GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES’in Sahte Müdafileri…

En az yüz yıla yakın bir zaman diliminde, gayrimüslimlerin hazırladığı gıda kodeksine göre üretilmiş gıda, kozmetik ve diğer ürünlerin helal haram kriterlerine bakılmadan üretildiği ve marketlerde Müslümanlara satıldığı, uzunca bir dönemden sonra, 2005 yılında GİMDES’in ortaya çıkması ile Allah’ın (cc) 1500 yıl önce gönderdiği Kitabındaki “Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan maddelerin helâl ve tayyib olanlarından yiyin; şeytanın peşinden gitmeyin, çünkü o apaçık düşmanınızdır.” Emrini bilimsel çalışmalarla yerine getirecek helal ve tayyib sertifikalı ürünler hem gayretli üretici firmaları, hem satıcı firmaları ve hem de helal ürün talebinde bulunan tüketicilerimizi heyecanlandırmıştır. Dünyanın dört bir yanındaki helal ve tayyib gıda sevdalıları, sertifikalı firmalarımızı ve ürünlerimizi yakından takip etmektedir. Ancak kimi zaman bu durumu suistimal etmek isteyen yahut tam manasıyla meseleye vakıf olamamış kardeşlerimiz kamuoyuna açık bir şekilde güya GİMDES’i referans aldığını söyleyerek birtakım açıklamalarda ve paylaşımlarda bulunmaktadır.

Bu durumun bir örneğini de bizlere gelen çeşitli mesajlar ve mailler üzere, instagramda belli bir kitleye hitap eden Dilara Faslak isminde bir kardeşimizin yapmış olduğu paylaşımda Mars, Snickers, Twix vesaire gibi ürünlerin GİMDES tarafindan onayli sertifikalı olduğunu ifade ettiği bir bilgi kirliliği görüyoruz. İlgili şahsın belirtmiş olduğu ürünlere GİMDES’in hiçbir onayı yoktur.

GİMDES tarafından helal ve tayyib olarak sertifikalandırılmış ürünleri gimdes.com sitesi üzerinden takip etmeniz siz değerli takipçilerimiz için en doğru kaynak olacaktır.

Comments are closed.