GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HALAL DUNYA MARKETLERİ BİRLİĞİ AYLIK TOPLANTIMIZI ONLINE İLE GERÇEKLEŞTİRDİK.

”Ve onlar ki, Rablerin(in da’vetin)e icâbet ederler ve namazı hakkıyla edâ ederler. Onların işleri ise, aralarında şûrâdır (istişâre iledir). Ve (onlar) kendilerini rızıklandırdığımız şeylerden (Allah yolunda) sarf ederler.” (Şûrâ, 38)

23.05.2021’de GİMDES Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer’in başkanlığında Halal Dunya Marketleri (HDM) yöneticisi kardeşlerimizin katılımı ile her yıl düzenlenen toplantı, pandemi nedeni ile, onlıne sistemde büyük bir katılım ile yapılmıştır.

Açılışı Kuran-ı Kerim ve dua ile başlayan toplantı daha sonra GİMDES başkanı Hüseyin Kami Büyüközer’in gündem değerlendirmeleri yapmak üzere konuşmalarını yaptı. Konuşmalarında HDM birliği kimlik kitine atıfda bulunarak GİMDES ile yapılan sözleşmeye marketlerin bugüne kadar şartlara uyulması hususunda gösterdikleri bağlılıkları ve sadakatlerinin bundan sonra da aynen devamının önemine, tüm marketlerimizde tabela, poşet, koli, iş elbisesi noktasında ortak hareket edilmesinin, kurumumuza kurumsallaşma adına birliğimize sağlayacağı güç ve avantajlara vurgu yapılarak müşteri memnuniyetine, ürünlerin tanıtılmasına, hoş sohbetin, müşteriye ikramın önemi hatırlatılmıştır.

Ümmetin istifadesi için hazırlanan helal ve tayyip gıdayı anlatan GİMDES yayınlarının tüm marketlerimizde olup herkese ulaşılabilir olmasını sağlamak için gereken adımların atılması, BEREKETLİ CUMA kampanyası gibi toplu kampanyalar ile heyacanların taze tutulmasının gerekliliği ve beraberce yapacağımız reklam ve sosoyal medya etkinlilerinin daha başarılı olacağı vurgusunu yaparak sözlerini tamamladı.

Daha sonra katılım sağlayan market yöneticisi kardeşlerimiz tedarikte karşılaşılan zorlukları, koşulları, yaşadıkları sorunları, pandemi sürecinde yaşanılan sıkıntıları dile getirdikten sonra birlik olmanın önemi vurgulanndı.

TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

– Tedarik için marketcilerimizden seçilen bir heyetin oluşturulmasına
– Marketlerimize yönelik satış eğitimi, işletme eğitimi, beden dili eğitimi, mağazacılık eğitimi verilmesine
– Kampanyaların çeşitlenerek devam edilmesine
– Ortak İş elbisesi, koli ve poşet tedariğinin yapılmasına karar verilmiştir.

Toplantı daha sonra Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar edilerek sona ermiştir.

Yoruma kapalı.