GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

JACOBS İSMİ ETRAFINDAKİ ŞAİBENİN İSİM BENZERLİĞİ OLDUĞU ANLAŞILDI. OF ÇAY SERTİFİKASI ASKIDAN İNDİRİLDİ

Bir müddet önce Ofçay’ın bağlı olduğu iddia edildiği JACOBS firmasının LGBT’yi destekleyici beyan ve görselleri kamu oyunda dolaşmış ve GİMDES gönüllüleri tarafından bu durum GİMDES’i itham edici şekilde tezahürlere sebep olmuştu. Bundan dolayı GİMDES heyetince etik görülmediğinden firmadan savunma istenmiş, sonuçlanıncaya kadar da sertifikası askıya alınmıştı. Ofçay’dan konuyu açığa kavuşturan savunma gelmiş olup, aşağıdadır:

“06.08.2021 tarih ve 47/21 sayılı yazınızda, iştirakimizin LGBT destekleyici beyan ve görsellerinin dolaşmakta olduğu ve GİMDES gönüllüleri tarafından bu durumun GİMDES i itham edici şekilde tezahür ettiği belirtilmiştir.

İddialarda bahsedilen ve paylaştığınız görsellerde yer alan JACOBS isimli firmaların şirketimiz Jacobs Douwe Egberts – OFÇAY ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. Söz konusu haberde ve görsellerde LGBT ile ilişkilendirilen JACOBS şirketlerinin her ikisi de Amerika Birleşik Devletleri menşeli farklı şirketler olup yaşanan durum isim benzerliğinden kaynaklanmaktadır.

Şikâyetlerde bahsi geçen LGBT’yi destekleyici beyan ve görseller, ABD menşeli şirketlerin kendi web sitesinde ve diğer sitelerde yayınlanmıştır. Aşağıda bu görsellerin bulunduğu örnekleri bulabilirsiniz.

https://www.jacobs.com/newsroom/news/jacobs-celebrates-lgbti-pride-month https://lgbthistorymonth.com/marc-jacobs

Konuyu bilgilerinize sunar, askıya alınan sertifikamızın aktif hale getirilmesi için gereğinin yapılması talebimizi sunarız.

“ Ofçay’ın bağlı olduğu kuruluş Jacobs Douwe Egberts, 2015 yılında kurulmuş, Hollanda merkezli özel bir şirkettir. Dolayısıyla kamuoyunda isnad edilen JACOBS firmasıyla herhangi bir bağı olmadığı anlaşılmıştır ve sadece isim benzerliği söz konusudur.

GİMDES, bu tür şaibeli durumlarda duracağı yeri bilmiş ve yine alnının akıyla bu meselenin de Allah(cc)ın izni ile üstesinden gelmiştir.

Rabbimiz! Bizi hidâyete erdirdikten sonra kalblerimizi (haktan) eğriltme! Ve bize, tarafından bir rahmet ihsân eyle! Şübhesiz ki Vehhâb (çok ihsân edici) olan, ancak sensin!

Yoruma kapalı.