GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Moral FM’de “Helal Yaşam” Canlı Yayın Programında Bu Hafta Vitaminlere dikkat çekildi.

moral9
Moral FM’de “Helal Yaşam” Canlı Yayın Programında Bu Hafta Vitaminlere dikkat çekildi.

Moral Fm’de, GİMDES’le canlı yayınla devam eden “HELAL YAŞAM”, dinleyiciler tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.

MUSTAFA BALEVİ ‘nin sunumuyla her hafta Salı günleri Saat 20:30-21:30 arasında canlı yayın olarak sürdürülen Salı akşamı programında GİMDES’ in HALAL DUNYA Marketleri projesiin bu günkü durumu,gelecekteki planları ve vitamin ilaçları meselesi(E vitamin) masaya yatırldı.

Programa katılan GİMDES Eğitim koordinatörü Ahmet Tunç CENGİZ doktorlar tarafından yazılan vitamin ilaçlarının tehlikesinden bahsetti,Bu ilaçları üreten firma yada firmaların telefon ile arandığında rahatlıkla bu ilaçların domuzdan elde edildiğini zikrettiklerini hatta fetva veren bir hoca edasında başkalaşım olduğundan kullanılmasında sakınca olmadığını belirttiklerini,bu durumunda müslüman bir ülkede çok vahim olduğunu belirtti. Ayrıca GİMDES’in sertifikalama süreci toplumu bilinçlendirme çalışmaları ve HALAL DUNYA Marketler projesinin müslüman Türkiye için ne denli önemli olduğundan bahsetti.
Programın diğer konuğu Halal Dunya Marketleri Birliği başkanı Hüseyin GÜLÜM , Halal Dunya Marketleri olarak yaptıkları çalışmalardan , marketlerin sayısının arttığından ve her geçen gün müteşebbislerin bu marketlere artan ilgisinden bahsetti.Ayrıca Halal Dunya Marketlerinin sayısının artması için çalıştıklarını ve 2014 te bu marketlerin sayısını 23 ten 200’e taşımak istediklerini belirti.

Program boyunca anons edilen bir kampanya sonunda da ilk 10 dinleyici kardeşimize, YÖREM BAL’dan GİMDES Helal sertifikalı ürünlerinden oluşmuş, 5 dinleyici kardeşimize de7 K dağıtımdan diş macunu, Pekmezler Kozmetikten 1 adet Jaleriz şampuan , Birben kahveden 1 adet Türk kahvesi paketleri hediye edildi.

YÖREM BAL KAZANANLAR

Şerife Altıkulaç Küçükçekmece/ İSTANBUL.

Aytop Emici Adapazarı/Sakarya
Nuray Altıkulaç K.Çekmece/İstanbul
Fidan Durmuş Kartal/İstanbul

Nurettin Daşkın Esenler/ İstanbul

Hatice Çetin Bismil /Diyarbakır.

Fatma Çilik Malatya Merkez.

Erdal Külcü Bağcılar/İstanbul.

Vildan Karadeniz Yakutiye Erzurum

Hatice Hanım Sivas /Merkez

Ayrıca Jaleriz şampuan,Spumy diş macunu ve Birben kahve paketini kazan 5 kardeşimize hediyeleri Moral Fm’den Onur bey tarafından gönderildi.

moral9

Comments are closed.