GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HELAL YAŞAM REHBERİ 68. SAYISI ÇIKTI!

Dijital Platformda Helal Sertifikası Gerekli mi?

Kimyasal katkı maddeleri ile ilgili olarak bugüne kadar oldukça geniş bilgiler vermeye çalıştık. Bilhassa çocuk gıdalarında bilinçsizce kullanılmaya devam edilen bazı zararlı, hatta tehlikeli katkı maddelerine de dikkat etmemiz gerektiği uyarısını yaptık. Uzmanların raporuna göre çocuklarda hiperaktiviteye yol açtığı ispatlanan gıda boyalarının, koruyucularının ve suni tatlandırıcılarının yanı sıra şuan modern hayatın onlara sunduğu dijital dünyanın da birçok yan etkisinin olduğudur. Buradan yola çıkarak, bu sayımızda kapak konusu olarak dijital platformun ne olduğunu, nasıl işlediğini ve bu dairenin nasıl Helal sisteme dâhil olması gerektiğini ele aldık.

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, günümüzdeki pek çok ailenin, çocuklarını evdeki televizyon ve bilgisayarla bilinçsiz bir şekilde oyalarken nelere yol açtığı üzerinde durmuştur.

Prof. Dr. Hasan YETİM ve Dr. Öğr. Üy. Ahmet N. TOPRAK hocalarımız ise “Helal Sertifikalandırmanın Geleceğinde Dijitalleşme Yeri ve Önemi” konu başlıklı makalesinde sistemin problemleri, çözümleri ve neler yapılabileceği üzerinde durmuştur.

Prof. Dr. İsa YÜCEER hocamızın kaleme aldığı “Dijital Platformda Sertifika Gereklilik Tespitleri” başlıklı makalesinde bu yolu yürürken nasıl Kur’an’dan ve Sünnetten kopmadan devam edebileceğimiz üzerinde durmuştur.

Bilgisayar Müh. M. Zahid BÜYÜKÖZER hocamız “Dijital Platformda Helal Sertifika Gerekli midir?” konu başlığıyla dijital platformda insanların güncel olarak neler yaptığını veriler üzerinden açıklamış ve bunun İslami usulleri üzerinde durmuştur.

Mohammad Mazhar HUSSAINI hocamızın kaleme aldığı “Helal Ve Tayyib Yaşam Sisteminde, İnsan Kaynakları Geliştirmede Eğitim Sisteminin Önemi” başlıklı yazısında örnek bir eğitim modeli üzerinde durmuştur.

Dr. Adel SABIR hocamız ise “Helal Sektöründe İnsan Kaynaklarını Geliştirme” konu başlıklı yazısında sistemi Helalleştirme üzerinde durmuştur.

Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ hocamız ele aldığı “Toplumda Helal ve Tayyib Yaşam Sistemine Doğru” başlıklı yazısında Helal dairede eğitimin nasıl olması gerektiği üzerinde durmuştur.

Prof. Dr. Ali Nihat ESKİOĞLU hocamızın kaleme aldığı “Bu Gidiş Nereye?” başlıklı makalesinde artan şiddet olaylarını, insanların nefislerinin nasıl terbiye olacağına dair tespitlerinin bulunduğu yazsını bulabilirsiniz. Uzman Diyetisyen Havva ARIN ERBAY hanımefendinin kaleme aldığı kaleme aldığı “Beslenme Çantası İçin Tarifler” başlıklı birbirinden güzel tariflerini bu sayımızda bulabilirsiniz.

Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yoruma kapalı.