GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES HANIMLAR KURULU GÜMBÜR GÜMBÜR SEMİNERLERLE SİZLERLE

GİMDES Hanımlar kurulu 2008’den bu yana hanımlara yönelik eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yürütmekte ve bu kapsam da her ay Helal Yaşam Konferansları düzenlemektedir.

GİMDES hanımlar olarak helal gıda girmeyen ev kalmasın dedik ve eylül ayında yeni döneme gümbür gümbür girdik.

Eylül ayı itibariyle düzenlediğimiz tanışma çaylarıyla birçok kardeşimizle tanışıp hedeflerimizi anlatma imkanları bulduk.

Eylül ayı itibarıyla Edirne’den Kars’a birçok ilde gönüllü hanım kardeşlerimiz ile birlikte helal gıdanın bir dava olduğunu anlattık.

GİMDES Hanımlar Kurulu sadece helal gıda değil helal yaşamı kapsayan seminerler vermeye de özen göstermeye gayret ediyor.

Tanışma Çaylarımızda;

20 Ekim Van’da Genç. Der. Merkezinde Buşra ÖNER, Helal Gıdanın Maneviyatımıza Etkisi ve GİMDES konulu konuşmasını yaptı.

19 Ekimde: Adana’da Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinde Kübra TOPAL, Malatya’da Sancak Sosyal Tesisinde Ayşe BAĞCI, Bitlis’te Fatma AKDEMİR ve Bahar KIZILTAŞ Helal Lokma ve GİMDES konusu üzerine konuşmalar yaptılar

Geçen hafta İstanbul’da farklı iki noktada farklı konularda seminer düzenledi.

Bunlardan ilki FİKSAD Derneği’nde Cuma günü olan semineri alanında uzman olan Kimya Mühendisi Saliha Ünal “Cilt Bakımı ve Cilt Bakımında Doğal Çözümler” başlığı altında gerçekleştirdi.

Cumartesi günü İlahiyatçı Rabia Özdemir “Müslüman Kadının Dava Şuuru” konusunu dinleyicilerle paylaştı.

Saliha Hanım konuşmasında Hindistan cevizi yağı’nın cilde ve saça olan faydalarından bahsederken, Aloa vera bitkisinin Anti-agig özelliği ile yaşlanmayı yavaşlattığını ve cilt tonunu eşitlediğini, ayrıca Avakado’nun kırışıklık giderici etkiye sahip olduğunu ifade ederken GİMDES Gönüllülerine çeşitli tariflerde bulundu.

Saliha Hanım ileriki seminerlerde bir kimya masası hazırlayıp en doğalından güneş kremi yapmayı düşündüğünü ifade ederken iş güvenliği önemine de değindi. Evde sabun bile yaparken dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Ünal “kullanılan ürünlerin kimyasal olduğunu , maske vs. kullanılması gerektiğini aksi takdirde doğal yapalım diye sağlığımızdan olmamamız gerektiğini dile getirdi.

Cumartesi günü İlahiyatçı Rabia Özdemir “Müslüman Kadının Dava Şuuru” konusunu dinleyicilerle paylaştı.

Rabia hanım konuşmasına “Peygamberleri bir kadın doğurdu. Bağrında besledi ve büyüttü. Kadın rahminde bütün insanlığı taşıyan bir iffet abidesidir. Dolayısıyla kadın ; sadece kendisi değil, bütün insanlığın ta kendisidir” sözleriyle başladı.

Özdemir, İslam, kadına nasıl bir rol biçmiş diye sorarken Hz. Hatice’nin toplumdaki rolünden bahsetti.

Hz.Hatice sürekli evinde oturan, evini esirgeyen bir kadın değildi. Hatice sadece kendi evlatlarının annesi değildi. İbni. Abbaslar, Hz.Aliler, Hz.Ebabekirler hep Hz.Hatice’nin elinde yetişti.” dedi ve “her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır” diye de ekledi.

Rabia hanım çocuk eğitimine de vurgu yaparak “çocuk eğitimi anne karnında değil, eş seçiminde başlar. Çünkü eşiniz, çocuğunuzun eğitimini verecek kişidir” dedi ve “bir dava adamının evde 2 saat film izlemesi, ümmet adına ölüm demektir!” sözleriyle semineri sonlandırdı.

Comments are closed.