GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

ŞEHİT MUSTAFA KAYMAKÇI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROJE OKULU GİMDES’İ ZİYARET ETTİ!

Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Binnaz Saygın, Lise Kur’an-ı Kerim Hocası Abdülhamit Şeker, ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinden Yusuf Fettah İçerik, Muhammet Emin Çetiner ve Bertuğ Tavukçu kardeşlerimiz GİMDES’i ziyaret etti.

Hocalarımız ve kardeşlerimiz, TÜBİTAK Projesi kapsamında “Helal Sertifikalandırmada Kriterler Nelerdir?” konulu araştırmalarını gerçeleştirmek üzere Başkanımız Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer ile bir röportaj gerçekleştirdiler. Gerçekleştirilen röportajda hem hocalarımız hem de kardeşlerimiz helal ve tayyib gıda ile ilgili sorularının cevaplarını buldular. Yaklaşık 3 saat süren bu röportaj vesilesi ile Başkanımızın engin bilgilerinden istifade eden ziyaretçilerimiz, öğrendikleri bilgilerden ziyadesi ile istifade ettiklerini ve memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Cipsler, şekerlemeler, çikolatalar, gazlı içecekler, pastalar, meyve suları, bisküviler, patlamış mısırlar ve muhtelif gıdalar ile ilgili hakikatleri öğrenen öğrenci kardeşlerimiz, bu günden itibaren helal ve tayyib gıda tüketeceklerine ve helal ve tayyib kozmetikleri kullanacaklarına dair söz verdiler. Hocalarımız ise yakında velilerini toplantıya çağıracaklarını ifade ettiler. Toplantı tarihin tarafımıza bildirilmesi halinde, bu toplantıda velilere helal ve tayyib gıdayı örnekleri ile tanıtmakta daha faydalı olabileceği için, ikram kısmını GİMDES’in sağlayabileceği Başkanımız tarafından ifade edildi.

Misafirlerimize hediye edilen GİMDES Yayınları ve helal ve tayyib sertifikalı ikramların akabinde, taraflar karşılıklı dualar ve teşekkürler ile görüşmeyi sona erdirdi.

Comments are closed.