GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES HANIMLAR KURULU EĞİTİMLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR…

GİMDES Merkez ve Dünya Helal Vakfı olarak 11 Mart Cumartesi “Teknolojinin Getirdiği Hastalıklar” eğitimini icra ettik.

Sosyal medyanın görünmeyen yüzüne “Ördek Sendromu” denildiği için “Hiperaktiviteyi” tetikleyen sebeplere kadar anlatıldığı istifadeli bir eğitim gerçekleştirildi.

Eğitimcimiz: “Sosyal medyanın görünmeyen yüzü ‘Ördek Sendromu’ güzel görünür ama arkasında çok imtihanları olabilir. Örneğin; yüzen bir ördeğin suyun üzerinde adeta süzülürcesine gittiğine şahit oluyoruz. Aslına baktığımızda ise suda ilerleyebilmek için suyun altında ayaklarını hızlı bir şekilde çırptığını görüyoruz. Bu misal bizlere insanların sosyal medyada görünen yüzlerine aldanmamamız ve arka planda çok daha farklı karakter ve yaşantılara sahip olduğunu bizlere açıkça göstermektedir.” sözlerine yer verdi.

Diğer bir husus olan hiperaktivite ile ilgili ise “Dikkat kaybına hiperaktivite de denebilir. Çocuklar dikkat çekmek isterler. Benimle ilgilenilsin isterler. Anne babalar sosyal medyadan vakit ayırıp da çocuklarına yeterli ilgiyi göstermedikleri için çocuklar, ebeveynlerinin dikkatini çekmek amacıyla hiperaktif hareketlerde bulunurlar. Sosyal medyanın hayatımıza, çocuklarımıza olan menfi tesirlerinden bir tanesini bu vesileyle örneklendirmiş oluyoruz.” ifadelere yer verdi.

Bu gibi konulara değinilen ve çeşitli örneklerle dinleyecilere hitap edilen çok istifadeli bir eğitim gerçekleştirildi. Eğitim sonunda sorular cevaplarını bulurken, hasbihal halinde program nihayete erdirildi. Programımıza katılım sağlayan kıymetli eğitimcimize ve değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Comments are closed.