GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ BUGÜN BAŞLIYOR.

Daha önce haber verdiğimiz gibi, 34. Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Proserdürleri Eğitim Programımız 25-29 NİSAN 2023’de, online sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi bugün başlıyor.

Dünya piyasasında Helal ve Tayyib Sertifikalı ürünlerin talebinin giderek artması sonucu üretim sistemlerinde Helal Güvence Sisteminin devam etmesinin gerekliliği sonucunda, alanında tecrübe kazanmış, uzmanlaşmış Helal ve Tayyib sürecin eğitimini almış denetim hizmetini yürütecek eleman ihtiyacını da hızla arttırmıştır. GİMDES olarak ülkemizde, Helal ve Tayyib Sertifikalandırma hizmetine başladığımız 2009 yılından itibaren önemle üzerinde durduğumuz Helal ve Tayyib Sertifikalandırmada olmazsa olmaz olarak gördüğümüz, Helal ve Tayyib Sertifikalı üretim uzmanı ve denetim elemanı ihtiyacının ülkemizde de ortaya çıkacağı, bu doğrultuda tedbirlerin alınması gerektiği üzerinde durduk.

Bu doğrultuda bu güne kadar 33 defa, 5 gün süreli bir eğitim programı ile 607 kursiyerimize sertifika verdik. Düzenlemiş olduğumuz son denetçi eğitimi 13-17 ARALIK 2022 tarihlerinde online sistemi üzerinden gerçekleştirilmiştir. 2023 yılının ilk Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitiminin 25-29 NİSAN tarihleri arasında, 25 kişi ile sınırlandırdığımız katılımcılara online sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

5 gün sürecek bu eğitim programında gıda, ilaç, kozmetik, temizlik ve ihtiyaç maddelerinde helallik riskleri ve sertifikalandırma süreci, fıkhi meseleler, Helal Güvence Sistemi ve helal denetçi vasıfları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılacak. Eğitim sonunda yazılı ve gerekli görülürse sözlü imtihan ile katılımcılara, başarılı olmaları durumunda, Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimine katılım belgesi verilecektir.

Comments are closed.