GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

İSLAMİ DEĞERLER TAAHHÜDÜMÜZ

GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği) ve bu derneğe bağlı İktisadi İşletme Kurumu (GİMDES Helal Ürünleri Araştırma Enstitüsü) Helal Belgelendirme kapsamında faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

GİMDES’in  yönetim kadrosu dahil tüm personel islami değerlere bağlı olarak çalışmakta ve islami değerler/ kurallar kapsamında düzenli eğitimler almaktadır. GİMDES, çalışanları ve alt yüklenicileri Helal İslam kurallarının temel prensibine uymakla sorumludur.

GİMDES gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, İslami değerlere çerçevesinde Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin bizlere aktardığı doğrultuda İslami sorumluluğun farkında olarak çalışmaktadır.

GİMDES İslami değerlerimiz hakkında tüm ilgili tarafları bilinçlendirmek adına; kitap ve dergiler yayınlamakta, soru-cevap platformları oluşturmakta, ulusal ve uluslararası konferanslar ve eğitimler düzenlemekte, Helal ve Tayyip ürünler fuarlarına katılmakta, e-bülten uygulamaları ile geniş kitlelere ulaşmakta, Daru’l Helal Medresesi kurarak İslami ilimler ışığında bilim tedrisatı yapılmasını sağlamakta ve Helal Dünya Marketleri markasını oluşturarak halkın güvenle Helal ürünlere ulaşmasını sağlamaktadır.

GİMDES yönetimi olarak yukarıda belirttiğimiz bilgiler doğrultusunda yürüttüğümüz denetim, belgelendirme ve diğer tüm süreçlerimizdeki görev ve sorumluluklarımız doğrultusunda, temel İslami esaslara ve tüm İslami kurallara bağlı kalacağımızı, meselelere İslami hassasiyet ile yaklaşacağımızı, Helal İslam yasalarının temel ilkesini destekleme konusunda dürüstlüğümüzden ödün vermemeyi kabul, beyan ve taahhüt ederiz…

 

GİMDES BAŞKANI

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER