GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HELAL LOKMA SEVDALISI GÖNÜLLÜ KARDEŞLERİM!

Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

Helal Dünya Marketleri bildiğiniz gibi GİMDES sertifikalı ürünleri müşteriye sunan bir market gurubu ve GİMDES sertifikası olmayan hiç bir ürünü marketine dahil etmiyor. Yani tam GİMDES gönüllülerine hitap eden bir konsept. Diğer tarafta da sayıları binlerce olan diğer marketler var. Tamami ile kâr amacı ile kurulmuş ve kâr getiren her ürünü GİMDES sertifikalı yada değil satıyorlar. Ama Helal Dünya Marketleri kâr amacıda olmakla birlikte bu işi aynı zamanda hizmet olarak gören bir yapıya sahip. Ticaret helal olan bir rızık kapısı sonuçta.

Buraya kadar her şey tamam. Yani GİMDES sertifikalı ürün almak isteyen bir GİMDES gönüllüsünün karşısına iki alternatif çıkıyor. Tamamı ile GİMDES kontrolünde, bu işi hizmet olarak gören bir Halal Dunya Marketleri, diğer tarafta GİMDES sertifikalı ürün satmakla birlikte içinde şüpheli maddeler olan, sahte logolu hatta İsrail ürünlerini bile tereddütsüz kâr amacı ile satan diğer zincir ya da yerel marketler. Müşteri bunların istediğinden almakla özgürdür. Ama buradaki tezat şu, bulunduğu yerde Helal Dünya Marketleri olmakla birlikte diğer marketleri tercih edip sadece bulamadığı ürünlerde Helal Dünya Marketlerinden alışveriş yapıp Helal Dünya Marketlerinden çok iş beklemek, Helal Dünya Marketlerinin her mahalleye açılmasını beklemek. Yada bulamadığı ürünün Helal Dünya Marketlerde olmasını beklemek. Sen hangi marketi alışverişinde tercih edersen o market olur her mahallede. Ve kardeşlerimizin burada şunu anlaması lazım; Helal Dünya Marketleri her zaman GİMDES sertifikalı ürün satar.

Diğerleri bugün GİMDES sertifikalı ürün cazipse satar, değilse satmaz. Bugün raflarında bir ürün varsa bir sonraki seferde gittiğinizde o ürünün raflardan tamamen kalktığını görebilirsiniz. Daha kısası bir gün bu marketlere gittiğinizde belkide çok aradığınız sertifikalı bir ürünü bulabilirsiniz. Ama GİMDES sertfikalı olmayan bütün ürünlerin raflardan kalktığını hiç bir zaman göremezsiniz. Halbuki Helal Dünya Marketleri sertifikalı bir ürünü talep ettiğinizde size yardımcı olur onu temin etmeye çalışır.

Comments are closed.