması ve kabul görmesi için #WorldHalalDay etiketi ile paylaşım yaptı.

Dünya Helal Günü‘nün insanlığın yeniden dirilişine, Allah‘a isyandan vazgeçmesiyle beraber “Helal ve Tayyib“ ürünlerle yaşanabilirliğine vesile olmasını diliyoruz. Hep birlikte Allah‘ın ipine sarılarak lokmamızın Helale doğru daha çok yakınlaşmasını ve bu davanın daha geniş çevrelere duyurulmasını ümit ediyoruz.

Comments are closed.