GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

KAHVALTIYLA MİDEMİZ, EĞİTİMLE ZİHNİMİZ ŞENLENDİ-HANIMLAR KURULU

GİMDES Hanımlar Kurulu olarak her yıl, yaklaşık tüm illerce düzenlenen tanışma çayı organizasyonlarıyla gönüllü kardeşlerimiz ve GİMDES arasında köprüler kurulmaktadır. İstanbul temsilciliği de bu organizasyonu kahvaltı programıyla gerçekleştirdi. GİMDES merkezde gerçekleşen organizasyon yüksek bir katılımla gerçekleştirildi. Bir yandan kahvaltılar edilirken diğer yandan GİMDES’i yeni tanıyanlar ile tanışmalar gerçekleşti, aynı zamanda helal ve tayyib gıda ile ilgili yeni bilgiler öğrenildi.

Kahvaltının ardından öğleden sonraki ikinci programımızda Kur’an-ı Kerîm tilavetinin ardından Emel Coşkun Hanımefendinin “Koruyucu Hekimlik ve Tıbbı Nebevi” eğitimi gerçekleşti.

Hadis-i şerifler ışığında nebevi metotlarla beden emanetini hasta olmadan korumak ve güçlendirmek için neler yapılabileceği, ilaçlara yönelmeden önce Allah Teâlâ’nın bahşettiği doğal ilaçlarla tedavi olma yolları, hijyen, abdestin vücuda etkileri, misvak, uyku, tıbbi nefes, bal şerbeti, Kur’an-ı Kerîm’de de geçen bazı şifalı besinler, Kur’an-ı Kerîm ile duanın sağlığa etkileri gibi birçok noktaya değinildi. Notlar alınıp kıymetli bilgiler öğrenildi. Uzak ilçelerden ilk kez merkeze gelip GİMDES hakkında da bilgiler edinen kardeşlerimiz, GİMDES in bu etkinliklerinin her yere ulaşmasını talep ettiler . Etkinliklerimize katılan Kardeşlerimiz GİMDES Başkanı Hüseyin Kâmi Büyüközer Hocamız’in ikram sponsorlarımızın sunduğu hediyeleriyle programdan memnun ayrıldılar.

 

Yoruma kapalı.